معما های سخت

مدیران انجمن: parse, javad123javad

superman123

نام: amirali

سپاس: 48

Re: معما های سخت

پست توسط superman123 »

من درگیر یک معما هستم ولی حلش کردم با معادله

1000 ریال داریم
100 حیوان می خواهیم بخریم
اگر قیمت هر مرغ 1 ریال
گوسفند 20 ریال و گاو 30 ریال باشد از هر کدام چند تا می توانیم بخریم ( با معادله اثبات کنید )

نمایه کاربر
عطر یاس

محل اقامت: ای کاش مشهد بود

سپاس: 300

پست توسط عطر یاس »

superman123 نوشته شده:می خواهیم اعداد 1 تا 9 را به دو گروه چنان تقسیم کنیم که مجموعشان با هم برابر باشد. توجه به دو نکته ضروری است:

1. از همه اعداد بایستی استفاده شود.
2. نمی توانید کلک بزنید و با چرخش عدد 6، آن را به 9 تبدیل نمایید!

این دو دسته را مشخص نمایید.
خب نگاه کن دوست گرامی وقتی ما کل اعداد 1 تا 9 رو با هم جمع کنیم یک عدد مفرد بدست میاریم.یعنی 45

45 رو هم که نمیشه تقسیم بر 2 کرد پس این مسئله به روش معقول قابل حل نیست.اما از روش های کلکی میشه حل کرد.

طبق نکته شماره 2 که گفتی 6 رو نمیتونیم به 9 تبذیل کنیم.ولی برعکس رو نگفتی.
یعنی ما میتونیم 9 رو به 6 تبدیل کنیم.به همین راحتی....

جواب: 7 8 6 =========================== 1 2 3 4 5 6
جاده جوانی لغزنده است
زنجیر ایمان را ببندید

صلوات شاه کلید همه قفل های بسته است.

آدم بد را هرطور که هست تحمل می کنم
کاسه صبرم از آدم هایی لبریز است که با ادعای خوب بودن بدی می کنند

my physic channel ID : @physicGV

superman123

پست توسط superman123 »

درسته و بعدی

superman123

پست توسط superman123 »

چی شد کسی بلددد نیست

majidsh

سپاس: 4

پست توسط majidsh »

سلام گاو 14 تا گوسفند26تا مرغ 60تا میخریم حالا اگه گوسفند رو10 ریال بخریم جواب چی میشه

majidsh

پست توسط majidsh »

راستی ماجرای این شتر بیچاره ما چیشد کسی میدونه?

superman123

پست توسط superman123 »

دوست من من بلدم ذهنی حساب کنم اما مرد ان است که با ریاضیات حل کند

superman123

پست توسط superman123 »

معمای خرس انیشتین :
انیشتین چندین معما داد که من به ترتیب برای شما می گذارم ( به گفته ی او فقط 2% مردم جهان قادر به حل این معما ها هستند) ولی من معمای اولی را 10 دقیقه ای حل کردم و جزو ان دو دصد می باشم ( فکر نکنید از پاسخ دیدم به جان خانواده ام این طور نیست)
اما جواب این معما توی اینترنت هست و اگر می خواهید واقعا هوش خود را محک بزنید تا قبل از این که پاسخ تان را کامل مطمئن شدید ندهید
شخصی در يكی از سر زمین های غربی با خرسی مواجه شد.در حالی كه هر دو ترسیده بودند شروع به
فرار كردند.خرس به سمت غرب و مرد به سمت شمال . در نقطه ای مرد ناگهان ايستاد و تفنگش را به طرف جنوب نشانه رفت و خرس را مورد هدف قرار
داد . به نظر شما خرس چه رنگی داشته؟
شاید این نکته به شما کمک کند اگر خرس 14.3 بار سریع تر از مرد می دوید به سمت غرب مرد به راحتی می توانست از جلو به او شلیک کند گرچه برای غنیمت گرفتن او مجبور بود به جنوب برود

superman123

پست توسط superman123 »

کسی بلد نبود من 10 دقیقه ای حل کردم

نمایه کاربر
عطر یاس

پست توسط عطر یاس »

superman123 نوشته شده:معمای خرس انیشتین :
انیشتین چندین معما داد که من به ترتیب برای شما می گذارم ( به گفته ی او فقط 2% مردم جهان قادر به حل این معما ها هستند) ولی من معمای اولی را 10 دقیقه ای حل کردم و جزو ان دو دصد می باشم ( فکر نکنید از پاسخ دیدم به جان خانواده ام این طور نیست)
اما جواب این معما توی اینترنت هست و اگر می خواهید واقعا هوش خود را محک بزنید تا قبل از این که پاسخ تان را کامل مطمئن شدید ندهید
شخصی در يكی از سر زمین های غربی با خرسی مواجه شد.در حالی كه هر دو ترسیده بودند شروع به
فرار كردند.خرس به سمت غرب و مرد به سمت شمال . در نقطه ای مرد ناگهان ايستاد و تفنگش را به طرف جنوب نشانه رفت و خرس را مورد هدف قرار
داد . به نظر شما خرس چه رنگی داشته؟
شاید این نکته به شما کمک کند اگر خرس 14.3 بار سریع تر از مرد می دوید به سمت غرب مرد به راحتی می توانست از جلو به او شلیک کند گرچه برای غنیمت گرفتن او مجبور بود به جنوب برود
خب خرسه رنگش سفید هست.

چون همه خرسا که تو جنوب زندگی میکنن رنگشون سفیده...و چون گفته مرده به سمت شمال فرار میکنه ،این یعنی که در جنوب هستن..به همین راحتیتصویر

این معما به شکل ها و مدل های مختلف وجود داره...
فکر کنم قبلا هم یه نفر مشابهش رو گذاشته بود.
جاده جوانی لغزنده است
زنجیر ایمان را ببندید

majidsh

پست توسط majidsh »

سلام خدمت دوستان گل خیلی خلوته آدم دلش میگیره یه شتر داشتیم صفحه 6بیچاره معلوم نشد چه بلایی سرش اومده حالا میریم سراغ مورچه ,
مورچه ای شروع میکنه به بالا رفتناز یک تیر چراغ برق که بلندیش 15 متره مورچه روزانه 5 متر بالا میره وشبها که استراحت میکنه در اثر سرما پاهاش. میلرزه و به اندازه 4 متر سر میخوره و میاد پایین این مورچه چند روز طول میکشه تا برسه بالای تیر?

نمایه کاربر
Parmenides

سپاس: 239

پست توسط Parmenides »

majidsh نوشته شده:سلام خدمت دوستان گل خیلی خلوته آدم دلش میگیره یه شتر داشتیم صفحه 6بیچاره معلوم نشد چه بلایی سرش اومده حالا میریم سراغ مورچه ,
مورچه ای شروع میکنه به بالا رفتناز یک تیر چراغ برق که بلندیش 15 متره مورچه روزانه 5 متر بالا میره وشبها که استراحت میکنه در اثر سرما پاهاش. میلرزه و به اندازه 4 متر سر میخوره و میاد پایین این مورچه چند روز طول میکشه تا برسه بالای تیر?
11 روز
No rational argument will have a rational effect on a man who does not want to adopt a rational attitude.

-Karl Popper-

نمایه کاربر
عطر یاس

پست توسط عطر یاس »

majidsh نوشته شده:سلام خدمت دوستان گل خیلی خلوته آدم دلش میگیره یه شتر داشتیم صفحه 6بیچاره معلوم نشد چه بلایی سرش اومده حالا میریم سراغ مورچه ,
سلام. خلوت نیست که .ولی..تصویر

اون معمای شتر رو هم جوابشو خودت بزار،چون گفتی خیلی راحته، همه تو راحتیش موندن.تصویر

ولی این مورچه ی بیچاره 11 روز طول میکشه تا برسه به بالای تیر چراغ برق.

چون هر روز 5 متر میره بالا ،شب 4 متر سر میخوره میاد پایین.در واقع هر روز 1 متر میرفته بالا.

پس 10 روز 10 متر رفته بالا و در روز 11 پنج متر آخرو میره و به مقصد میرسه....

حالا رسید بالا که چیکار کنه...؟؟؟ هه تصویر
جاده جوانی لغزنده است
زنجیر ایمان را ببندید

majidsh

پست توسط majidsh »

از شما بعیده این سوال ,
خیلی واضحه رفته بالا داد بزنه آهااااااااای ....شتری مرد از لاغری از بس که پی داشت (بارش پی بود) صبح مرد نزدیک (شهر) شام بود روی زمین مرد در هوا بود (روی پل معلق بوده از اینا که با طناب وتخته درست میکنن)به همین سادگی به همین خوشمزه گی

shademan319

نام: شادمان شريفي

سپاس: 2

پست توسط shademan319 »

یک دیلما هست که میگه:
یه قطعه زمین به شکل مستطیل داریم که داخلش به طور نامرتب و نامشخص درخت کاشته شده. حالا شما روشی پیشنهاد کنید که بشه با یک خط زمین رو طوری تقسیم کرد که تعداد درخت ها توی دو قسمت برابر باشه. smile057

ارسال پست