اخر نفهمیدیم تو ماه هوا وجود داره یا نداره؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
amir_PS

محل اقامت: تهران

سپاس: 52

تماس:

Re: اخر نفهمیدیم تو ماه هوا وجود داره یا نداره!!!!!!!!

پست توسط amir_PS »

Quantom12 نوشته شده:این ماجرا کلا ساختگی بوده که رفتن ماه مربوط به جنگ سرد و زهر چش از روسیه میشه بعدا معلوم شد که این فیلم تو یه اتاقی درست کردن گرفتن و همش صحنه سازی بوده اولین نفر که رفت ماه همون یوری گاگاری بود.
یوری گاگاری رفت فضا نرفت ماه تا اونجا که من میدونم!

نمایه کاربر
Quantom12

سپاس: 11

پست توسط Quantom12 »

منظورم همون فضا بود حاشیه نگری نکنید، اولین کسی که رفت ماه یه خانم روسی بود فکر کنم.در هر صورت روسا اول رفتن ماه.

نمایه کاربر
Clever child

نام: محمد

سپاس: 43

تماس:

پست توسط Clever child »

حالا اینا چه ربطی به جو ماه داره؟
دوری که در او آمدن و رفتن ماست
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, او را نه نهایت نه بدایت پیداست
کس می نزد دمی درین معنی راست
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, کین آمدن از کجا و رفتن به کجاست

looklook

سپاس: 41

پست توسط looklook »

دوست عزیز سفربه ماه علاوه بر انکه یک سفر تاریخی برای کل بشریت بود یک سفر سیاسی هم برای امریکا بود که می خواست به شوروی نشون بده که چی ؟من از تو بهترم smile007 . در واقع به دو علت پرچم داره تکون می خوره 1 :جاذبه ناچیز 2: طراحان امریکایی میله بالای پرچم رو طوری درست کرده بودند که کوچکترین لرزش ها رو تشدید کنه و بتونه پرچم رو اینجوری که میبینیم نگه داره و در نهایت در عکس ها هم خوشگل بیفته smile018
رياضيات براي فيزيك راهكار نيست بلكه راهنماست .

نمایه کاربر
1300144

سپاس: 79

پست توسط 1300144 »

mamy72 نوشته شده:( smile054 )
در زمان مرحوم آپولو (يعني 20 سال قبل از اختراع CCD) دوربيني كه با اين كيفيت عكس بگيره وجود نداشت !
لطف كن فيلم اصلي آپولو 11 رو دانلود كن و نگاه كن ... احتمالا مشكلت با اين تناقض حل ميشه
salam...
ghable har chiz mazerat khahi mikonam ke be parsi neminevisam ,chon nadaram
dar morede in ax bayad begam ke chand vaghte pish ino to site nasa dide bodam....
goftan ke ax marbot be mamoriate apollo 16 bode o kasi ke azash ax gerefte shode,kohne sarbaze niroye daryaee o fazanavard "john young"e va ax ro ham fazanavardo k.s niroye havaeeye amrika"charles m.duke "gerefte
va ino ham bayad ezafe kard ke dar hale pareshe aghaye Young in ax gerefte shode....
dalile inke in posto gozashtam in bode ke ba vojode inke bavaresh sakhte ke on zaman ye chenin dorbini vojod dashte bashe,az nasa ham entezar nemire ke ba ye chenin avaze'ee chenin kari kone
گرم بیایی و پرسی چه بردی اندر خاک؟ .................... ز خاک نعره برآرم که آرزوی تو را

نمایه کاربر
MA102

نام: Laplace transforms

سپاس: 1193

پست توسط MA102 »

اگه تو ماه هوا بود ، پنیری که ماه ازش ساخته شده کپک میزد و ماه رو سبز رنگ میدیدیم نه سفید smile127 smile107 smile107 smile055
این که آمریکائیهای گوگولی رفتن به ماه یا نرفتن یه بحث بیخوده که هنوز گنده های طرفین دعوا نتونستن برای اثبات حرف خودشون مدارک قاطع بیارن.
بنظر من که این بحثا بیخوده
برین کتابای فیزیک رو بخونید که در آینده دانشمند بشید ایرانیا رو بفرستید ماه. smile072
smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072
علم×دین=انسان

وَ مَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاس جَمِيعاً

و هر کس نفسی را حیات بخشد مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده.

سوره مبارکه المائدة آیه32

بانک اهداء سلولهای بنیادی:
http://iscdp.tums.ac.ir/

نمایه کاربر
space.mohamad

نام: محمد منصوریان

سپاس: 4

تماس:

پست توسط space.mohamad »

smile048 واقعا" متاسفم که هنوز که هنوزه داره راجع به این بحث مسخره (دروغ بودن) توی یه سایت علمی بحث میشه ؟!
حدود 4 سال قبل بود که با گروه فضانوردان روش کار کردیم و مقالش هم توی مجله هوافضا چاپ شد . از همون اول مسخره بودن این ادعا معلوم بود . اما هنوز داره بهش اهمیت داده می شه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حتی ارزش رد کردن هم نداره ! لطفا" برای آبروی این سایت هم که شده دیگه در این مورد بحث نکنید smile072 smile072 smile072
اصل اول : " هرگز نگذار کسانی یا رویدادهایی تو را منکوب کنند " (ماری کوری)

stay hungry stay foolish

نمایه کاربر
1300144

پست توسط 1300144 »

space.mohamad نوشته شده:smile048 واقعا" متاسفم که هنوز که هنوزه داره راجع به این بحث مسخره (دروغ بودن) توی یه سایت علمی بحث میشه ؟!
حدود 4 سال قبل بود که با گروه فضانوردان روش کار کردیم و مقالش هم توی مجله هوافضا چاپ شد . از همون اول مسخره بودن این ادعا معلوم بود . اما هنوز داره بهش اهمیت داده می شه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حتی ارزش رد کردن هم نداره ! لطفا" برای آبروی این سایت هم که شده دیگه در این مورد بحث نکنید smile072 smile072 smile072
rastesh man etela'e chandani az nojomo fazanavardi nadaram va nemidonam ke che masaeli dar in mored matrah shode o ....
man faghat dashtam on chizi ke to site nasa didamo naghl mikardam
age sohbat dar in mored inghadr maskharast,rasman mazerat mikham
آخرین ویرایش توسط 1300144 سه‌شنبه ۱۳۹۰/۱۱/۱۱ - ۲۳:۰۸, ویرایش شده کلا 1 بار
گرم بیایی و پرسی چه بردی اندر خاک؟ .................... ز خاک نعره برآرم که آرزوی تو را

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

پست توسط mamy72 »

1300144 نوشته شده:
mamy72 نوشته شده:( smile054 )
در زمان مرحوم آپولو (يعني 20 سال قبل از اختراع CCD) دوربيني كه با اين كيفيت عكس بگيره وجود نداشت !
لطف كن فيلم اصلي آپولو 11 رو دانلود كن و نگاه كن ... احتمالا مشكلت با اين تناقض حل ميشه
salam...
ghable har chiz mazerat khahi mikonam ke be parsi neminevisam ,chon nadaram
dar morede in ax bayad begam ke chand vaghte pish ino to site nasa dide bodam....
goftan ke ax marbot be mamoriate apollo 16 bode o kasi ke azash ax gerefte shode,kohne sarbaze niroye daryaee o fazanavard "john young"e va ax ro ham fazanavardo k.s niroye havaeeye amrika"charles m.duke "gerefte
va ino ham bayad ezafe kard ke dar hale pareshe aghaye Young in ax gerefte shode....
dalile inke in posto gozashtam in bode ke ba vojode inke bavaresh sakhte ke on zaman ye chenin dorbini vojod dashte bashe,az nasa ham entezar nemire ke ba ye chenin avaze'ee chenin kari kone
اگه تو سايت ناسا ديديد كه ديگه نميشه بهش شك كرد ... شايد عكس ويرايش شده باشه ... (اينجا كسي رو نداريم كه تاريخچه عكاسي رو مطالعه كرده باشه؟)

نمایه کاربر
ehsan.helli1

نام: احسان

سپاس: 624

تماس:

پست توسط ehsan.helli1 »

شاید به دلیل تابش افتاب داره تکون میخوره مثل بادبان خورشیدی شاید هم به قول cartouche به این دلیل که نیرو گرانش در سر و ته میله فرق داره ولی کلا فکر کنم دلیلش همین 2 تا هست

نمایه کاربر
space.mohamad

نام: محمد منصوریان

سپاس: 4

تماس:

پست توسط space.mohamad »

1300144 نوشته شده:
space.mohamad نوشته شده:smile048 واقعا" متاسفم که هنوز که هنوزه داره راجع به این بحث مسخره (دروغ بودن) توی یه سایت علمی بحث میشه ؟!
rastesh man ete'e chandani az nojomo fazanavardi nadaram va nemidonam ke che masaeli dar in mored matrah shode o ....
من قصد توهین به کسی نداشتم . در واقع توهین به موضوع کردم smile039
شما می تونید همین شماره مجله دانستنیها را بگیرید . یه ویژه نامه هوافضاییه . این موضوع هم بررسی کرده .
smile072 smile072 smile072
اصل اول : " هرگز نگذار کسانی یا رویدادهایی تو را منکوب کنند " (ماری کوری)

stay hungry stay foolish

نمایه کاربر
1300144

پست توسط 1300144 »

space.mohamad نوشته شده:
1300144 نوشته شده:
rastesh man ete'e chandani az nojomo fazanavardi nadaram va nemidonam ke che masaeli dar in mored matrah shode o ....
من قصد توهین به کسی نداشتم . در واقع توهین به موضوع کردم smile039
شما می تونید همین شماره مجله دانستنیها را بگیرید . یه ویژه نامه هوافضاییه . این موضوع هم بررسی کرده .
smile072 smile072 smile072
smile072

arash47

سپاس: 40

پست توسط arash47 »

امریکاییها همیشه در برنامه های فضایی خودشان بزرگنمایی داشتند.
ولی این پست شما منو یاد خاطره ای انداخت که بیربط نیست (اگه هست ببخشید) عرض کنم :
دوران راهنمایی که بودم فکر میکردم علت کم بودن جاذبه برای فضانوردان در ماه نبود هوا هست.واسه همین یه موتور نیمسوز یخچال از تعمیراتی یخچال خریدم و لوله مکش انرا به یه ظرف شیشه ای که درونش یه جوجه یه روزه بود وصل کردم و موتور رو روشن کردم ولی جوجه شناور نشد بعد یه ساعتی که برگشتم دیدم جسم جوجه ته ظرف افتاده ولی روحش شناور شده.
خلاصه گربه همساده که با اشتیاق تمام ناظر ازمایشات من بود جایزه اش رو گرفت انگار از همون اول اطلاعاتش در مورد جاذبه و فشار هوا از من بیشتر بود.

نمایه کاربر
1300144

پست توسط 1300144 »

arash47 نوشته شده:امریکاییها همیشه در برنامه های فضایی خودشان بزرگنمایی داشتند.
ولی این پست شما منو یاد خاطره ای انداخت که بیربط نیست (اگه هست ببخشید) عرض کنم :
دوران راهنمایی که بودم فکر میکردم علت کم بودن جاذبه برای فضانوردان در ماه نبود هوا هست.واسه همین یه موتور نیمسوز یخچال از تعمیراتی یخچال خریدم و لوله مکش انرا به یه ظرف شیشه ای که درونش یه جوجه یه روزه بود وصل کردم و موتور رو روشن کردم ولی جوجه شناور نشد بعد یه ساعتی که برگشتم دیدم جسم جوجه ته ظرف افتاده ولی روحش شناور شده.
خلاصه گربه همساده که با اشتیاق تمام ناظر ازمایشات من بود جایزه اش رو گرفت انگار از همون اول اطلاعاتش در مورد جاذبه و فشار هوا از من بیشتر بود.
smile021 ehtemalan karetono dar eejade khala dorost anjam dadid vagarna zajjehaye dardnake jojatono mishnidid.....
pas ba tavajjoh be gofteye shoma raje be adate be bozorgnamaeeye amrica dar morede barnamehaye fazaee,shomam mitonid ede'a konin ke avalin mojode zendaro az tarafe iran ferestadid faza_albate bade sosko pasheo kermi ke ghablan raftan_!!!!!(shokhi kardam smile124 )
آخرین ویرایش توسط 1300144 چهارشنبه ۱۳۹۰/۱۱/۱۲ - ۲۰:۴۱, ویرایش شده کلا 1 بار

sanaz-ism

محل اقامت: ایروان

سپاس: 9

پست توسط sanaz-ism »

اینکه پرچم توی اون عکس در حال احتزازه دلیل خیلی خیلی ساده ای داره . از اونجا که تو ماه هوا نیست و پرچم افتاده هم اصلا غرور انگیز نیست , پرچم رو طوری طراحی کردن که گویی در حال احتزازه . این احتزاز از باد نیست . طراحی شده تا صحنه ی کاشتن پرچم آمریکا غرورانگیزتر باشه ...
تعجب میکنم که توی یک سایت علمیی هنوز هم کسایی پیدا میشن که این اتفاق بزرگ و تاریخی رو دروغ می دونن ... امان از این تفکر توطئه ...

ارسال پست