ابر رهگیر اف 14 تامکت

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
mortezasadeghi

نام: مرتضی

محل اقامت: تهران

سپاس: 118

تامکتهای ایران 2

پست توسط mortezasadeghi »

ادامه ...
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
آخرین ویرایش توسط mortezasadeghi یک‌شنبه ۱۳۹۱/۳/۷ - ۱۴:۱۵, ویرایش شده کلا 1 بار
خداحافظ

نمایه کاربر
mortezasadeghi

تامکت های ایران 3

...
خداحافظ

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

Re: ابر رهگیر اف 14 تامکت

پست توسط اماتور »

smile022

نمایه کاربر
m77m

سپاس: 78

پست توسط m77m »

در کل جت ها و ابزار آات جت های ایرانی تقریبا قدیمی شدن.
این تامکت های نشان داده شده هم نسل جدید و اخری نیستن.
ولی یه هواپیمایی ایران ساخته بود احتمالا اسمش آذرخشه اون از این تامکتها فکر کنم پیشرفته تره بهتره چند تا هم از اونا عکس بزارید.
ممنون smile072
دلا خو کن به تنهایی که از تنها بلا خیزد سعادت آن کسی دارد که از تنها بپرهیزد
درد عشقی کشیده‌ام که مپرس زهر هجری کشیده‌ام که مپرس

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

تمامی هواپیماهایی که ایران داره مخصوصا

فانتوم ها - F-5 - F-14 - سوخو ها - میگ ها

همه از رده خارج شدن و هیچ کارایی جالبی به غیر از F-14 هیچکدومشون ندارن

اونقد وضع این هواپیماها از نظر مشکلات فنی خراب و تعمیر کاری نمیشن که سالانه چندین

هواپیما مخصوصا F-5 - فانتوم حتی خود F-14 سقوط میکنن و خیلی

از خلبانا به خاطر مشکل فنی هواپیما حتی نمیتونن اجکت کننو کشته میشن

اکثر این هواپیماهایی که داره همه برای قبل از انقلاب و خیلی فرسوده و پیر شدن

البته ایران یه 2 - 3 تا هواپیما خودش ساخته فک کنم صاعقه - اذرخش اینا

نمایه کاربر
m77m

پست توسط m77m »

ولی من داشتم میخوندم فعلا این هواپیماهای تازه ساخت ایران توانایی خوبی دارن مثل این آذرخش
یه تحلیل میخوندم میگفت که ایران اگر بتواند روند تولی این هواپیماها را با این سرعت پیشرفت ادامه دهد میتواند یه قدرت نظامی نسبتا قوی در میان کشورها شود.
خودم موندم چی بگم ولی آذرخش ایران خودش هواپیمای باحالیه.

نمایه کاربر
mortezasadeghi

آماتور جان چرا چرت میگی برادر ؟؟؟؟؟
اف 14 ها از زمان انقلاب تاحالا تغییرات خیلی زیادی کرده ...
بعنوان مثال در موتور TF-30-414 اصلاحات فراوانی صورت گرفته تا واماندگی موتور رفع بشه یا اینکه رادار AWG-9 از حالت آنالوگ به دیجیتال تغییر کرده و برد کشف و تعقیبش زیاد شده و وزنش کم ...
یا مثلا R-73 و هاگ و R-27 توانایی نصب شدن به تامکت رو پیدا کردن و گنجایش مخازن سوخت تامکتم زیاد شده ...

در ضمن ارتش آمریکا تامکتو حذف یا کم استفاده کرده بخاطر اینکه نگهداری اون خیلی سخته و چون اونا رپتور و اف 35 دارن لازم نیست انقدر بدبختی برای نگهداریش بکشن ... آمریکایی ها تو خابم نمیدیدن که پرسنل ایرانی از پس نگهداری تامکت بر بیان ! حالا اون تامکتی که پارسال پیرارسال افتاد به دلیل نقطه ضعف اصلی تامکت که واموندگی TF-30 ــه افتاد دلیل نمیشه بگی از رده خارجن ... مثلا تو تحریم هستیما !!
آخرین ویرایش توسط mortezasadeghi سه‌شنبه ۱۳۹۱/۶/۱۴ - ۲۱:۰۸, ویرایش شده کلا 1 بار
خداحافظ

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

ببین من خودم به شخصه ایران رو تحسین میکنم این فناوریو تونسته بدست بگیره که خودش هواپیمای نظامی شکاری تولید کنه خب به نوبه ی خودش

تحسین بر انگیز.

ولی ایران تازه اول کار ایران نمیتونه به این راحتیا روی این هواپیما ها کار کنه { تکنولوژیشون } چون 1-2 تا نیسته که حرف دها هواپیما اگه میخواد راشون

بندازه و هزینه سنگینی براش اب میخوره خیلی سنگین حتی برای سرویس و تعمیر و نگهداریشون !!

مخصوصا که الان ایران تو حلقه تحریمات هسته که دیگه به اونصورت براش فایده ای نداره .ایران اگه بتونه تکنولوژی همین اذرخش اینا رو روی هواپیماهایی

که داره سوار کنه و ارتقاعشون بده تا حدی جلو میوفته. وگرنه مسلما ایران نمیتونه از نظر تکنولوژی و فناوری در زمینه ساخت هواپیما از امریکا جلو بیفته

البته هواپیماهایی که درست کرده کارایی های خودشو داره ولی در مقابل هواپیماهای شکاری امروزی دوومی نمیارن

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

mortezasadeghi نوشته شده:آماتور جان چرا چرت میگی برادر ؟؟؟؟؟
بعنوان مثال در موتور TF-30-414 اصلاحات فراوانی صورت گرفته تا واماندگی موتور رفع بشه یا اینکه رادار AWG-9 از حالت آنالوگ به دیجیتال تغییر کرده و برد کشف و تعقیبش زیاد شده و وزنش کم ...
یا مثلا R-73 و هاگ و R-27 توانایی نصب شدن به تامکت رو پیدا کردن و گنجایش مخازن سوخت تامکتم زیاد شده ...

در ضمن ارتش آمریکا تامکتو حذف یا کم استفاده کرده بخاطر اینکه نگهداری اون خیلی سخته و چون اونا رپتور و اف 35 دارن لازم نیست انقدر بدبختی برای نگهداریش بکشن ... آمریکایی ها تو خابم نمیدیدن که پرسنل ایرانی از پس نگهداری تامکت بر بیان ! حالا اون تامکتی که پارسال پیرارسال افتاد به دلیل نقطه ضعف اصلی تامکت که واموندگی TF-30 ــه افتاد دلیل نمیشه بگی از رده خارجن ... مثلا تو تحریم هستیما !!
ببین من یک چیز کلی گفتم

گفتم این رده از هواپیماها تماما از رده خارج شدن دیگه استفاده نمیشه چون خیلی قدیمین .ایناییم که میبینی ارتقاء پیدا کرده از سر مجبوری

بوده . یعنی باید این کارو میکردن چون ایران نمیتونه که بذار هواپیماهاش بپوسه

ایران هیچ کارخانه هواپیما سازی به اون شکل نداره که بیاد هی طراحی کنه فرته فرته بندازه بیرون.

در هر صورت هواپیماهای ایران به اون شکل فایده ای ندارن به غیر F-14 چون واقعا قدرتمند

نمایه کاربر
mortezasadeghi

اماتور نوشته شده:ببین من خودم به شخصه ایران رو تحسین میکنم این فناوریو تونسته بدست بگیره که خودش هواپیمای نظامی شکاری تولید کنه خب به نوبه ی خودش

تحسین بر انگیز.

ولی ایران تازه اول کار ایران نمیتونه به این راحتیا روی این هواپیما ها کار کنه { تکنولوژیشون } چون 1-2 تا نیسته که حرف دها هواپیما اگه میخواد راشون

بندازه و هزینه سنگینی براش اب میخوره خیلی سنگین حتی برای سرویس و تعمیر و نگهداریشون !!

مخصوصا که الان ایران تو حلقه تحریمات هسته که دیگه به اونصورت براش فایده ای نداره .ایران اگه بتونه تکنولوژی همین اذرخش اینا رو روی هواپیماهایی

که داره سوار کنه و ارتقاعشون بده تا حدی جلو میوفته. وگرنه مسلما ایران نمیتونه از نظر تکنولوژی و فناوری در زمینه ساخت هواپیما از امریکا جلو بیفته

البته هواپیماهایی که درست کرده کارایی های خودشو داره ولی در مقابل هواپیماهای شکاری امروزی دوومی نمیارن
مسلمه که این جنگنده های تازه تولید شده نمیتونن تو دنیای امروز قدعلم کنن ولی کم کم پیش میره ... بعد مثلا چطوری تکنولوژی آذرخشو روی اینا پیاده کنه ؟ تو آذرخش و تامکتو میتونی باهم مقایسه کنی ؟ مثلا چجوری دلت میاد رادار AWG9 رو با N۰۱۹-ME مقایسه کنی ؟؟؟ آذرخش بیشتر بمباران و گشته اصا تامکت فعلا یه چیز دیگس ... تامکت و فانتوم به قد کافی پیشرفته هستن که لزومی به سوار کردن تکنولوژی آذرخش نداشته باشن ... آذرخش حدودا در سطح تایگره ... فعلا تکنولوژی جنگنده های پس از انقلاب به حدی نرسیده که سوارش کنن رو جنگنده های قدیمی در ضمن تغییر تکنولوژی یه هواپیما ( مثلا رادارش ) به این آسونیا نیست که ... کم کم باید ارتقا داد 3 روزه که نمیشه مثلا لایتانینگ بسازیم ...
خداحافظ

نمایه کاربر
mortezasadeghi

اماتور نوشته شده:
mortezasadeghi نوشته شده:آماتور جان چرا چرت میگی برادر ؟؟؟؟؟

ببین من یک چیز کلی گفتم

گفتم این رده از هواپیماها تماما از رده خارج شدن دیگه استفاده نمیشه چون خیلی قدیمین .ایناییم که میبینی ارتقاء پیدا کرده از سر مجبوری

بوده . یعنی باید این کارو میکردن چون ایران نمیتونه که بذار هواپیماهاش بپوسه

ایران هیچ کارخانه هواپیما سازی به اون شکل نداره که بیاد هی طراحی کنه فرته فرته بندازه بیرون.

در هر صورت هواپیماهای ایران به اون شکل فایده ای ندارن به غیر F-14 چون واقعا قدرتمند
خب برادر من همه کشورا هواپیماهاشونو ارتقا میدن ... نمیذارن هواپیماهاشون بپوسه ... فقط که مربوط به ایران نیست .... خیلی هم قدیمی رو بستگی داره چی تعریف کنی ... در برابر روسیه و آمریکا آره ولی خیلی از این فانتوما و تایگرا از نابود شدن نقاط حساس جلوگیری کردن ... تامکت هم که اگه جنگنده های خفن آمریکا و روسیه رو در نظر نگیری توانایی بالایی داره ...
اومدیم و یه کارخونه زدن زرت زرت طراحی داد بیرون ... زرت و زرت ساختن فعلا صرفه اقتصادی نداره حتی ساختن تامکت هم بدلیل تکنولوژی بالا صرفه اقتصادی ندازه !! تو که نمیتونی آمریکا رو با ایران مقایسه کنی ...
آخرین ویرایش توسط mortezasadeghi چهارشنبه ۱۳۹۱/۶/۱۵ - ۰۲:۱۹, ویرایش شده کلا 1 بار
خداحافظ

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

mortezasadeghi نوشته شده:
اماتور نوشته شده:ببین من خودم به شخصه ایران رو تحسین میکنم این فناوریو تونسته بدست بگیره که خودش هواپیمای نظامی شکاری تولید کنه خب به نوبه ی خودش

تحسین بر انگیز.

مسلمه که این جنگنده های تازه تولید شده نمیتونن تو دنیای امروز قدعلم کنن ولی کم کم پیش میره ... بعد مثلا چطوری تکنولوژی آذرخشو روی اینا پیاده کنه ؟ تو آذرخش و تامکتو میتونی باهم مقایسه کنی ؟ مثلا چجوری دلت میاد رادار AWG9 رو با N۰۱۹-ME مقایسه کنی ؟؟؟ آذرخش بیشتر بمباران و گشته اصا تامکت فعلا یه چیز دیگس ... تامکت و فانتوم به قد کافی پیشرفته هستن که لزومی به سوار کردن تکنولوژی آذرخش نداشته باشن ... آذرخش حدودا در سطح تایگره ... فعلا تکنولوژی جنگنده های پس از انقلاب به حدی نرسیده که سوارش کنن رو جنگنده های قدیمی در ضمن تغییر تکنولوژی یه هواپیما ( مثلا رادارش ) به این آسونیا نیست که ... کم کم باید ارتقا داد 3 روزه که نمیشه مثلا لایتانینگ بسازیم ...
منکه نمیگم تکنولوژی اونارو بریزن دور

میگم اگه چیزی { تکنولوژی } جدیدی دست پیدا کردن { که بعید میدونم } بیان بذارن تنگ دل تامکت

من دلم میاد smile038 smile039

نمایه کاربر
mortezasadeghi

اماتور نوشته شده:
mortezasadeghi نوشته شده:

تحسین بر انگیز.

منکه نمیگم تکنولوژی اونارو بریزن دور

میگم اگه چیزی { تکنولوژی } جدیدی دست پیدا کردن { که بعید میدونم } بیان بذارن تنگ دل تامکت

من دلم میاد smile038 smile039
تا تکنولوژی ساخت بالاتر از تامکت بره راه دراز در پیش است ... بعدشم گفتم ... شهر هرت که نیست تکنولوژی اونو رو جابجا کنن بندازن تنگ این ! اگه اینطور بود آمریکا همه نقطه قوتای رپتورو ورمیداشت مینداخت گـــَـــلِ لایتانینگ ... تکنولوژی باید سازگار باشه
در ضمن اروپایی هام اگه قبل از انقلاب صنعتی که مسلمونا شاخ بودن میگفتن " بعید میدونیم " الان اینجا نبودن ...
ایران هم اگه هواپیماها و تکنولوژیش پیشرفت کنه خیلی شاخ میشه ... خلبانای ایرانی تو دوران جنگ تحمیلی حتی خلبانای روسی و فرانسوی رو هم میزدن خاکشیر میکردن ... smile039
خداحافظ

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

نگران نباش امریکا تو کارای بالاتر از اینا فک میکنه حال اینجور کارا رو نداره smile055

ایران چی بود چی شد smile055

نمایه کاربر
m77m

پست توسط m77m »

ببینید الان وقتی پنتاگون اعلام میکنه ارتش ایران در طی سه سال بعد به اندازه ارتش فرانسه قوی میشه یعنی از هوا چیزی نمیگه.
این موضوع بخشی هم مربوط به جنگنده ها هست.الان جنگنده آذرخش یه جنگنده هم بمب افکن و هم شکاری هستش و این چیز کمی نیست و همسن طور ایران علم چندصد ساله آمریکارو در زمینه این هواپیماها مثل تامکت داره پس ارتش هوائی ایران چنانم ضعیف نیست گرچه ارتش هوائی آمریکا فوق العاده هست اف 22 و 16 و... اما دلیلی برای پیروزی و جلوگیری ایران از پیشرفت نیست.
جنگنده های ایران که ساخته اگه به ترتیب سال ساخت نگاه کنی روند جهشی داشته یعنی هواپیمایی مثل آذرخش ساختش در منطق خارج از توانایی ایران بود ولی ساختن.

ارسال پست