نظریه همه چیز؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
sina karimi

نام: سینا کریمی

نظریه همه چیز؟

پست توسط sina karimi »

سلام ، اگر کسی چیزی می دونه بگه

clocktheory

سپاس: 3

Re: نظریه همه چیز؟

پست توسط clocktheory »

بسم الله.نظریه ای برای همه چیز این طوری قابل درکه.تو اتم یه نیرویی هست که زیر پایه ی تمام نیروهاست.این نیرو که تمام دستورات رو توش داره یعنی خالق جهان توش برنامه ریخته میتونه شروع به ارسال رمز برای ساختن انرژی بکنه.انرژِی مغناطیسی.الکتریکی.جاذبه.که به صورت ریسمان در میان و کوارک ها گلوئون ها و خلاصه پروتونها و نوترونها رو تشکیل میدن.این امواج انرژی دار همانند لوله برنامه ها رو منتقل میکنند و بدین ترتیب در جهت تکمیل همدیگه بر میان که گوناگونی جهان ما رو منجر میشن.فرض کن از پایه یه برنامه از طریق امواج الکتریکی و مغناطیسی به یه موج مغنلاطیسی ویا الکتریکی دیگه منتقل بشه و بدین صورت الکترونها به وجود بیان که عامل تفاوت در مواد گوناگون جهانند. smile072

raha.72

نام: reihane

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 12

تماس:

پست توسط raha.72 »

این توضیحاتی که دوستمون گفتن البته فکر میکنم مربوط به نظریه ریسمان باشه که همینطور که دوستان میدونند نظریه ریسمان یکی از شش تئوری است که در این زمینه مطرح شده ولی خود نظریه همه چیز به این صورت است:
نظریه همه چیز یکی از شیرین ترین رویاهای علم است.اگر روزی این نظریه عرضه شود می تواند چگونگی کارکرد جهان را در بنیادی ترین سطح بیان کند و به این صورت درک کامل طبیعت را برای ما فراهم کند این نظریه همچنین می تواند پاسخ معماهای دیرپای فیزیک را فراهم کند معماهایی مانند اینکه ماده تاریک چیست، چرا زمان فقط در یک جهت جریان دارد و کارکرد گرانش چگونه است.امروزه بسیاری از فیزیکدانان فعالیت خود را به بسط نظریه های مربوط به گرانش کوانتومی محدود کرده اند.این نظریه تلاش دارد مکانیک کوانتومی و نسبیت عام را باهم تلفیق کند که یکی از پیش نیازها برای ارائه نظریه همه چیز است اما به جای آنکه با یک یا دو نظریه رقیب روبرو شویم که درستی و نادرستی آن را بتوان بر اساس شواهد موجود سنجید چندین نامزد وجود دارد که هرکدام از آنها بر بخشی از این موضوع تمرکز کرده اند و شواهد چندانی هم برای درک اینکه کدام یک از اینها ممکن است درست باشد ، در دست نیست.این شش نظریه عبارت اند از: نظریه ریسمان
مثلث بندی دینامیک علیتیCDT))
گرانش کوانتومی انیشتینی
گرافیته کوانتومی
نسبیت درونی
E8
حلقه ی مضراب دل هرکه به انگشت داشت راز دل خسته را فاش به هر جا رساند

alialireza

نام: علیرضا حسینی چرمهینی

پست توسط alialireza »

حتما بخونید.سلام
موضوعی مهم هست که باید بدونیدش, همونطوری که میدونید نظریه ی همه چیز الان بزرگترین و مهمترین هدف علم فیزیک هستش, مخصوصا فیزیک نظری, خب شاید باورش سخت باشه ولی اگر واقعا چیز مهمی نبود الان اینهمه زندگیمو برا اطلاع رسانی این موضوع نمیذاشتم. ..من طی تحقیقاتی که توی زمینه ی ماده تاریک و... داشتم, به صورت تقریبا ناخواسته و اتفاقی به مدلی دست پیدا کردم که همون نظریه ی همه چیز هستش, باورش سخته ولی با این یک مدل من تونستم تمامی اصول,عملکرد ها و حتی معما های پایه ی بی پاسخ علم فیزیک رو توضیح بدم و جواب بدم و از همه مهمتر باهم مرتبطشون کنم, ولی تا الان نتونستم جایی رو پیدا کنم که اینو ثبت و انتشارش بدم, لطفا این موضوع مهم رو اطلاع رسانی کنید و اگر میتونید هم منو راهنمایی کنید یا به مجمع های جهانی اطلاع بدید, ضمنا بگم که خیلی تلاش کردم و دویدم ولی به خاطر اینکه به خاطر مشکلات مالی مجبور به ترک تحصیل شدم و الان دانشجو نیستم, توی هیچ کنفرانس یا اداره ی مهمی نمیتونم برم یا شرکت کنم, و به صورت رسمی حتی نتونستم تا الان کسی رو پیدا کنم که اینو براش توصیفش کنم و کمکم کنه...
09016987647
09138044626
اینا هم شماره تلفنامه

نمایه کاربر
godfather

محل اقامت: Sudbury

سپاس: 283

تماس:

پست توسط godfather »

alialireza نوشته شده:حتما بخونید.سلام
موضوعی مهم هست که باید بدونیدش, همونطوری که میدونید نظریه ی همه چیز الان بزرگترین و مهمترین هدف علم فیزیک هستش, مخصوصا فیزیک نظری, خب شاید باورش سخت باشه ولی اگر واقعا چیز مهمی نبود الان اینهمه زندگیمو برا اطلاع رسانی این موضوع نمیذاشتم. ..من طی تحقیقاتی که توی زمینه ی ماده تاریک و... داشتم, به صورت تقریبا ناخواسته و اتفاقی به مدلی دست پیدا کردم که همون نظریه ی همه چیز هستش, باورش سخته ولی با این یک مدل من تونستم تمامی اصول,عملکرد ها و حتی معما های پایه ی بی پاسخ علم فیزیک رو توضیح بدم و جواب بدم و از همه مهمتر باهم مرتبطشون کنم, ولی تا الان نتونستم جایی رو پیدا کنم که اینو ثبت و انتشارش بدم, لطفا این موضوع مهم رو اطلاع رسانی کنید و اگر میتونید هم منو راهنمایی کنید یا به مجمع های جهانی اطلاع بدید, ضمنا بگم که خیلی تلاش کردم و دویدم ولی به خاطر اینکه به خاطر مشکلات مالی مجبور به ترک تحصیل شدم و الان دانشجو نیستم, توی هیچ کنفرانس یا اداره ی مهمی نمیتونم برم یا شرکت کنم, و به صورت رسمی حتی نتونستم تا الان کسی رو پیدا کنم که اینو براش توصیفش کنم و کمکم کنه...
09016987647
09138044626
اینا هم شماره تلفنامه

سلام،

بعید میدونم که چیزی که بهش رسیدی پایهٔ علمی‌ داشته باشه ولی‌ به هر حال اولین قدم مطرح کردنش با یک دانشجوی فوق لیسانس یا دکترای فیزیک هست.
“Science is a way of trying not to fool yourself”

matrix

نام: علیرضا

سپاس: 31

پست توسط matrix »

alialireza نوشته شده:حتما بخونید.سلام
09016987647
09138044626
اینا هم شماره تلفنامه

سلام بهتر نبود حداقل توی یک خط درباره کلیاتش می نوشتید.حداقل بگید این تئوری بیشتر حالت فلسفی داره یا ریاضی.فورمولی کار کردید یا غیر فورمولی.چقدر با متا فیزیک در ارتباط است.
Sad but true

alialireza

نام: علیرضا حسینی چرمهینی

پست توسط alialireza »

سلام.ببخشید که نتونستم کوتاه تر همشو توضیح بدم.
ارتباطی با متافیزیک نداره
یک مدل نظری در مورد ساختار و عملکردهای بنیادین جهان هستش که البته مشاهداتی هم که برای اثباتش لازم هست, هم در آزمایشگاه سرن و هم با تلسکوپ های ناسا , چندی پیش صورت گرفتند محاسبات ریاضیش رو هم تا حد کمیش رو انجام دادم و درست بوده, اما به خاطر اینکه ریاضیم زیاد خوب نیست و فرد مورد اعتمادی رو هم نداشتم, بقیش رو که فعلا لزومی نداشته رو انجام ندادم. بله قسمتهاییش رو هم به صورت فورمول نوشتم ولی همشو به صورت توضیحی نوشتم,

فرزند كعبه

سپاس: 17

پست توسط فرزند كعبه »

سلام دوست من
یه توضیح از مدل خودتون برای دوستان هم قرار بدید خوبه
نگران دزدیده شدن نباید باشید چون اگر ایده ای واقعی و مناسب کشف کرده باشید مطمئن باشید هر طور باشه به اسم خودتون به ثبت خواهد رسید

از طرفی دوستان هم ببین این ایده واقعی و قابل بررسی هست احتمالا میتونن کمکت کنن در جهت تکمیل و انتشار اون
و این هم از این بابت میگم که جسارت نباشه اما الان روزانه شاهد میلیون ها ایده و نظریات توهمی از طرف دوستانی که دچار کج فهمی هستن غالبا و اطلاعات و تخصص کافی تو این عرصه ندارن ،هستیم

ارسال پست