کتاب...

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
na.iz

سپاس: 2

کتاب...

پست توسط na.iz »

سلام...
میشه یه کتاب معرفی کنید که موضوع های فیزیک هالیدی رو داشته باشه ولی قوی تر از اون باشه... یعنی سوالای سخت تری رو داشته باشه؟؟؟؟؟
من نمی دانم
که چرا می گویند: اسب حیوان نجیبی است ، کبوتر زیباست.
و چرا در قفس هیچکسی کرکس نیست.
گل شبدر چه کم از لاله قرمز دارد.
چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید.
واژه ها را باید شست .
واژه باید خود باد، واژه باید خود باران باشد.
چترها را باید بست.
زیر باران باید رفت.

نمایه کاربر
Cartouche

سپاس: 957

Re: کتاب...

پست توسط Cartouche »

ببین ، بستگی داره ریاضیت در چه حدی باشه.مثلا کتاب بلت موضوعاش دقیقا منطبق با هالیدی هست.بیشتر کسانی که این دو کتاب رو خوندن اشتباهی فکر میکنن که هالیدی سخت تره.ولی دقیقا برعکسه.کتاب هالیدی در واقع مسئله نداره.اون سوالاش ، بهشون نمیشه گفت سوال ، چون تنها چیزی که هست اینه که تو اعداد رو بذاری تو فرمولی که توی قسمت درسش گفته و مجهول مسئله رو پیدا کنی.ولی بلت سوالاش فیزیکی ترن و وقت بیشتری رو میگیرن.چون شما نمیشه توشون از انتگرال و مشتق استفاده کنی.و کمی سخت تره ، مخصوصا مسائل ترموش.
اما کتابای دیگه ای هم هست.کتاب هست به اسم دوره درسی فیزیک ، که 4 تا جلد داره.3 تا جلد اولش درسه و جلد چهارم فقط مسئله هست.این کتاب هم متن سنگین تری داره(یعنی احتمال از خوندن درسش خسته میشی) .هم سوالای خیلی سخت تری داره.شاید سختی سوالاش 3 یا 4 برابر ، هالیدی باشه.و خوبی سوالاشم اینه که بیشترشون ایده ای هست و اصلا نمیشه وبا هالیدی مقایسه اش کرد ، چون مسائل هالیدی اصلا ایده نمیخواد.کتتاب دوره درسی فیزیک جلد 4 اش، پارسال دوباره چاپ شد ، چون اصلا تو بازار نبود.من یادمه که وقتی خودم میخواستم بخرمش ، رفته بودم تو زیر زمین های انقلاب توی انبارایی که همینطور کتابای دست دو توشون بود و با هزار بدبختی پیداش کردم.ولی پارسال انتشارات فاطمی تجدید چاپش کرد.
کتاب مزخرف (و البته پر طرفدار) دیگه ای هم هست به اسم ایرودف ، که خیلی چرته.فقط تو باید انتگرال مشتق بلد باشی.یعنی مثل هالدی اصلا سختی نداره.فقط باشد مشتق بگیری مساوی صفر بزاری.واسه همینم خیلی چرته ولی سوالاش از هالیدی خیلی سخت تره.در حد همون دوره درسیه ، ولی ایده ای نیست.
اگه ریاضیاتت در حد دانشگاههه و بردار و ماتریسو ، دیورژانسو ، تاو ، کرل ، گرادیانو ، انتگرال و مشتق رو در حد خوبی بلدی.کتابای گریفیس(برای الکترو) و کلپنر(برای مکانیک ) هم مسائل خیلی خوبی و سختی دارن.
و در آخر هم اگه ریاضیاتت خیلی خوب نیست و معمولیه رو به بده ، ولی در عوض فیزکت خیلی خوبه ، ایده هات خیلی خفنه و خیلی شاخی، کتاب اپتیتیود ، جزو کتابای خوبه ، که مسئله های خیلی خفنی داره.(واسه بچه های المپیادی خوبه) smile056
البته کتاب خیلی یاد هست.اینا به نظر من واسه تو خوبن.کتابایی مثل ماریون و .. هم هستن.
اگه بازم سوالی بود در خدمتم. smile026
دوای درد عاشق را کسی کو سهل پندارد

ز فکر آنان که در تدبیر درمانند در مانند

نمایه کاربر
na.iz

سپاس: 2

پست توسط na.iz »

amir.hs نوشته شده:ببین ، بستگی داره ریاضیت در چه حدی باشه.مثلا کتاب بلت موضوعاش دقیقا منطبق با هالیدی هست.بیشتر کسانی که این دو کتاب رو خوندن اشتباهی فکر میکنن که هالیدی سخت تره.ولی دقیقا برعکسه.کتاب هالیدی در واقع مسئله نداره.اون سوالاش ، بهشون نمیشه گفت سوال ، چون تنها چیزی که هست اینه که تو اعداد رو بذاری تو فرمولی که توی قسمت درسش گفته و مجهول مسئله رو پیدا کنی.ولی بلت سوالاش فیزیکی ترن و وقت بیشتری رو میگیرن.چون شما نمیشه توشون از انتگرال و مشتق استفاده کنی.و کمی سخت تره ، مخصوصا مسائل ترموش.
اما کتابای دیگه ای هم هست.کتاب هست به اسم دوره درسی فیزیک ، که 4 تا جلد داره.3 تا جلد اولش درسه و جلد چهارم فقط مسئله هست.این کتاب هم متن سنگین تری داره(یعنی احتمال از خوندن درسش خسته میشی) .هم سوالای خیلی سخت تری داره.شاید سختی سوالاش 3 یا 4 برابر ، هالیدی باشه.و خوبی سوالاشم اینه که بیشترشون ایده ای هست و اصلا نمیشه وبا هالیدی مقایسه اش کرد ، چون مسائل هالیدی اصلا ایده نمیخواد.کتتاب دوره درسی فیزیک جلد 4 اش، پارسال دوباره چاپ شد ، چون اصلا تو بازار نبود.من یادمه که وقتی خودم میخواستم بخرمش ، رفته بودم تو زیر زمین های انقلاب توی انبارایی که همینطور کتابای دست دو توشون بود و با هزار بدبختی پیداش کردم.ولی پارسال انتشارات فاطمی تجدید چاپش کرد.
کتاب مزخرف (و البته پر طرفدار) دیگه ای هم هست به اسم ایرودف ، که خیلی چرته.فقط تو باید انتگرال مشتق بلد باشی.یعنی مثل هالدی اصلا سختی نداره.فقط باشد مشتق بگیری مساوی صفر بزاری.واسه همینم خیلی چرته ولی سوالاش از هالیدی خیلی سخت تره.در حد همون دوره درسیه ، ولی ایده ای نیست.
اگه ریاضیاتت در حد دانشگاههه و بردار و ماتریسو ، دیورژانسو ، تاو ، کرل ، گرادیانو ، انتگرال و مشتق رو در حد خوبی بلدی.کتابای گریفیس(برای الکترو) و کلپنر(برای مکانیک ) هم مسائل خیلی خوبی و سختی دارن.
و در آخر هم اگه ریاضیاتت خیلی خوب نیست و معمولیه رو به بده ، ولی در عوض فیزکت خیلی خوبه ، ایده هات خیلی خفنه و خیلی شاخی، کتاب اپتیتیود ، جزو کتابای خوبه ، که مسئله های خیلی خفنی داره.(واسه بچه های المپیادی خوبه) smile056
البته کتاب خیلی یاد هست.اینا به نظر من واسه تو خوبن.کتابایی مثل ماریون و .. هم هستن.
اگه بازم سوالی بود در خدمتم. smile026
واقعا ممنون نمی دونم چطوری تشکر کنم.... smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072
حقیقتش رو بخواین تو دانشگاه یه استاد فیزیک داریم که می گه شما ها هیچی بارتون نیست وهیچ کس تا حالا نتونسته از من بیشتر از 12 بگیره و تا حالا نشده سر کلاس من سوالی رو بگم وکسی بدون راهنمایی من حلش کنه ... ما هم با استاد کل مثبت smile001 انداختیم و خلاصه فیزیکم باید فول شه...
من نمی دانم
که چرا می گویند: اسب حیوان نجیبی است ، کبوتر زیباست.
و چرا در قفس هیچکسی کرکس نیست.
گل شبدر چه کم از لاله قرمز دارد.
چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید.
واژه ها را باید شست .
واژه باید خود باد، واژه باید خود باران باشد.
چترها را باید بست.
زیر باران باید رفت.

نمایه کاربر
Cartouche

سپاس: 957

پست توسط Cartouche »

پس دانشجویید.من فکر کردم دانشآموزین.اگه دانشجویه رشته ی غیر فیزیکی(یعنی رشته های مثل مکانیکو برق و فیزیک محضو اینا نیستید) همون بلت ، و ایرودف خیلی بهتره.(مخصوصا ایرودف ، درسته که چرته ولی ، بیشتر سوالای فیزیک رو از اون میدن ،(استادا رو میگم))ولی اگه دانشجویه رشته ی مرتبط با فیزیک هستید، ماریون و سایمون و کلپنر و گریفیس بهترین انتخاب شماست.
دوای درد عاشق را کسی کو سهل پندارد

ز فکر آنان که در تدبیر درمانند در مانند

نمایه کاربر
safariphysic88

سپاس: 12

تماس:

پست توسط safariphysic88 »

na.iz نوشته شده:سلام...
میشه یه کتاب معرفی کنید که موضوع های فیزیک هالیدی رو داشته باشه ولی قوی تر از اون باشه... یعنی سوالای سخت تری رو داشته باشه؟؟؟؟؟
به نظر من شما بهتره کتاب مکانیک تحلیلی اثر گرانت فاولز و جورج کسیدی ( خدا کنه درست نوشته باشم smile079 ) رو مطالعه کنید.خوراک درک فیزیک کلاسیکه.
یه خودکار خریدم با یه غلط گیر ، جالبه ،قیمت غلط گیر چند برابر خودکاره ؛ حتی یه اشتباه روی کاغذ هم گرون تموم میشه...

نمایه کاربر
نسيم*7*

محل اقامت: آنلا

سپاس: 28

پست توسط نسيم*7* »

درود.
می دونم جای این حرف اینجا نیست ولی نمی خوام بخاطرش تاپیک جدیدی درست کنم...

کسی کتاب ژن خودخواه (فارسی)شو داره؟؟؟؟؟(نوشته ی ریچارد داوکینز هستش)
لطفا اگه کسی داشت یا تونست گیر بیاره بذاره ایبنجا خیلی ممنون می شم.. smile072
"هر چه كمتر شود فروغ حيات،رنج را جانگداز تر بيني"
"سوي مغرب چو رو كند خورشيد،سايه ها را درازتر بيني"
"رهي معيري"

BEHDOKHT

پست توسط BEHDOKHT »

سلام نسيم جون خوبي؟
ميشه به يه سوالم جواب بدي؟

ارسال پست