پروژه تشخیص پلاک

مدیر انجمن: parse

ارسال پست
نمایه کاربر
Pelatini

پروژه تشخیص پلاک

پست توسط Pelatini »

سلام حدمت دوستان
من می خوام روی پروژه تشخیص پلاک کار کنم از صفر!
ار انجایی که اکثر اطلاعات در این حوزه در تالار های کامپیوتر قدیمی و پیگیری نشده هست یا خداقل پشت صحنه پیگیری شده و از انجایی که ارادت دیرین به این سایت داریم گفتم اینجا هم مطرح کنم کسی اگه در این حوزه کار کرده یا علاقه داره کار کنه اعلام کنه و استارت کارو بزنیم
با تشکر
به شب نشینی خرچنگ های مردابی.............................چگونه رقص کند ماهی زلال پرست
رسیده ها چه غریب و نچیده می افتند............................به پای هرزه علف های باغ کال پرست

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

Re: پروژه تشخیص پلاک

پست توسط You-See »

سلام.
پلاک ها چه شرایطی دارند؟
کج هم هستند؟
از پهلو تصویر دارند؟
خط زمینه افقی دارند؟
همه یک سایز دارند؟

هزینه ای که برای این کار در نظر گرفتید چقدره؟
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نمایه کاربر
Pelatini

پست توسط Pelatini »

سلام
با تشکر از شما دوست عزیز ولی این در حد یه پروژه واسه دانشگاه است خودم می خوام انجامش بدم اینجام اگه مطرح کردم خواستم اگه کسی مایل بود با هم کار کنیمو کار زودتر بره جلو وگرنه من خودم تنهایی ام شده انجام میدم
به شب نشینی خرچنگ های مردابی.............................چگونه رقص کند ماهی زلال پرست
رسیده ها چه غریب و نچیده می افتند............................به پای هرزه علف های باغ کال پرست

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

پست توسط candle »

Pelatini نوشته شده:سلام حدمت دوستان
من می خوام روی پروژه تشخیص پلاک کار کنم از صفر!
ار انجایی که اکثر اطلاعات در این حوزه در تالار های کامپیوتر قدیمی و پیگیری نشده هست یا خداقل پشت صحنه پیگیری شده و از انجایی که ارادت دیرین به این سایت داریم گفتم اینجا هم مطرح کنم کسی اگه در این حوزه کار کرده یا علاقه داره کار کنه اعلام کنه و استارت کارو بزنیم
با تشکر

این پروژه پیش از هر چیز در حوزه الکترونیک و مبحث DSP یا پردازش سیگنال دیجیتال قرار می گیرد، بنابراین شاید بهتر باشه در یک فروم مرتبط مطرح بشه.
اگر دانش را به خاطر کسب درآمد فرا می‌گیرید؛ به حق آنهایی که به خاطر خود، علم و دانش اندوخته‌اند تجاوز کرده‌اید - آندره ژید

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

پست توسط You-See »

فکر می کنم اشتباه می کنید.
حوزه پردازش تصویر مخصوص این کار است.
تصویر باید تیز بشه، تک رنگ بشه، کنتراستش بره بالا، و ..
با پردازش سیگنال هم شاید بشه اما در حوزه شبکه های عصبی مصنوعی خیلی در این باره صحبت شده و کارهای زیادی انجام شده که حالا به سادگی با یونیت ها و کامپوننت های مناسبی می شه به سرعت براش برنامه نویسی کرد.
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نمایه کاربر
Pelatini

پست توسط Pelatini »

با سلام خدمت دوستان
من خودم رشتم نرم افزار هست این کار در دو فاز انجام میشه اولیش پیدا کردن محل پلاک (چندین راه مختلف وجود دارد) که یکی از انها با باینری کردن ، لبه یابی ، مشتق گرفتن ، پر کردن حفره های خالی از مشتق تصویر مقایسه لبه ها و در نهایت جدا کردن محل پلاک (که در حوزه پردازش تصویره)
فاز دوم خواندن پلاک که (بازم چندین راه مختلف وجود دارد) از جمله شبکه های عصبی هست که کاراکتر های پلاک از هم جدا شده و با کاراکتر های از پیش تعریف شده مقایسه شده و بالاترین شباهت انتخاب میشه (در حوزه هوش مصنوعی)
البته فاز دوم صرفا جهت خواندن پلاک نیست و کلا در حوزه خواندن متن از تصویر هست که OCR گفته میشود

تقریبا بیشتر مباحث پردازش تصویر (تشخیص پلاک ، تشخیص هویت (اثر انگشت ، عنبیه چشم ، چهره ....) ، تصاویر پزشکی و .... در حوزه هوش مصنوعی و شاخه بینایی ماشین قرار می گیرد

ارسال پست