Antivirus

مدیر انجمن: parse

نمایه کاربر
Gravity1642

محل اقامت: مازندران

سپاس: 3

تماس:

Antivirus

پست توسط Gravity1642 »

کسی می دونه بهترین آنتی ویروس الان چیه؟
Finish for Ever!

نمایه کاربر
sadeghol

سپاس: 10

Re: Antivirus

پست توسط sadeghol »

Gravity1642 نوشته شده:کسی می دونه بهترین آنتی ویروس الان چیه؟

فقط Emsisoft Anti-Malware

http://www.filehippo.com/download_emsis ... i_malware/
تصویر

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

پست توسط aalireza »

مبحثِ آنتی‌ویروس اکثراً بسته‌ به‌سلیقه‌یِ طرف هست و مواردِ مشهورشون تفاوت‌هایِ بسیار کمی دارند. من خودم در ویندوز از کاسپرسکای استفاده می‌کنم و در گنو/لینوکس از CalmAV.

نمایه کاربر
Gravity1642

تماس:

پست توسط Gravity1642 »

sadeghol نوشته شده:

تا حالا اسمش رو نشنیدم.
فایروال هم داره؟
رایگانه یا . . .
Finish for Ever!

نمایه کاربر
Gravity1642

تماس:

پست توسط Gravity1642 »

aalireza نوشته شده:مبحثِ آنتی‌ویروس اکثراً بسته‌ به‌سلیقه‌یِ طرف هست و مواردِ مشهورشون تفاوت‌هایِ بسیار کمی دارند. من خودم در ویندوز از کاسپرسکای استفاده می‌کنم و در گنو/لینوکس از CalmAV.
کاسپر اسکای تریال هست. 30 روز! smile097
Finish for Ever!

نمایه کاربر
sadeghol

پست توسط sadeghol »

aalireza نوشته شده:مبحثِ آنتی‌ویروس اکثراً بسته‌ به‌سلیقه‌یِ طرف هست و مواردِ مشهورشون تفاوت‌هایِ بسیار کمی دارند. من خودم در ویندوز از کاسپرسکای استفاده می‌کنم و در گنو/لینوکس از CalmAV.

smile058 لینوکس که ویروس نداره که بخواد آنتی ویروس داشته باشه دانشمند
تصویر

نمایه کاربر
sadeghol

پست توسط sadeghol »

Gravity1642 نوشته شده:
sadeghol نوشته شده:

تا حالا اسمش رو نشنیدم.
فایروال هم داره؟
رایگانه یا . . .

رایگانش فقط آنتی ویروسه پولیش فایر وال و حفاظت این جور چیزا داره

http://www.anti-malware-reviews.com/
تصویر

نمایه کاربر
Gravity1642

تماس:

پست توسط Gravity1642 »

sadeghol نوشته شده:

آپدیت آفلاین هم داره؟
Finish for Ever!

نمایه کاربر
sadeghol

پست توسط sadeghol »

Gravity1642 نوشته شده:
sadeghol نوشته شده:

آپدیت آفلاین هم داره؟
مگه خودش چند مگ هست زودم نصب میشه و برداشته میشه جدیدشو دانلود میکنی برا نصب ولی از خودش آپدیت داره
تصویر

نمایه کاربر
Gravity1642

تماس:

پست توسط Gravity1642 »

sadeghol نوشته شده:
Gravity1642 نوشته شده:
sadeghol نوشته شده:

آپدیت آفلاین هم داره؟
مگه خودش چند مگ هست زودم نصب میشه و برداشته میشه جدیدشو دانلود میکنی برا نصب ولی از خودش آپدیت داره
الان شما پولیش رو دارین یا رایگان؟
Finish for Ever!

نمایه کاربر
aalireza

پست توسط aalireza »

Gravity1642 نوشته شده:
کاسپر اسکای تریال هست. 30 روز! smile097
آره،‌ برایِ ادامه‌یِ کار باید مبلغش رو بپردازی. ۳ یوزر رو می‌تونی با ۷۰ تومن بخری. از رایگان‌ها آویرا رو توصیه می‌کنم.

---
sadeghol نوشته شده:

smile058 لینوکس که ویروس نداره که بخواد آنتی ویروس داشته باشه دانشمند
غولِ عزیز بهتره به‌جایِ خنده بری اطلاعاتت رو به‌روز کنی تا همین‌طور درِّ درخشان نریزی، هر چند که از شما انتظاری نمی‌ره.

۱- لینوکس فقط کِرنِل(هسته) هست و بدونِ ابزارِ پروژه‌یِ گنو به‌دردِ آدم نمی‌خوره و سیستم‌عامل هم نیست. اسمِ سیستم‌عامل گنو/لینوکس هست... و این‌هم اسم هم واقعاً با معناست. چون مثلاً پروژه‌یِ دبیان سیستم‌عامل‌هایِ GNU/kFreeBSD یا GNU/netBSD یا GNU/Hurd رو هم داره، هرچند که هنوز نسخه‌یِ رسمی‌شونو نداده بیرون.
۲- ویروس (درست‌ترش اینه که بگیم بدافزار، چون ویروس فقط یه‌دسته‌ هست از بدافزارها) داره منتهی به‌تعدادِ بسیار کمتر از ویندوز (می‌تونی از سایت‌هایِ مربوط به‌امنیّت اسماشونو پیدا کنی)، امّا به‌علّتِ مقدماتی که از پیش در این‌سیستم‌عامل پیاده شده که در حوصله‌یِ پاسخ به‌شما نمی‌گنجه، مجالِ بروز در سیستم عامل رو پیدا نمی‌کنه... امّا به‌هرحال با ناشی‌گری ممکنه رو سیستمت اجرا شه، یا در حینِ استفاده از Wine اون ویروس هم اجرا شه و پوشه‌یِ مثلاً /home شما رو آلوده کنه.
۳- آنتی‌ویروس‌هایِ گنو/لینوکس از CalmAV متن‌باز گرفته تا بیت‌دیفندر متن‌بسته همه تمرکزِ خودشون رو گذاشتند رویِ کشفِ ویروس‌هایِ ویندوز تا در حینِ انتقالِ اطلاعات از سیستم به‌یه‌پارتیشن ntfs ویندوز، خودِ ویندوز آلوده نشه. پرواضحه که در سیستم‌هایی که دوال‌بوت نیستند، نیازی هم به‌این‌ها نیست.

نمایه کاربر
sadeghol

پست توسط sadeghol »

غولِ عزیز بهتره به‌جایِ خنده بری اطلاعاتت رو به‌روز کنی تا همین‌طور درِّ درخشان نریزی، هر چند که از شما انتظاری نمی‌ره.

۱- لینوکس فقط کِرنِل(هسته) هست و بدونِ ابزارِ پروژه‌یِ گنو به‌دردِ آدم نمی‌خوره و سیستم‌عامل هم نیست. اسمِ سیستم‌عامل گنو/لینوکس هست... و این‌هم اسم هم واقعاً با معناست. چون مثلاً پروژه‌یِ دبیان سیستم‌عامل‌هایِ GNU/kFreeBSD یا GNU/netBSD یا GNU/Hurd رو هم داره، هرچند که هنوز نسخه‌یِ رسمی‌شونو نداده بیرون.
۲- ویروس (درست‌ترش اینه که بگیم بدافزار، چون ویروس فقط یه‌دسته‌ هست از بدافزارها) داره منتهی به‌تعدادِ بسیار کمتر از ویندوز (می‌تونی از سایت‌هایِ مربوط به‌امنیّت اسماشونو پیدا کنی)، امّا به‌علّتِ مقدماتی که از پیش در این‌سیستم‌عامل پیاده شده که در حوصله‌یِ پاسخ به‌شما نمی‌گنجه، مجالِ بروز در سیستم عامل رو پیدا نمی‌کنه... امّا به‌هرحال با ناشی‌گری ممکنه رو سیستمت اجرا شه، یا در حینِ استفاده از Wine اون ویروس هم اجرا شه و پوشه‌یِ مثلاً /home شما رو آلوده کنه.
۳- آنتی‌ویروس‌هایِ گنو/لینوکس از CalmAV متن‌باز گرفته تا بیت‌دیفندر متن‌بسته همه تمرکزِ خودشون رو گذاشتند رویِ کشفِ ویروس‌هایِ ویندوز تا در حینِ انتقالِ اطلاعات از سیستم به‌یه‌پارتیشن ntfs ویندوز، خودِ ویندوز آلوده نشه. پرواضحه که در سیستم‌هایی که دوال‌بوت نیستند، نیازی هم به‌این‌ها نیست.

بخندیم اصلا wine چه ربطی به لینوکس داره چون خودش یه نوع ویندوز خیلی فشرده ی و بعد هم من 10 15 تا توضیع رو امتحان کردم تو هیچ کدوم پکیجی مربوط به بد افزار نبود چون همچین چیزی امکان نداره اخه متنه بازه اینم که بپره تو ntfs دیگه به لینوکس مربوط نمیشه هر چند هم چین اتفاقی نمیوفته چون اگه wine رو دیده باشی فقط به دسکتاب دسترسی داره و درایو مجازی داره smile058
الان شما پولیش رو دارین یا رایگان؟
من اصلا از آنتی ویروس استفاده نمیکنم چون درد سرش بیشتر از مزایاشه و بیشتر از لینوکس استفاده میکنم فقط همینو هر چند وقت برا اسکن استفاده میکنم
تصویر

نمایه کاربر
Gravity1642

تماس:

پست توسط Gravity1642 »

لبنوکس فرقش با ویندوز سون چیه؟
Finish for Ever!

نمایه کاربر
sadeghol

پست توسط sadeghol »

Gravity1642 نوشته شده:لبنوکس فرقش با ویندوز سون چیه؟

این سپوالیه که جواب نداره چون هر کی یه چیز میگه باید خودت استفاده کنی
بهترین چیزش دست باز برای کاربره
http://distrowatch.com/
تصویر

نمایه کاربر
aalireza

پست توسط aalireza »

sadeghol نوشته شده:

بخندیم اصلا wine چه ربطی به لینوکس داره چون خودش یه نوع ویندوز خیلی فشرده ی و بعد هم من 10 15 تا توضیع رو امتحان کردم تو هیچ کدوم پکیجی مربوط به بد افزار نبود چون همچین چیزی امکان نداره اخه متنه بازه اینم که بپره تو ntfs دیگه به لینوکس مربوط نمیشه هر چند هم چین اتفاقی نمیوفته چون اگه wine رو دیده باشی فقط به دسکتاب دسترسی داره و درایو مجازی داره smile058
خوشم میاد ازت واقعاً، چون اعتمادِ به‌نفسی به‌معنایِ واقعیِ کلمه و اطلاعاتت صفر، تو ایران خیلی موفق می‌شی.
۱- Wine چه‌ربطی داره به‌گنو/لینوکس؟ مردِ مؤمن چرا چرند می‌گی؟ wine ویندوزِ خیلی فشرده‌ست؟! اصلاً wine ویندوززه؟ smile054 . حالا می‌گفتی شبیه‌ساز بازم قابلِ تحمل‌تر بود برادرِ من، امّا wine ویندوزه؟؟ wine می‌تونه بدافزارهایِ ویندوزی رو اجرا کنه و با اجراشون، نهایتاً به‌پوشه‌یِ /home آسیب می‌رسه.
۲- خب منم که گفتم، به‌گنو/لینوکس مربوط نمی‌شه امّا دلیل نمی‌شه نداشته‌باشی. چون مثلاً می‌تونی ناخواسته ویروس‌هایِ ویندوزیِ حافظه‌یِ فلشِ دوستت رو کپی کنی رو دستگاهت و بعداً اگه تو ویندوز اجراش کنی آلوده می‌شی. این CalmAV به‌کشفِ ویروس‌هایِ ویندوزی می‌پردازه.
۳- شما که ۱۰-۱۵ تا توزیع ( یا توضیع!) امتحان کردی، بد نیست توزیعِ فدورا رو هم امتحان کنی یا بقیّه‌یِ توزیع‌هایِ خانواده‌یِ RedHat ‌و از خودت بپرسی اگر گنو/لینوکس اصلاً مشکلِ امنیّتی نداره پس این SELinux که توسطِ NSA توسعه داده می‌شه چی هست. اگر این ۱۰-۱۵ توزیعت هم فقط ریمسترهایِ اوبونتواند، می‌تونی SELinux رو از تو Synaptic پیدا کنی و دانلودش کنی. می‌تونی هم CalmAV‌ رو از تو Software center پیدا کنی و بررسی‌ش کنی.... یعنی حتی openBSD هم که از لحاظِ امنیّتی یه‌دنیا از لینوکس جلوتره ادعایِ امنیّتِ ۱۰۰٪ نمی‌کنه.
۴- به‌نقل از ویکیپدیا:
Trojans

* Kaiten - Linux.Backdoor.Kaiten trojan horse[18]
* Rexob - Linux.Backdoor.Rexob trojan[19]
* Waterfall screensaver backdoor - on gnome-look.org[20]

[edit] Viruses

* 42 [21][22]
* Arches [23]
* Alaeda - Virus.Linux.Alaeda[24]
* Bad Bunny - Perl.Badbunny[7][25]
* Binom - Linux/Binom[26]
* Bliss - requires root privileges
* Brundle[27]
* Bukowski[28]
* Caveat [29][30]
* Coin [31][32]
* Diesel - Virus.Linux.Diesel.962[33]
* Hasher [34][35]
* Kagob a - Virus.Linux.Kagob.a[36]
* Kagob b - Virus.Linux.Kagob.b[37]
* Lacrimae (aka Crimea) [38][39]
* MetaPHOR (also known as Simile)[40]
* Nuxbee - Virus.Linux.Nuxbee.1403[41]
* OSF.8759
* PiLoT[42][43]
* Podloso - Linux.Podloso (The iPod virus)[44][45]
* RELx [46]
* Rike - Virus.Linux.Rike.1627[47]
* RST - Virus.Linux.RST.a[48] (known for infecting Korean release of Mozilla Suite 1.7.6 and Thunderbird 1.0.2 in September 2005[49])
* Satyr - Virus.Linux.Satyr.a[50]
* Staog - made obsolete by updates
* Vit - Virus.Linux.Vit.4096[51]
* Winter - Virus.Linux.Winter.341[52]
* Winux (also known as Lindose and PEElf)[53]
* Wit virus[54]
* ZipWorm - Virus.Linux.ZipWorm[55]

[edit] Worms

* Adm - Net-Worm.Linux.Adm[56]
* Adore[57]
* Cheese - Net-Worm.Linux.Cheese[58]
* Devnull
* Kork[59]
* Linux/Lion
* Linux/Lupper.worm[60]
* Mighty - Net-Worm.Linux.Mighty[61]
* Millen - Linux.Millen.Worm[62]
* Ramen worm - targeted versions 6.2 and 7.0 of the Red Hat Linux distributions only
* Slapper[63]
* SSH Bruteforce[64]
http://en.wikipedia.org/wiki/Linux_malware
اگه تو Viruslist.com هم بگردی، بیشتر پیدا می‌کنی... هر چند واسه شما که می‌گی wine فقط یه دسکتاپه، اصلاً لازم نیست.
۵- واقعاً نمی‌دونم چرا الان دارم باهات بحث می‌کنم! smile039

نقطه‌یِ مقابلِ چاکریم.

---
sadeghol نوشته شده:
Gravity1642 نوشته شده:لبنوکس فرقش با ویندوز سون چیه؟

این سپوالیه که جواب نداره چون هر کی یه چیز میگه باید خودت استفاده کنی
بهترین چیزش دست باز برای کاربره
http://distrowatch.com/
دیستروواچ مرجعِ توزیعاتِ مختلفه، ولی شما که می‌خوایی صرفاً تفاوت‌ها رو با خانواده‌یِ ویندوز بدونی بیشتر تکنوتاکس کمکت می‌کنه. اگر واقعاً علاقه‌مند شدی هم می‌تونم واست همین‌جا توضیح بدم.
http://technotux.org

چاکریم.
آخرین ویرایش توسط aalireza دوشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۱۳ - ۲۰:۴۸, ویرایش شده کلا 1 بار

ارسال پست