امکان توقف یا عقب گرد زمان


Re: امکان توقف یا عقب گرد زمان

نوشتهاز سوی Miri.M در دوشنبه 23 دي 1392 - 11:38

BAHMAN1389 نوشته است:به نظر شما با توجه به نظریه زمان نسبی واتساع زمان ایا امکان متوقف نمودن زمان یا بازگرداندن زمان برای جسمی خاص وجود دارد.چهوسایلی مورد نیاز است وچه فاکتور های باید رعایت شود

نکته اول این که نظریه اتساع زمان نداریم و اون نظریه نسبیت هستش . نکته دوم هم این که کجای نسبیت این امکان وجود داره که ما به گذشته برگردیم ؟
 
سپـاس : 9

ارسـال : 15


نام: Mohammad Miri
نام نویسی: 92/8/18

ذکر نشده

Re: امکان توقف یا عقب گرد زمان

نوشتهاز سوی sorat در دوشنبه 23 دي 1392 - 15:11

چند باری خدمت دوستان عرض کردم این طرز تفکر اشتباه به نتایج اشتباه منجر می شود . اول به جای فیزیک نسبیتی باید فیزیک کوانتومی یا ریسمانی و بعدی رو جایگزین ذهنیات خودتون کنید . دوم امروزه دیگه در مورد امکان یا عدم امکان به اصلاح سفر در زمان بحث نیست اینکه ما می توانیم در هر مرجع زمان مخصوص به خودش رو داشته باشیم و با فرار از یه مرجع به یا به اصلاح پوسته فضا و زمان می توان به یه مرجع یا پوسته فضا و زمان بازهم به اصلاح سفر کنیم جای بحث و تردید نیست . گفته بودم بازهم میگم ما الان باید تو تکنولوژی های امروزه این اختلافات زمانی رو باید محاسبه کنیم مثلا در مورد ماهواره هایی که با سرعت بالا دور مدار زمین می چرخند یا در مورد طول عمر برخی ذرات در سرعت های بالا و هزاران دست از این قبیل smile019
 
سپـاس : 0

ارسـال : 6


نام: شایان محتشمی
نام نویسی: 92/10/14

ذکر نشده

Re: امکان توقف یا عقب گرد زمان

نوشتهاز سوی AIRA-physics در چهارشنبه 2 بهمن 1392 - 21:06

ماوراء نوشته است:محال است ، گذشته یعنی اتفاقی که افتاده و دیگر نیست.

بله ممکن است تمام اتفاقات گذشته را بازسازی کرده و کپی/پست کنیم ، اما در این صورت بازگشت به گذشته نخواهد بود ، بلکه آینده ای شبیه به گذشته ایجاد کرده ایم.


تا حدی موافقم ولی بایدتوجه داشته باشیم که منظورمان از زمان چیست؟
مااکنون در چه زمانی هستیم ؟! گذشته ، حال یا آینده
شاید هم هرسه!
زمان امری " نسبی " است و به این بستگی داره که مبدأ زمان را کی درنظر بگیریم میدونم که این بحث من ببشتر جنبه ی متافیزیک داره ولی میخوام بگم شاید بشه حوادث رو بجای کپی/پست ، کات/پست کنیم !!!
نماد کاربر
 
سپـاس : 1

ارسـال : 4


نام: علیرضا
نام نویسی: 92/9/2

مرد

قبلی

بازگشت به نظریات ایرانی

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 3 مهمان