فراترازگلدباخ

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
انشتین ثانی

سپاس: 31

تماس:

فراترازگلدباخ

پست توسط انشتین ثانی »

آیااین درسته که هرعددبزرگترازn،به شرطی که nفردباشد رامی توان به صورت مجموع 2/(n+1) تاعدداول نوشت؟برای این گفته که ازخودم است اثبات هایی نوشتم.البته جای بحث زیاددارد. نظردوستان رومی خواستم بدونم.به نظرمن بااین قضیه که ذکرکرده ام میشه حدس گلدباخ رواثبات کرد.واگردقت کنیدحدس گلدباخ حالتی ازاین قضیه است.نظرشما چیست؟ایمیل من[email protected] است.منتظرنظرم.تشکر

نمایه کاربر
Goriz bivaghfe

محل اقامت: تهران

سپاس: 41

تماس:

Re: فراترازگلدباخ

پست توسط Goriz bivaghfe »

انشتین ثانی نوشته شده:آیااین درسته که هرعددبزرگترازn،به شرطی که nفردباشد رامی توان به صورت مجموع 2/(n+1) تاعدداول نوشت؟برای این گفته که ازخودم است اثبات هایی نوشتم.البته جای بحث زیاددارد. نظردوستان رومی خواستم بدونم.به نظرمن بااین قضیه که ذکرکرده ام میشه حدس گلدباخ رواثبات کرد.واگردقت کنیدحدس گلدباخ حالتی ازاین قضیه است.نظرشما چیست؟ایمیل من[email protected] است.منتظرنظرم.تشکر
منظورت هر عدد فرد بزرگتر از n هست دیگه ..

حداقل این کار اثبات حدس ضعیف گلد باخ /که این اواخر اثبات شده البته..
میخوام اثباتت رو ببینم
آخرین ویرایش توسط Goriz bivaghfe پنج‌شنبه ۱۳۹۲/۴/۲۷ - ۱۹:۳۸, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
Rambod

سپاس: 63

پست توسط Rambod »

انشتین ثانی نوشته شده:آیااین درسته که هرعددبزرگترازn،به شرطی که nفردباشد رامی توان به صورت مجموع 2/(n+1) تاعدداول نوشت؟
ساده ترین مثال نقض!

n=1

4>1

1=2/(n+1)

4=2+2
برده کیست؟ آنکه جوری که دیگران از او توقع دارند ,زندگی می کند.

نمایه کاربر
Goriz bivaghfe

تماس:

منظورش فک کنم هر عدد فرده بزرگتر از n /نه 4 !
ولی این حدس برای هر n جواب نمیده

نمایه کاربر
انشتین ثانی

تماس:

پست توسط انشتین ثانی »

سلام.درجواب سوالGoriz bivaghfe باید عرض کنم که منظور ازهرعددبزرگترازn،تمام اعدادطبیعی بزرگترازnاست،حال فرقی ندارد که زوج باشدیافرد.درجواب سوالRambodبایدعرض کنم که ازاول هم گفتم این مقاله با2یا3خط این جانمی تونم توضیح بدم.حرف ایشون کاملا درست است امااین قضیه برای n=1وn=3حالت خاصی دارد که درمقاله مذکوربه طورکامل شرح داده ام.به طورخلاصه برایn=1داریم:عددبزرگتراز1رامی توان به صورت مجموع1تاعدداول نوشت.حال اگردقت کنیم تنهااعدادی که برایn=1صدق می کنند،اعداداول هستند.برایn=3،قضیه حدس گلدباخ رابیان می کند.وتنهااعدادزوج راشامل می شود.امااز5=<n،دگرتمام اعدادطبیعی بزرگترازn،شامل می شود.سوالی باشد درخدمتم.تشکر

نمایه کاربر
Goriz bivaghfe

تماس:

انشتین ثانی نوشته شده:سلام.درجواب سوالGoriz bivaghfe باید عرض کنم که منظور ازهرعددبزرگترازn،تمام اعدادطبیعی بزرگترازnاست،حال فرقی ندارد که زوج باشدیافرد.درجواب سوالRambodبایدعرض کنم که ازاول هم گفتم این مقاله با2یا3خط این جانمی تونم توضیح بدم.حرف ایشون کاملا درست است امااین قضیه برای n=1وn=3حالت خاصی دارد که درمقاله مذکوربه طورکامل شرح داده ام.به طورخلاصه برایn=1داریم:عددبزرگتراز1رامی توان به صورت مجموع1تاعدداول نوشت.حال اگردقت کنیم تنهااعدادی که برایn=1صدق می کنند،اعداداول هستند.برایn=3،قضیه حدس گلدباخ رابیان می کند.وتنهااعدادزوج راشامل می شود.امااز5=<n،دگرتمام اعدادطبیعی بزرگترازn،شامل می شود.سوالی باشد درخدمتم.تشکر
صورتش رو کامل بنویس ببینیم چیه که نظر بدیم !
smile072ممنون

نمایه کاربر
انشتین ثانی

تماس:

پست توسط انشتین ثانی »

هرعددبزرگترازn،به شرطی که nفردباشدرامی توان به صورت مجموع2/(n+1)تاعدداول نوشت.(البته3<n)

نمایه کاربر
انشتین ثانی

تماس:

پست توسط انشتین ثانی »

صورت معادل قضیه این است که هرعددطبیعیnرامی توان به صورت مجموعmتاعدداول نوشت.(5<n).
اگرnزوج باشدآنگاه:
m=2،3،...،n/2
اگرnفردباشدآنگاه:
m=3،4،...،n-1/2
واثبات این مطلب درمقاله ای آورده ام.

نمایه کاربر
Goriz bivaghfe

تماس:

انشتین ثانی نوشته شده:صورت معادل قضیه این است که هرعددطبیعیnرامی توان به صورت مجموعmتاعدداول نوشت.(5<n).
اگرnزوج باشدآنگاه:
m=2،3،...،n/2
اگرnفردباشدآنگاه:
m=3،4،...،n-1/2
واثبات این مطلب درمقاله ای آورده ام.
بالاخره هر عدد طبیعیه n یا هر عدد طبیعیه بزرگتر از n !!!!
اگه این آخرین نوشته ای که گذاشتی منظورت باشه/اثبات خیلی راحتی داره ! (میتونی فقط از 2 و 3 استفاده کنی)

نمایه کاربر
انشتین ثانی

تماس:

پست توسط انشتین ثانی »

درسته.برای اثباتش مامی تونیم فقط از2و3استفاده کنیم.اماطبق چیزی که نوشتم صورت کلی این است که:اعداداولی که درنوشتن عددnبه صورت مجموعmتاعدداول،(تمام حالت های ممکن)به کارمی رودعبارت انداز:اعداداول کوچکترازn-2m+3.بنابراین درنوشتن عددnبه صورت مجموعmتاعدداول،علاوه بر2و3اعداداول دیگری نیزبه کارمی رود.حال باتوجه به صورت قضیه(عددبزرگترازnبه شرطی که nفردباشد را،می توان به صورت مجموعn+1/2تاعدداول نوشت.)درخواهیم یافت که این قضیه برای nدرست است،اگروتنها اگرقضیه برایn-2نیزدرست باشد.حال برای اثبات حدس گلدباخ چنین عمل کردم که:فرض می کنیم حدس گلدباخ که درقضیه n=3است غلط باشد.(فرض خلف).باتوجه به توضیحات قبل، بنابراین باید قضیه نیز برای n=1غلط باشد.اگرقضیه برای n=1غلط باشد،یعنی نمی توان اعداد اول رامساوی خود قرارداد.که این تناقص است.بنابراین حدس گلدباخ درست است.البته شاید این اثبات غلط وناشیانه باشد،امااین تنها چیزی بود که به ذهنم رسید.اماصورت قضیه هزاران حدس مانندگلدباخ دارد.مانند:
-هرعددبزرگتراز9رامی توان به صورت مجموع5تاعدداول نوشت.
-هرعددبزرگتراز49رامی توان به صورت مجموع25تاعدداول نوشت.
-هرعددبزرگتراز999رامی توان به صورت مجموع500تاعدداول نوشت.
هرعددبزرگتراز11111رامی توان به صورت مجموع5556تاعدداول نوشت.
-...........................

نمایه کاربر
Goriz bivaghfe

تماس:

انشتین ثانی نوشته شده:درسته.برای اثباتش مامی تونیم فقط از2و3استفاده کنیم.اماطبق چیزی که نوشتم صورت کلی این است که:اعداداولی که درنوشتن عددnبه صورت مجموعmتاعدداول،(تمام حالت های ممکن)به کارمی رودعبارت انداز:اعداداول کوچکترازn-2m+3.بنابراین درنوشتن عددnبه صورت مجموعmتاعدداول،علاوه بر2و3اعداداول دیگری نیزبه کارمی رود.حال باتوجه به صورت قضیه(عددبزرگترازnبه شرطی که nفردباشد را،می توان به صورت مجموعn+1/2تاعدداول نوشت.)درخواهیم یافت که این قضیه برای nدرست است،اگروتنها اگرقضیه برایn-2نیزدرست باشد.حال برای اثبات حدس گلدباخ چنین عمل کردم که:فرض می کنیم حدس گلدباخ که درقضیه n=3است غلط باشد.(فرض خلف).باتوجه به توضیحات قبل، بنابراین باید قضیه نیز برای n=1غلط باشد.اگرقضیه برای n=1غلط باشد،یعنی نمی توان اعداد اول رامساوی خود قرارداد.که این تناقص است.بنابراین حدس گلدباخ درست است.البته شاید این اثبات غلط وناشیانه باشد،امااین تنها چیزی بود که به ذهنم رسید.اماصورت قضیه هزاران حدس مانندگلدباخ دارد.مانند:
-هرعددبزرگتراز9رامی توان به صورت مجموع5تاعدداول نوشت.
-هرعددبزرگتراز49رامی توان به صورت مجموع25تاعدداول نوشت.
-هرعددبزرگتراز999رامی توان به صورت مجموع500تاعدداول نوشت.
هرعددبزرگتراز11111رامی توان به صورت مجموع5556تاعدداول نوشت.
-...........................
ببین دوست عزیز smile026 ...حدس گلد باخ رو درست متوجه نشدی!
گلدباخ 2 تا انگاره(حدس)داره
حدس ضعیفش:هر عدد فرد بزرگتر از 7 را میتوان بصورت مجموع 3 عدد اول نوشت
مثلا ............. 29=13+13+3 یا 15=3+7+5 یا ..
این حدس اثبات شد امسال !
حدس قویش:هر عدد زوج(جز 2 ) را میتوان بصورت حاصل جمع 2 عدد اول نوشت.
16=13+3/ 24=19+5 / 100=97+3 smile072

نمایه کاربر
انشتین ثانی

تماس:

پست توسط انشتین ثانی »

سلام.حدس ضعیف گلدباخ شاخه ای ازقضیه مذکوربه ازایn=5است.یه سوال.چرااعدادفردبزرگتراز7؟آیااعدادزوج بزرگتراز7رانمی توان به صورت مجموع3تاعدداول نوشت؟شمالطف کنیدایراداثبات روبفرمایید.ممنون smile072

نمایه کاربر
Goriz bivaghfe

تماس:

انشتین ثانی نوشته شده:سلام.حدس ضعیف گلدباخ شاخه ای ازقضیه مذکوربه ازایn=5است.یه سوال.چرااعدادفردبزرگتراز7؟آیااعدادزوج بزرگتراز7رانمی توان به صورت مجموع3تاعدداول نوشت؟شمالطف کنیدایراداثبات روبفرمایید.ممنون smile072
چرا میشه ! ولی برای اثباتش باز نیاز به حدس قوی داری/بخاطر همین فقط اعداد فرد رو در نظر گرفتن...
اثباتش اینه که به حدس قوی یه 2 اضافه میکنی ...
درمورد فرضیه شما..تا الان چندتا صورت متفاوت نوشتی/ n+1/2 یا n-1/2 ( فرد) خود n رو میگی یا بزرگتر از !!? smile033
یک بار برای همیشه کامل بنویسید .ممنون smile072

نمایه کاربر
انشتین ثانی

تماس:

پست توسط انشتین ثانی »

سلام.مقاله روبراتون ایمیل می کنم.

ارسال پست