رنکینگ دانشگاههای ایران در رشته فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
N.Sayah

نام: Navid Sayah

سپاس: 5

Re: رنکینگ دانشگاههای ایران در رشته فیزیک

پست توسط N.Sayah »

بله درسته ،با آیلتس هم میشه رفت و کارهای علمی هم بیشتر واسه بورسیه هست که اگه یه مقاله توی یکی از نشریات اونجا بتونی به چاپ برسونی خیلی راحت تر میشه بورسیه گرفت و سعی منم بر همین هست
در واقع سوال من در مورد مدرک اینه که اگه کارشناسی مثلا همین پیام نور رو ببری اونجا قبول میکنن که کارشناسی داری و میتونی ارشد بخونی یا مدرک دانشگاه معتبر تری نیازه؟
البته فکر میکنم حرف شما درست تر باشه
ما زنده از آنیم که آرام نگیریم

موجیم که آسودگی ما عدم ماست

نمایه کاربر
آرژنا

نام: نسرین آذری

سپاس: 153

پست توسط آرژنا »

N.Sayah نوشته شده:اگه کارشناسی مثلا همین پیام نور رو ببری اونجا قبول میکنن که کارشناسی داری و میتونی ارشد بخونی یا مدرک دانشگاه معتبر تری نیازه؟
چند سال پیش توی پیک سنجش خوندم که مدرک پیام نور توی بقیه ی کشور ها مورد قبوله
البته اگه الآن تغییر کرده باشه نمیدونم.
با یه سرچی توی سایت سازمان سنجش و ... میتونید پیدا کنید

در ضمن، بعید میدونم پرینستون بدون GRE پذیرش بده
فرقی نمی کند گودال کوچک آبی باشی یا دریایی بیکران
زلال که باشی
آسمان در توست!

نمایه کاربر
N.Sayah

پست توسط N.Sayah »

چیزی پیدا نکردم با خوشونم تماس گرفتم جواب درستی ندادند(البته دانشگاه بود و گفت سازمان مرکزی زنگ بزنم که تماس گرفتم و کسی جواب نداد یعنی نبودند)
واسه دکترا که 100% GRE میخواد اما کارشناسی ارشد و فک میکنم ایلتس هم قبول کنند اما اگه نیاز بود تو همین مدت کارشناسی میتونم بگیرم
نسرین خانوم شما فیزیک میخونین؟چه مقطع و دانشگاهی؟

نمایه کاربر
P_Knight

سپاس: 2

پست توسط P_Knight »

N.Sayah نوشته شده:سلام و درود به دوستان
من این رو تو بخش بحث آزاد مطرح کردم اما جوابی نگرفتم و امیدوارم اینجا جواب بگیرم

من میخوام در مقطع کارشناسی فیزیک بخونم و دیپلمم هم مربوط به رشته تجربیه
میخوام حداکثر ورودی بهمن ماه امسال وارد دانشگاه بشم و شروع کنم ،دوستان فقط نگید نمیشه
سختیش اصلا مهم نیست،بیشتر مایلم دانشگاه پیام نور برم چون راحت تر و سریع تره(اگه نیست بگید) حالا دوستان هر راهی رو که میشه شروع کنم نشون بدن
و سوال بعد اینکه میخوام بعد اینکه کارشناسی خوندم واسه ارشد و دکتری برم پرینستون،حالا با مثلا مدرک کارشناسی پیام نور میتونم اونجا در رشته کیهان شناسی ادامه بدم؟
(اینم بگم که متخصص IT هستم و دوتا مهندسی از ایران چند مدرک تخصصی از مایکروسافت و سیسکو (آمریکا)دارم و مشکلی بابت اینکه برم اونجا و سیتیزن بشم بعد فیزیکو ادامه بدم ندارم اما ترجیح میدم بعد کارشناسی بورسیه بگیرم)
با این شرایط دوستان راهنمایی کنند و حالت دوم اینکه قسمت داخل پرانتز رو در نظر نگیرند و با اون شرایط هم راهنمایی بفرمایند
و یه نکته دیگه اینکه حتما میخوام اینجا کارشناسی فیزیک رو بخونم
سلام.من خودم ایشالا از مهر قراره دانشجو بشم ولی خیلی در مورد ادامه ی تحصیل در خارج تحقیق کردم.حتی با چند نفر چت و گفتگو هم کردم.ببینین من نمیخوام نامیدتون کنم ولی طی تحقیقات من گرفتن فول فاند از دانشگاهای تاپ مثل ام آی تی و برکلی و استنفورد و پرینستون و... تقریبا غیرممکنه!ببینین گفتم تقریبا نه کاملا.دختر یکی از همسایه هامون الان تو کانادا داره دکتری ذارت بنیادی میمخونه.طی صحبتی که باهاش کردم گفت دو تا از همکلاسی های من طلای جهانی المپیاد فیزیک داشتن و در کلاسم ابرغول بودن حتی این دو نفر هم واسه دکتری نتونستن از تاپ های امریکا پذیرش بگیرن و ارشدشون رو در دانشگاه تورنتو خوندن ولی واسه دکتری از همه جا پذیرش گرفتن و تصمیم گرفتن تو ام آی تی بخونن.در واقع در مهاجرت به تاپ ها همه چی مهمه.حتی دانشگاهم و رتبه ی کنکور و المپیادی بودن.البته تا جاییکه من متوجه شدم ولی اگه ارشد در یه دانشگاه خوب اونجا خوند میشه واسه دکتری به دانشگاهای تاپ اقدام کرد.
این که پذیرش به ارشد رو واهس دانشگاهای تاپ کلا از فکرتون بیرون کنین چون این دیگه تقریبا نیست کاملا غیرممکنه!!!!امریکا واسه ارشد خیلی خیلی سخت فاند میده.اکثر افرادی که به امریکا اقدام میکنن واسه دکتری پیوسته پذیرش میگیرن.
در مورد اونیکی سوالتون در مورد GRE.مطمین باشین که پرینشوتن سهله یه دانشگاه متوسط امریکایی هم قطعا GRE میخواد.یعنی امکان نداره بدون GRE بشه رفت پرینستون.
البته لازم به ذکر که فردی هست به نام نیایش افشردی.ایشون هم طلای جهانی فیزیک داشتن و لیسانسو تو شریف خوندن و واسه دکتری پیوسته از پرینستون واسه کیهانشناسی پذیرش گرفتن الان هم در موسسه ی پریمیتر محققن.ولی بازم لازم به ذکر هست که نیایش افشردی گویا خیلی آدم شاخی بوده و یه جورایی اعجوبست! smile020
امیدوارم همگی موفق بشیم...
There are two kinds of science,either it is physics or stamp collecting

- Sir Ernest Rutherford

نمایه کاربر
N.Sayah

پست توسط N.Sayah »

درود بر شما دوست عزیز
حرف های شما رو قبول دارم اما نه همش رو
من هم تو این مدت کلی تحقیق کردم و نتیجشو اینجا هم اعلام میکنم تا شاید بدرد بقیه دوستان هم بخورد
برای پذیرش:
نوع دانشگاه خیلی مهم نیست و رزومه در دجه اول قرار دارد البته دانشگاه ها باید سیستم آموزشیشون بصورت سنتی باشد و کلاس ها باید کاملا برگزار شود .گاهی به مثلا پیام نور گیر میدند و پذیرش نمیکنند چون بصورت Open University هست اما افرادی هم بودند که با ارشد پیام نور پذیرش گرفتند.
GRE هم میخواد و با نمره بالا که معمولا باید 850 الی 900 به بالا باشه.
برای رشته هایی مثل فیزیک GRE Subject هم میخواهد.
برای ارشد پذیرش از دانشگاه های تاپ مشکلتره اما واسه دکتری یا دکترای پیوسته راحت تر پذیرش میدند البته با فاند،اما برای ارشد هم به شرط داشتن رزومه خوب میشه فاند و پذیرش گرفت.
مقالات خارجی هم باید داشت.
معدل هم باید بالا باشه و روی معدل کارشناسی تاکید زیادی هست.
اگه توصیه نامه درست و حسابی هم دشته باشید کار پذیرش رو بسیار راحت تر میکنه.
پذیرش باری کارشناسی ارشد اصلا غیر ممکن نیست و به شرط داشتن رزومه خوب قوی کاملا شدنیه و صد البته پذیرش گرفتن برای دکترا راحتر هست.
این موارد رو برای دانشگاه های تاپ عرض کردم و اینها بیشتر تجربیات افرادی بود که پذیرش گرفته بودند

نمایه کاربر
N.Sayah

پست توسط N.Sayah »

البته من تصمیم گرفتم بعد کارشناسی دکترای پیوسته بخونم که پذیرشش هم راحت تر باشه
حتی کسی که دکترای پیوسته بخونه و وسط کار پشیمون بشه ارشد رو بهش میدهند(البته به شرط گذروندن دروس ارشد)

Mahdi_1997

پست توسط Mahdi_1997 »

سلام دوستان
من می خوام برای لیسانس انتخاب رشته کنم، رشته ای که می خوام برم فیزیک خواهد بود و از این جهت مطمئنم. اما سر دانشگاه به چالش خوردم چون رتبه خیلی خوبی تو کنکور نگرفتم که بتونم دانشگاه شریف یا تهران قبول بشم...

حالا سوالاتم اینا هستن:
1. دانشگاه شهید بهشتی و صنعتی اصفهان رو در رشته فیزیک چطور می بینید؟ تا جایی که تحقیق کردم در کنار شریف و تهران از دانشگاه های خوب ایران هستند. به نظرتون چقدر تو دوره لیسانس با شریف تفاوت دارن؟ (چون قصدم اینه که فوق و دکتری رو خارج از ایران و احتمالا آمریکا ادامه تحصیل بدم، ضمنا گرایش مورد نظرم هم قطعا نجوم و اخترفیزیک خواهد)

2. تو دوره لیسانس بین دانشگاه شهید بهشتی و صنعتی اصفهان کدوم قوی تره و از نظر بین المللی برجسته تر هست؟

3. آیا این کار که برم صنعتی اصفهان و به انتقالی به شریف فکر کنم منطقی و عملیه؟ (چون تهران زندگی می کنم اینو میگم، هر چند که یه شهر دیگه رفتن رو خیلی دشوار نمی بینم اما به هر حال تحصیل تو شهر خود آدم راحت تره)

4. دانشگاه شیراز چطوره؟ من شنیدم در گرایش اخترفیزیک و کیهان شناسی دانشگاه خوبی هست، اما با توجه به اینکه صنعتی اصفهان اعتبار بین المللی بیشتری داره و تفاوت گرایش ها هم تو دوره لیسانس زیاد نیست، بهتره صنعتی اصفهان رو انتخاب کنم یا شیراز؟

سپاس

نمایه کاربر
آرژنا

نام: نسرین آذری

سپاس: 153

پست توسط آرژنا »

سلام
من صنعتی اصفهان درس خوندم اما بهشتی رو تجربه نکردم که بخوام بهتون تفاوتاش رو بگم.
فقط میدونم که انتقالی گرفتن خیلی سخت هست. البته اگر سهمیه نداشته باشید.
حتی برای دانشجویان اصفهانی هم گرفتن انتقالی از شریف به صنعتی اصفهان خیلی سخته چه برسه به برعکسش. مواردی بوده که دیدم.
اما صنعتی اصفهان خیلی از نظر علمی بالاتر از شیرازه.
فرقی نمی کند گودال کوچک آبی باشی یا دریایی بیکران
زلال که باشی
آسمان در توست!

aseman1375

سپاس: 13

پست توسط aseman1375 »

آرژنا نوشته شده:سلام
من صنعتی اصفهان درس خوندم اما بهشتی رو تجربه نکردم که بخوام بهتون تفاوتاش رو بگم.
فقط میدونم که انتقالی گرفتن خیلی سخت هست. البته اگر سهمیه نداشته باشید.
حتی برای دانشجویان اصفهانی هم گرفتن انتقالی از شریف به صنعتی اصفهان خیلی سخته چه برسه به برعکسش. مواردی بوده که دیدم.
اما صنعتی اصفهان خیلی از نظر علمی بالاتر از شیرازه.

Mahdi_1997 نوشته شده:سلام دوستان
من می خوام برای لیسانس انتخاب رشته کنم، رشته ای که می خوام برم فیزیک خواهد بود و از این جهت مطمئنم. اما سر دانشگاه به چالش خوردم چون رتبه خیلی خوبی تو کنکور نگرفتم که بتونم دانشگاه شریف یا تهران قبول بشم...

حالا سوالاتم اینا هستن:
1. دانشگاه شهید بهشتی و صنعتی اصفهان رو در رشته فیزیک چطور می بینید؟ تا جایی که تحقیق کردم در کنار شریف و تهران از دانشگاه های خوب ایران هستند. به نظرتون چقدر تو دوره لیسانس با شریف تفاوت دارن؟ (چون قصدم اینه که فوق و دکتری رو خارج از ایران و احتمالا آمریکا ادامه تحصیل بدم، ضمنا گرایش مورد نظرم هم قطعا نجوم و اخترفیزیک خواهد)

2. تو دوره لیسانس بین دانشگاه شهید بهشتی و صنعتی اصفهان کدوم قوی تره و از نظر بین المللی برجسته تر هست؟

3. آیا این کار که برم صنعتی اصفهان و به انتقالی به شریف فکر کنم منطقی و عملیه؟ (چون تهران زندگی می کنم اینو میگم، هر چند که یه شهر دیگه رفتن رو خیلی دشوار نمی بینم اما به هر حال تحصیل تو شهر خود آدم راحت تره)

4. دانشگاه شیراز چطوره؟ من شنیدم در گرایش اخترفیزیک و کیهان شناسی دانشگاه خوبی هست، اما با توجه به اینکه صنعتی اصفهان اعتبار بین المللی بیشتری داره و تفاوت گرایش ها هم تو دوره لیسانس زیاد نیست، بهتره صنعتی اصفهان رو انتخاب کنم یا شیراز؟

سپاس

اگر اشتباه نکنمما از دانشکده مون داشتیم رفتن شریف(تبریز )
حتی یکی و میشناسم بایه معدل 17 و چند صدم از یه دانشگاه نسبتا پایین (منظورم اینه دانشگاه تاپ و مادر نبود )شریف با مهمانی اش موافقت کرد باید معدلتون تو مبدا بالای 17 باشه تا بعدا بتونید انتقال بگیرید اگر معدلتون کمتره مهمان میشید دو ترم و خداحافظ ولی اگه بالا 17 شد شرایطتون بررسی میشه(راستی م خودمم رفتم شریف ورودی بهمن بودم گفتم نمره ندارم و اینا گفت بعد امتحانات کارنامه ات و بیار که معدلم شد 15 نبردم smile039 راستی یه توصیه اگر معدل ترم یکتون هم زیر 17 شد و تونستید تو ترم دو معدلتون ببرید بالا 17 پیشناهد میکنم کارنامه ببرد شریف شاید قبول کردن)
دو ترم مهمان میشد بعد شرایط بررسی میشه فک کنم باید بالا 17 بشید تو شریف (حالا این سخته یا نه رو نمی دونم ولی اینکه بتوونید برید شریف برا ی این تلاش کنید سخت نیست!!!)
http://www.sharif.ir/rules
اینجا فرم های شریف برا مهمانی و انتقال
راستی یه چیز یادتون نره انتقالی از یه دانشگاه داخل یه شهر به یه داشنگاه دیگه داخل اون شهر ممنوعه
و اینکه شاید قوانین عوض بشه اردیبهشت امسال بود (95)رفتیم شهید بهشتی گفتش که قانون داشتیم که سه ترم مهمان میشدی بعد میتونستی انتقال بدی (فک کنم با بررسی شرایط ) ولی چند روز پیش جلسه داشتیم که دیگه نمیگیرم مگه اینکه شما بیاید سه ترم بخونید شاید دوباره قانون دانشگاه عوض شه

راستی من یه سری پارسال به صنعتی اصفهان زدم مثل شما انتخاب رشته از یه استادا
رتبه دانشگاه ها رو خواستم تو فیزیک (البته درست یادم نیس شاید به عوامل مختلف ربتش داد الان یادم نیس ایشون چی گفتن ولی خودم تو فروم ها دیدم برا گرایش های مختلف رتبه جدا برا دانشگاه مشخص میکنن مثلا تو فیزیک ماده چگال صنعتی اصفهان اوله (البته نمیدونم ))
شریف
صنعتی اصفهان
تهران
شهید بهشتی
شیراز
اصفهان
تبریز (من تبریزم خیلی حال نکردم)
مشهد
یه استادا دیگه هم تقریبا تایید کرد ولی فکر کنم فکر میکنم درست یادم نیس که جای اصفهان و شیراز ---- و مشهد و تبریز میتونه باهم عوض شه

مسولیت اطلاعات داده شده بر گردن خواننده می باشد smile039
خودتون پاشید برید دانشگاه شریف و تهران و...اونجا استادا اتاق دارن (دانشگاه ما که دارن smile039 )برید ازشون سوال کنید

Mmmm82

نام: محمدرضا

پست توسط Mmmm82 »

کدوم دانشگاه برای گرایش فیزیک ذرات خوبه

ارسال پست