سوال نجوم

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
Amir75

سپاس: 78

سوال نجوم

پست توسط Amir75 »

طول موج اشعه ی گاما که در واکنش هسته ای خورشید تولید می شود چقدر است با محاسبه لطفا؟ دومین سوالم خورشید در هر ثانیه چند نوترینو تابش می کند یا چند نوترینو به سطح زمین برخورد می کند؟سوال سوم ایا راهی برای تشخیص حرکت ناظر به سمت ستاره یا ستاره به سمت ناظر با استفاده از پدیده ی دوپلر وجود داره؟ میشه زود جواب بدید لطفا ممنون smile124
امیدواری به خداوند، ارزشمندترین چیزها و نردبان عزت است. "امام جواد(ع)"

سرگشته بودن در وادی امید، بهتر از بدبینی است. "ویل دورانت"

نمایه کاربر
Amir75

Re: سوال نجوم

پست توسط Amir75 »

اخه کسی جواب این سوالارو نمی دونه؟من امتحان دارم جواب سوالارو زود می خوام smile054

نمایه کاربر
نوآور

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 1323

پست توسط نوآور »

ann sherly نوشته شده:طول موج اشعه ی گاما که در واکنش هسته ای خورشید تولید می شود چقدر است با محاسبه لطفا؟ دومین سوالم خورشید در هر ثانیه چند نوترینو تابش می کند یا چند نوترینو به سطح زمین برخورد می کند؟سوال سوم ایا راهی برای تشخیص حرکت ناظر به سمت ستاره یا ستاره به سمت ناظر با استفاده از پدیده ی دوپلر وجود داره؟ میشه زود جواب بدید لطفا ممنون
در مورد سوال اول؛ تا جائيكه مي دانم ، رد پاي اشعه گاما را فقط در ابر انفجارات بزرگ مقياس كيهان مي توانيم آشكار كنيم، البته در خورشيد نيز اشعه گاما توليد مي شود ولي به تدريج، با رسيدن فوتونهاي گاما از لايه هاي دروني به سمت خارج، اين امواج كم انرژي شده و نهايتا در فركانسهاي پائينتر، مثل IR,Visible , UV نشر مي شوند.
در مورد سوال سوم هم، رخداد Red Shift در طيف ستاره، نشانگر دور شدن آن از ناظر و Blue Shift عكس آن را نشان مي دهد.
ایران تبدیل شده به واحه ای دانشگاهی در میان یک برهوت صنعتی

نمایه کاربر
Amir75

پست توسط Amir75 »

نوآور نوشته شده:
ann sherly نوشته شده:طول موج اشعه ی گاما که در واکنش هسته ای خورشید تولید می شود چقدر است با محاسبه لطفا؟ دومین سوالم خورشید در هر ثانیه چند نوترینو تابش می کند یا چند نوترینو به سطح زمین برخورد می کند؟سوال سوم ایا راهی برای تشخیص حرکت ناظر به سمت ستاره یا ستاره به سمت ناظر با استفاده از پدیده ی دوپلر وجود داره؟ میشه زود جواب بدید لطفا ممنون
در مورد سوال اول؛ تا جائيكه مي دانم ، رد پاي اشعه گاما را فقط در ابر انفجارات بزرگ مقياس كيهان مي توانيم آشكار كنيم، البته در خورشيد نيز اشعه گاما توليد مي شود ولي به تدريج، با رسيدن فوتونهاي گاما از لايه هاي دروني به سمت خارج، اين امواج كم انرژي شده و نهايتا در فركانسهاي پائينتر، مثل IR,Visible , UV نشر مي شوند.
در مورد سوال سوم هم، رخداد Red Shift در طيف ستاره، نشانگر دور شدن آن از ناظر و Blue Shift عكس آن را نشان مي دهد.
ممنی از پاسختون ولی اینها تمرین های هست کن استاد داده و جوابشون محاسباتی هست ممنون می شم دوستان با محاسبه جواب بدید

نمایه کاربر
Amir75

پست توسط Amir75 »

می شه رو این سوالم هم فکر کنید سوال اینه چطور می شه اززمین زمان غروب زهره را تعیین کرد با محاسبات

نمایه کاربر
Amir75

پست توسط Amir75 »

بچه ها باور کنید یکیش سوال امتحانم بود دوتاشم تمرین استاد پس جواب داره لطفا جواب بدید smile042

نمایه کاربر
نوآور

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 1323

پست توسط نوآور »

ann sherly نوشته شده: ...چطور می شه از زمین، زمان غروب زهره را تعیین کرد ...
آيا منظور،زمان رخداد غروب خورشيد در محلي مشخص از سياره زهره است يا منظور، وقوع غروب سياره زهره در زمان و مكان مشخصي روي زمين است؟
ایران تبدیل شده به واحه ای دانشگاهی در میان یک برهوت صنعتی

نمایه کاربر
Amir75

پست توسط Amir75 »

نوآور نوشته شده:
ann sherly نوشته شده: ...چطور می شه از زمین، زمان غروب زهره را تعیین کرد ...
آيا منظور،زمان رخداد غروب خورشيد در محلي مشخص از سياره زهره است يا منظور، وقوع غروب سياره زهره در زمان و مكان مشخصي روي زمين است؟
من خودم هم نمی دونم سوال امتحان بوده فقط درهمین حد توضیح داده بود ولی فکر کنم زمان غروب زهره را از روی زمین بخوایم.من خودم فکر می کنم زمان غروب زهره رو بعداز غروب خورشید بدست بیاریم بعد ازش کم کنیم که فکر کنم باتوجه به مکان غروب و زاویه ی تتا که بازمین می سازه و بدست اوردن بسامد که به دوره ی زمانی مربوط می شه حل بشه ولی مطمءن نیستم ازشما می خوام حلش کنید

ارسال پست