يك سوال رياضي

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
porfosor

محل اقامت: مشهد مقدس

تماس:

يك سوال رياضي

پست توسط porfosor »

آمارگيری

- یه آمار گیر میره در یه خونه ای و راجع به خودش و بچه هاش سوال میکنه.

طرف میگه: "برای سن بچه هام یه معما میگم باید حلش کنی تا سنشون رو پیدا کنی. من سه پسر دارم که حاصل ضرب سن اونا میشه 36 و حاصل جمع سنشون 2 تا از شماره پلاک همسایه سمت راستی کمتره".

آمار گیره یه خورده فکر میکنه و میگه: "با این اطلاعات نمیتونم حلش کنم میشه یه راهنمایی بکنین".

صابخونه میگه: "پسر بزرگترم حلوا شکری عقاب خیلی دوست داره!!!" و آمارگیره مساله رو حل میکنه.
چطوري؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Retin_69

سپاس: 10

پست توسط Retin_69 »

سلام
سوال جالبي بود smile072
خوب حالات متفاوتي كه تعداد پسر ها مي توانند باشند و حاصلضرب آنها 36 باشد 8 حالت است .اينكه آمار گير پلاك همسايه را مي دانسته و جواب نداده است فقط يك منظور مي تواند داشته باشد و آن اين است حتما حد اقل دو حالت حاصل جمع يكساني دارند كه وي نتوانسه ايست با قطعيت پاسخ دهد كه دو حالت 1٬6٬6 و 2٬2٬9 است كه حاصل هر دو 13 است ( پس پلاك همسايه 15 است ) .ولي دريكي دو پسر بزرگتر وجو دارد پس اگر منظور حالت 1٬6٬6 بود مرد نمي توانست بگويد كه پسر بزرگترم !چون دو پسر بزرگتر وجود داشت .
پس جواب مساله 2٬2٬9 است كه آقا پسر 9 ساله ي ما حلوا شكري دوست دارد .
من از ريشه ي گياهان گوشتخوار مي آيم
ومغز من هنوز
لبريز از صداي وحشت پروانه ايست كه اورا
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

نمایه کاربر
porfosor

محل اقامت: مشهد مقدس

تماس:

پست توسط porfosor »

درسته smile085 مي خواستم با اجازه ي شما در اين بخش سوال رياضي بگذارم البته با اجازه شما
هزاران سال می گذرد و همچنان ماه بر فراز تخت جمشید ، گوشه ای از شکوه ایرانیان ، طلوع می کند.......

Retin_69

سپاس: 10

پست توسط Retin_69 »

porfosor گرامي تاپيك را با مديريت در ميان بگزاريد و به قسمت رياضيات منتقل كنيد .
با سپاس
من از ريشه ي گياهان گوشتخوار مي آيم
ومغز من هنوز
لبريز از صداي وحشت پروانه ايست كه اورا
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

ارسال پست