بی نهایت، از نظر من

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
pajarito

نام: hosein karami

سپاس: 3

بی نهایت، از نظر من

پست توسط pajarito »

من از فیزیک چیز زیادی نمیدونم اما به این جور مسائل علاقه دارم.
معنای بی نهایت از نظر من:
وقتی این سوال پیش میاد که بی نهایت یعنی چی؟ به این فکر میکنم که مثلا از اینجا کره زمین تا چه اندازه میشه فاصله گرفت؟ یا اینکه چند تا صفر میشه جلوی عدد یک گذاشت و اون رو بزرگتر کرد؟
زمانی مردم فکر میکردند که سطح زمین صاف و بی انتهاست و هر چه قدر هم جلو بری باز هم سرزمین های دورتری وجود دارند. اما حالا همه میدونن که زمین گوی معلقی در فضایی است که حتی خود، مکان مشخصی ندارد (فقط جزئی از جهان است که به همراه دیگر سیارات اطرافش به آن کهکشان راه شیری می گوییم)
اگر یک خط کاملا صاف و مستقیم رو در نظر بگیریم، اون وقت این خط تا بی نهایت میتونه ادامه پیدا کنه.اما هیچ خط صاف و مستقیمی وجود نداره چون هر چه قدر هم صاف باشه، هر چه قدر بیشتر ادامه پیدا کنه منحرف تر میشه تا جایی که به دور خودش میچرخه.
حالا اگه تعداد زیادی خط به همین صورت حرکت کنند،نتیجه آن به وجود آمدن یک کره گرد است.
به نظر من جهان، دور تا دور خود پیچیده شده.مبدا و مقصد میتونه هر جایی باشه.فاصله در همچین جهانی معنایی نداره.مثلا اگر جسمی را با بی نهایت سرعت از کره زمین تا خورشید به حرکت در بیاریم، اون وقت فاصله زمین تا خورشید میشه صفر
سرعت نور بالاترین سرعتی است که برای ما قابل درکه.اما میدونیم که نور خورشید چند دقیقه طول میکشه تا به زمین برسه.پس این سرعت، نهایت سرعت نیست.حالا اگر با سرعتی بسیار زیاد (بی نهایت) ، که سرعت نور در برابر آن هیچ است بتوانیم در جهان حرکت کنیم،آن وقت تمام جهان به اندازه کوچکترین ذره میشود.
اما باز هم بی نهایت سرعت، می تواند در بی نهایت فضا ادامه داشته باشد چون هیچ کدوم حد مشخصی ندارند.

نمایه کاربر
sosiana

سپاس: 15

Re: بی نهایت، از نظر من

پست توسط sosiana »

ديد خيلي خوبي داري و اگر يه خرده علميترش کني و اطلاعات فيزيکي بيشتر کسب کني اين حرف تو يه جورايي به نطريه نسبيت انبشتن نزديکه اينکه در حد سرعت هاي بالا {کمتر از نور }فضا انقباض پيدا ميکنه
pajarito نوشته شده:زمانی مردم فکر میکردند که سطح زمین صاف و بی انتهاست و هر چه قدر هم جلو بری باز هم سرزمین های دورتری وجود دارند. اما حالا همه میدونن که زمین گوی معلقی در فضایی است که حتی خود، مکان مشخصی ندارد (فقط جزئی از جهان است که به همراه دیگر سیارات اطرافش به آن کهکشان راه شیری می گوییم)
اگر یک خط کاملا صاف و مستقیم رو در نظر بگیریم، اون وقت این خط تا بی نهایت میتونه ادامه پیدا کنه.اما هیچ خط صاف و مستقیمی وجود نداره چون هر چه قدر هم صاف باشه، هر چه قدر بیشتر ادامه پیدا کنه منحرف تر میشه تا جایی که به دور خودش میچرخه.
pajarito نوشته شده:مثلا اگر جسمی را با بی نهایت سرعت از کره زمین تا خورشید به حرکت در بیاریم، اون وقت فاصله زمین تا خورشید میشه صفر
در کل مثالتم قشنگ بود
موفق باشي smile072
دو چيز را هميشه به ياد داشته باش
يكي خدا و ديگري مرگ
دو چيز را فراموش كن
بدي ديگران در حق خودت
خوبي خودت در حق ديگران
چهار چيزرا بيش از بيش نگهدار
شكمت را در سر سفره ديگران
زبانت را در جمع دوستان
چشمت را در خانه دوست
دلت را در سر نماز