قبل از بیگ بنگ چه خبر بود؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

user30018

سپاس: 28

Re: قبل از بیگ بنگ چه خبر بود؟؟؟؟؟هر چی به ذهنتون میرسه بگید

پست توسط user30018 »

آفرین سپهر منو نجات دادی

نمایه کاربر
استفان هایزنبرگ

نام: پوریا کریمی

محل اقامت: ساری

تماس:

پست توسط استفان هایزنبرگ »

قبل از big bang مکان و زمانی وجد نداشت و نمیتونیم مولفه مکان و زمان رو بکار ببریم. ولی امکان داره چیزی بوده باشه.چون خا همیشه وجد داشته البته اگه چیزی هم باشه فکر نکنم ذهن انسان درک و تصور انرو داشته باشه.مطمئنا سخته.
علم و دانش همان قدرت است.

نمایه کاربر
m77m

سپاس: 78

پست توسط m77m »

اگه زمانی وجود نداشت پس هیچوقت قبل از دنیا دنیا تشکیل نمی شد چون دگه لحظه ی به وجود امدن جهان و قبل از جهان با هم تفاوت نداشتند پس چون این امکان نداره ا قبل از دنیا دنیایی بوده یا زمان فرا فیزیکه که باعث شده جهان به وجود بیاد
دلا خو کن به تنهایی که از تنها بلا خیزد سعادت آن کسی دارد که از تنها بپرهیزد
درد عشقی کشیده‌ام که مپرس زهر هجری کشیده‌ام که مپرس

Anishtain2

سپاس: 150

تماس:

پست توسط Anishtain2 »

کسی می دونه انرژی اولیه از کجا اومد (لطفا از فلسفه استفاده نکنید)
* «اگر انسان‌ها در طول عمر خویش فعالیت مغزشان به اندازه یک میلیونیوم معده‌شان بود، اکنون کره زمین تعریف دیگری داشت.»
* «اگر واقعیات با نظریات هماهنگی ندارند، واقعیت‌ها را تغییر بده.»
* «تا زمانی که حتی یک کودک ناخرسند روی زمین وجود دارد، هیچ کشف و پیشرفت جدی برای بشر وجود نخواهد داشت.»
-اینشتین-
اولین سایت پادکست فیزیک ایران:
http://www.physicspodcast.com

انجمن علمی فیزیک پادکست
http://www.physicspodcast.com/forum

نمایه کاربر
slice_of_god

سپاس: 654

پست توسط slice_of_god »

Anishtain2 نوشته شده:
Anishtain2 نوشته شده:کسی می دونه انرژی اولیه از کجا اومد (لطفا از فلسفه استفاده نکنید)
راست میگه!!!کسی میدونه؟؟؟؟من میگم فلسفه هم نمیتونه اینو توضیح بده..
کسی که سکوت می کند
بازی را مسخره کرده
ما که حرف می زنیم
باخته ایم .

emn

نام: احسان محبی نظر

پست توسط emn »

من ehsanmohebbi ام
فعلا در قرنطینه ام
به نظر من شاید بوده این انرژی ولی چون زمان قبل از بیگ بنگ بی معنی بوده پس نمیونیم در نظرش بگیریم ، پس انرژی بی معنی میشده چون فضا-زمان بی معنی بوده

inkare

سپاس: 5

Re: قبل از BIG BANG

پست توسط inkare »

COSMOLOGIST نوشته شده:
در صورت صحت نظریه big bang این نظریه آغاز فضا-زمان را در لحظه انفجار می داند که با این حساب هم فضا و هم زمان در این نقطه آغاز شده اند و قبل از آن هم معنایی ندارد که بخواهیم دنبال آن باشیم !

آغاز زمان در جهان امروزی به صورت قراردادی در همان لحظه قرار داده می شود.

ehsan.helli1 نوشته شده:چرا
نظریه بیگ کرونچ.شاید قبلش جهان رمبیده شده باشه و بیگ بنگ شروع بشه ولی میشه به طور قطع چیزی گفت؟

اما با شک در نظریه big bang می توان موارد دیگر ( و بی شمار ) را در خصوص پیدایش جهان بررسی کرد که هر یک آغاز جهان را به نوعی توجیه می کنند ( تا از تکینگی ابتدایی به وجود آمده ، رهایی یابند )

یکی از این نظریات ، نظریه جهان نوسان کننده یا Oscillating Universe است که جهان را یک جهان پریودیک بین big bang ها و big crunch های متوالی در نظر می گیرد

یا حق . . .

در صورت صحت نظریه بیگ بنگ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
از مدیر انجمن انتظار نداشتم
1978 آرنو پنزیاس ورابرت ویلسون به خاطر رویت تابش زمینه کیهانی که دلیل صحت بیگ بنگ است جایزه نوبل فیزیک گرفتند
در سال 2006 نیز دو دانشمند آمریکایی برای کشف شکل مربوط به تابش جسم سیاه و ناهمسانگردی در تابش زمینه کیهانی برنده این جایزه شدند
متاسفم که می بینم فیزیک برای بعضی به سرگرمی تبدیل شده

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

سلام

دوست عزیز، لطفاً کمی دقت کنید.

این هایی که گفتید من جمله تابش زمینه کیهانی، تایید کننده نظریه big bang بوده اند , و همه می دانیم که این نظریه مقبول ترین نظریه در میان کیهان شناسان است
اما
این موضوع به معنای مقبولیت 100 درصدی این نظریه نیست !

این نظریه هم به مانند بسیاری نظریات دیگر هنوز موارد ابهامی دارد

گرچه در طول زمان و از همان ابتدای شکل گیری نظریه، سعی شد تا بسیاری از این ابهامات پاسخ داده شوند ، اما برخی از آن ها هنوز محل سوال هستند که مهمترین آن ها مفاهیمی چون انرژی تاریک و [تا حدودی ] ماده تاریک می باشند.

از منظر تاریخی موارد زیر نیز جزء مشکلات این نظریه محسوب می شده اند:

مسئله افق
مسئله تختی یا فلتنس
اندازه حرکت مغناطیسی
ماده تاریک
انرژی تاریک
عدم تقارن باریونی
و سن برخی خوشه های کروی درون کهکشانی

smile072

نمایه کاربر
kako

سپاس: 145

تماس:

پست توسط kako »

m89 نوشته شده: .دانشمندی به اسمه پارام سینگ.
اگر اشتباه نکنم اینا رو از مستند قبل از بیگ بنگ چه خبر بوده ؟ گفتید smile001
اما به هر حال ببینید خود نظریه ی بیگ بنگ هم الان مشکلاتی داره بنابراین اینکه بخوایم کلی بحث کنیم رو چیزی که هنوز قطعی نیست بیخوده
به نظر من بیایید به نظریه ی جهش بزرگ (از پارام سینگ ) فکر کنیم .... چون از نظر من کامل تره چون از نظر ریاضیاتی ترکیبی از کوانتوم و نسبیته و مفهوم دور از ذهنی رو هم نداره و در واقع میگه قبل از ما جهانی بوده که منقبض شده و خیلی جمع شده تا جایی که دیگه جاذبه به دافعه تبدیل شده و دوباره این جهان به وجود اومده و در واقع یک انفجار نیست بلکه یک جهش از جهان قبلی به جهان ما هست

این برای بحث کردن فکرکنم بهتر باشه
دوستان لطفا نظرتون رو درباره ی این نظریه هم بگید smile124 smile072 smile072

نمایه کاربر
slice_of_god

پست توسط slice_of_god »

kako نوشته شده:
اما به هر حال ببینید خود نظریه ی بیگ بنگ هم الان مشکلاتی داره بنابراین اینکه بخوایم کلی بحث کنیم رو چیزی که هنوز قطعی نیست بیخوده
به نظر من بیایید به نظریه ی جهش بزرگ (از پارام سینگ ) فکر کنیم .... چون از نظر من کامل تره چون از نظر ریاضیاتی ترکیبی از کوانتوم و نسبیته و مفهوم دور از ذهنی رو هم نداره و در واقع میگه قبل از ما جهانی بوده که منقبض شده و خیلی جمع شده تا جایی که دیگه جاذبه به دافعه تبدیل شده و دوباره این جهان به وجود اومده و در واقع یک انفجار نیست بلکه یک جهش از جهان قبلی به جهان ما هست

از نظر کلا سوال قبل از بیگ بنگ اشتباهه!!!!چون قبل از بیگ بنگ نه فضایی بود نه زمانی!!!پس معنی قبل اشتباهه
در ضمن قبل از بیگ بنگ چیزی به اسم هیچ واقعی وجود داشت
چون با بیگ بنگ فضازمان به وجود اومد!!!!
چرا باید جاذبه به دافعه تبدیل بشه؟!
کسی که سکوت می کند
بازی را مسخره کرده
ما که حرف می زنیم
باخته ایم .

نمایه کاربر
kako

سپاس: 145

تماس:

پست توسط kako »

slice_of_god نوشته شده:
kako نوشته شده:

از نظر کلا سوال قبل از بیگ بنگ اشتباهه!!!!چون قبل از بیگ بنگ نه فضایی بود نه زمانی!!!پس معنی قبل اشتباهه
در ضمن قبل از بیگ بنگ چیزی به اسم هیچ واقعی وجود داشت
چون با بیگ بنگ فضازمان به وجود اومد!!!!
چرا باید جاذبه به دافعه تبدیل بشه؟!
راستش این سواله رو برای خودم هم پیش اومد ولی با خودم گفتم مثلا در اتم می گن وقتی دو اتم خیلی به هم نزدیک بشن در واقع دافعه ی بار های همنام هسته با هسته و الکترون با الکترون اثر می کنه نه جاذبه ی بین بار های نا همنام هسته و الکترون ...(البته در صورتی که خیلی به هم نزدیک بشن ) به نظر من این هم همونه !!!!!! نظر شما چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟ smile042 smile042 smile042

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

سلام

دوستان دقت داشته باشید که

اینی که بگیم قبل از بیگ بنگ معنی نداره تنها در صورتی امکان داره که نظریه big bang رو بپذیریم و از طرفی جهان رو جهانی نوسان کننده ندونیم !!

در غیر از این حالت، یعنی در حالتی که مثلاً جهان رو جهانی نوسان کننده بدونیم ( نظریه big crunch ) میشه قبل از big bang رو هم تعریف کرد.

ضمن این که در نظریاتی همچون نظریه ابر ریسمان ها، با توجه به این که جهان ما از برخورد برین ها به وجود آمده، باز هم مشکل آغاز و قبل از زمان صفر برطرف می شود.

و توجه داشته باشیم که این نظریات هم هر کدام مشکلات خاص خود را دارند و این طور نیست که یکی از این نظریات مقبولیت 100 درصد و عام داشته باشند.

smile072

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

kako نوشته شده: راستش این سواله رو برای خودم هم پیش اومد ولی با خودم گفتم مثلا در اتم می گن وقتی دو اتم خیلی به هم نزدیک بشن در واقع دافعه ی بار های همنام هسته با هسته و الکترون با الکترون اثر می کنه نه جاذبه ی بین بار های نا همنام هسته و الکترون ...(البته در صورتی که خیلی به هم نزدیک بشن ) به نظر من این هم همونه !!!!!! نظر شما چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟
اولاً که متوجه نشدم ربط اینی که گفتید با بحث تاپیک چی بود !!

اما در حالت کلی، بستگی داره نزدیک شدن دو اتم به هم رو دارید بررسی می کنید یا نزدیک شدن مثلاً دو ذره ( پروتون یا نوترون یا الکترون یا . . . )

اگر دو اتم به هم نزدیک شوند، سد کولونی مانع نزدیک شدن بیش از حد آن ها خواهد شد

اگر دو ذره درون هسته بخواهند زیاد به هم نزدیک شوند، دافعه ناشی از نیروی هسته ای قوی این اجازه را به آن ها نخواهد داد.

مگر آن که در اثر فشار زیاد ( که مثلاً در ستاره نوترونی این فشار مضاعف را جاذبه تامین می کند ) سد کولونی یا سد نیروی هسته ای قوی شکسته شود.

smile072

نمایه کاربر
slice_of_god

پست توسط slice_of_god »

نوسان کوانتومی می تواند کائنات های جدید ایجاد کند. اگر نوسانات دمایی در یک فضای آرام می تواند به ایجاد کائنات های نوزاد منجر گردد، در آنصورت این کائنات ها باید آنتروپی خود را داشته باشند که می توانند باعث ایجاد کائنات های دیگر گردند.
نظر شما چیه؟!
کسی که سکوت می کند
بازی را مسخره کرده
ما که حرف می زنیم
باخته ایم .

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

این هم یکی از نظریات در باب رفع تکینگی ابتدایی کیهان است که در آن صورت باید به دنبال ردی از آن جهان ها و کائنات دیگر بود
اما
نظریه پردازان این حوزه با توجه به این که هیچ ردی از چنین جهان هایی نیافتند، با زیرکی خاصی به این نتیجه رسیدند ( در واقع بهتر است بگوئیم به این نتیجه رساندند! ) که دسترسی به چنین جهان هایی ناممکن است و این جهان ها به نوعی موازی با ما هستند
البته بعد ها این را اضافه کردند که شاید تنها گراویتون بتواند در بین این جهان ها رفت و آمد کند!!

ارسال پست