چرا به نظریه ها تکیه می کنید

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
sheBalBa

سپاس: 97

Re: چرا به نظریه ها تکیه می کنید

پست توسط sheBalBa »

MA102 نوشته شده:به نام الله

بحث جالبیه، اما این نکته رو مشخص کنید چه جوری درست و غلط رو از هم تمیز میدیم، یا به عبارت دیگه ارزش گزاری بر گزاره ها، چطور انجام میشه؟

smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072
100% چیزهایی که آقای mov خوششان بیاید ، مقبول هست و لا غیر smile031
جایی که همه چیز غلطه
درست بودن هم غلطه . . .

نمایه کاربر
علی...

نام: علی رضازاده

محل اقامت: شیراز

سپاس: 135

پست توسط علی... »

به نظر من تا یه نظریه اثبات کامل نشه نباید بهش تکیه کرد.
خداونددر آیه ۱۸ سوره زمر می فرماید

کسانی که سخنان را می‌شنوند و از نیکوترین سخن پیروی می‌کنند؛ آنان کسانی هستند که خدا هدایتشان کرده، و آنها خردمندانند.

oraniya

پست توسط oraniya »

ما به نظریه ها تکیه میکنیم چون نظریه ها چیز جدیدی رو بیان میکنند مطالبی که متفاوت با دنیای شناخته شده مون هستند.ما درباره ی نظریه ها فکر میکیم و از دنیای عادی مون خارج میشیم و نظریه های جدیدی رو ارائه میدم و باز بر نظریه های جدیدمون تکیه میکنیم تا در نهایت به علتی برسیم که بتونه پاسخگوی معلول های بیشتری از جهان باشه وبه یه واقعیت تبدیل بشه ولی باز هم هیچ نظریه ای حقیقت محض نیست ونیاز به نظریه های دیگه ای داره.

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

پست توسط ویستاM »

سلام
باید پذیرفت چیزی که به عنوان نظریه در اختیار منو شما قرار میگیرد چرت و پرت نیست چون نظریاتی که شهرت جهانی پیدا میکنند قبل از من و شما از زیر دست اساتید دانشگاهی که خیلی بیش از منو شما توانایی و تبحر علمی دارند رد میشود!
کسانی که ادعا دارند نظریات چرندیات است بدلیل ناتوانی در فهم اونهاست
هرچند بنظر من خود نظریه پرداز هم شاید نتواند به درستی به عمق کاری ک کرده است پی ببره...توجه داشته باشید که هرکس توان نوشتن و نظریه پردازی ندارد!مثلا شمایی که ادعا میکنید لطفا بگویید چند مقاله در سطوح معتبر چاپ کرده اید؟!اصلا چطور اجازه میدهید چنین نابخردانه سخن بگویید؟!
به قول برتراند راسل کسانی که گمان میکنند کوانتوم را به طور کامل درک میکنند هنور هیچ چیز از ان نفهمیده اند!
ولی حقیقتا...
واقعا این تاپیک ارزش نوشتن داشت؟؟!!!
حال شما بنشینید دور هم و بگویید نظریات بی اساسند...هرگز نظریه پردازان دست از کار برخواهند داشت؟!
افسوس که تنها چیزی که هیچ انتهایی ندارد حماقت است!
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

نمایه کاربر
Anne Shirley

محل اقامت: آنجا که خورشید بر می آید

سپاس: 41

پست توسط Anne Shirley »

علی... نوشته شده:به نظر من تا یه نظریه اثبات کامل نشه نباید بهش تکیه کرد.
تا یک نظریه رد نشود، قابل اتّکاست.
آنکه با کتاب آرامش یابد هیچ آرامشی را از دست نداده است.
امام علی(ع)

نمایه کاربر
behasht

سپاس: 86

تماس:

پست توسط behasht »

بسم الله الرحمن الرحیم
Anne Shirley نوشته شده:
با عرض پوزش اما بر عکس تا یه نظریه اثبات نشه قابل اتکا نیست
اگر اینطور باشد که خیلی نظریه های فاقد اعتبار وجود دارد بعضی ها رو هم اونقدر بی ربط هستند که حتی نمیشه اونا رو رد کرد(حتی ارزش رد رو هم ندارن)تو فزیکنظری که این نظریه ها بی داد می کنن
مى‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند و حال آنكه خدا گر چه كافران را ناخوش افتد نور خود را كامل خواهد گردانيد
و كسانى كه آيات ما را تكذيب كردند به تدريج از جايى كه نمى‏دانند گريبانشان را خواهيم گرفت

خداوند آسمانها و زمين را به حق آفريد قطعا در اين [آفرينش] براى مؤمنان عبرتى است

آيا در [معانى] قرآن نمى‏انديشند اگر از جانب غير خدا بود قطعا در آن اختلاف بسيارى مى‏يافتند (قرآن کریم

کمترین حق خداوند بر انسان این است که در گناهان از نعمات خداوند استفاده نکنیم امام علی(ع)

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

behasht نوشته شده:بسم الله الرحمن الرحیم
Anne Shirley نوشته شده:
با عرض پوزش اما بر عکس تا یه نظریه اثبات نشه قابل اتکا نیست
اگر اینطور باشد که خیلی نظریه های فاقد اعتبار وجود دارد بعضی ها رو هم اونقدر بی ربط هستند که حتی نمیشه اونا رو رد کرد(حتی ارزش رد رو هم ندارن)تو فزیکنظری که این نظریه ها بی داد می کنن
بدون عرض پوزش! از همتون نظریه اثبات نمیشه . تایید میشه.(با آزمایش)
یک نظریه تا وقتی که نظریه ی خودسازگار کاملتری نیاد معتبر خواهد بود!(بعد از آن هم در محدوده ی خود همچنان معتبر است)
وقتی نیاز به نظریه ی کاملتر پیدا میکنیم که یک پدیده ای توسط نظریه ی قبلیمون جور در نیاد!

M.Metin

نام: MMY

سپاس: 25

پست توسط M.Metin »

بعضی نظریه هارو نمیشه اثبات کامل کرد.

نمایه کاربر
علی...

پست توسط علی... »

چیزی که هست بعضی از این دانشمندان محترم چیزی میگویند و فردا مطلبی دقیقا بر عکسش رو بیان میکنند . به نظر من حتی بعضی از چیزهایی رو که هم اثبات کردند نمیشود به طور کامل رویشان تکیه کرد .

کسانی که سخنان را می‌شنوند و از نیکوترین سخن پیروی می‌کنند؛ آنان کسانی هستند که خدا هدایتشان کرده، و آنها خردمندانند.

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

علی... نوشته شده:چیزی که هست بعضی از این دانشمندان محترم چیزی میگویند و فردا مطلبی دقیقا بر عکسش رو بیان میکنند . به نظر من حتی بعضی از چیزهایی رو که هم اثبات کردند نمیشود به طور کامل رویشان تکیه کرد .
ولابد تنها چیزی که میشه روش تکیه کرد قوانین است که اسلام برای ما به ارمغان آورده!
آخرین ویرایش توسط mamy72 سه‌شنبه ۱۳۹۱/۵/۱۰ - ۱۸:۲۱, ویرایش شده کلا 1 بار
دلیل: عدم رعايت قوانين !

نمایه کاربر
behasht

سپاس: 86

تماس:

پست توسط behasht »

edwardfurlong نوشته شده:
علی... نوشته شده:چیزی که هست بعضی از این دانشمندان محترم چیزی میگویند و فردا مطلبی دقیقا بر عکسش رو بیان میکنند . به نظر من حتی بعضی از چیزهایی رو که هم اثبات کردند نمیشود به طور کامل رویشان تکیه کرد .
ولابد تنها چیزی که میشه روش تکیه کرد قوانین است که اسلام برای ما به ارمغان آورده!
الان بخندیم smile097 کسی از اسلام اینجا صحبتی نکرد (البته این هم از عقده ها و کمبود هایتان است که هر وقت کم می یارید بیهوده گویی می کنید)
مى‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند و حال آنكه خدا گر چه كافران را ناخوش افتد نور خود را كامل خواهد گردانيد
و كسانى كه آيات ما را تكذيب كردند به تدريج از جايى كه نمى‏دانند گريبانشان را خواهيم گرفت

خداوند آسمانها و زمين را به حق آفريد قطعا در اين [آفرينش] براى مؤمنان عبرتى است

آيا در [معانى] قرآن نمى‏انديشند اگر از جانب غير خدا بود قطعا در آن اختلاف بسيارى مى‏يافتند (قرآن کریم

کمترین حق خداوند بر انسان این است که در گناهان از نعمات خداوند استفاده نکنیم امام علی(ع)

نمایه کاربر
quasar

سپاس: 44

پست توسط quasar »

اگه به نظریه ها تکیه نکنیم پس به چی تکیه کنیم؟ smile042
مثلا نسبیت که بارها تایید شده هم قابل تکیه کردن نیست؟
بشر بخشی از یک کل است،کلی که ما آن را کائنات می نامیم.بشر بخشی محدود شده در زمان و فضا است.

" آلبرت انیشتین"

نمایه کاربر
trantor

سپاس: 18

پست توسط trantor »

اگر به نظریه ها اعتماد نکنیم، پس میشه بفرمائید به چی باید اعتماد کنیم فیلسوف بزرگ ؟ smile032
غم این خفته ی چند
خواب در چشم ترم می شکند
پر پروازم نیست
تا بگویم که در این تنگ قفس
چه به مرغان چمن می گذرد
فرصت آوازم نیست...

نمایه کاربر
علی...

پست توسط علی... »

میگم یعنی صد در صد قابل اعتماد نیستند مگر اینکه اثبات شوند اونم چه اثباتی!

ارسال پست