مهندسی هوافضا ( راهنمایی لطفا )

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
ماکسول

سپاس: 1

تماس:

مهندسی هوافضا ( راهنمایی لطفا )

پست توسط ماکسول »

سلام من دانشجوی مهندسی عمران سازه هستم ولی علاقه ی چندانی به این رشته ندارم. از اول دبیرستان مهندسی هوافضا مد نظرم بوده و تا الان که دانشجوی رشته ی دیگه ای هستم. احساس می کنم عشق به علمی که در من وجود داشته با خوندن رشته ای مغایر با علاقه ام داره از بین میره. گاهی به تغییر رشته و از صفر شروع کردن فکر می کنم. لطفا کسانی که مهندسی هوافضا میخونن بگن آیا ارزش تغییر رشته داره یا نه! یه دید کلی از این رشته میخوام. ممنون!
ز گهواره تا گور دانش بجوی!

ali reza 1111

سپاس: 7

Re: مهندسی هوافضا ( راهنمایی لطفا )

پست توسط ali reza 1111 »

ماکسول نوشته شده:سلام من دانشجوی مهندسی عمران سازه هستم ولی علاقه ی چندانی به این رشته ندارم. از اول دبیرستان مهندسی هوافضا مد نظرم بوده و تا الان که دانشجوی رشته ی دیگه ای هستم. احساس می کنم عشق به علمی که در من وجود داشته با خوندن رشته ای مغایر با علاقه ام داره از بین میره. گاهی به تغییر رشته و از صفر شروع کردن فکر می کنم. لطفا کسانی که مهندسی هوافضا میخونن بگن آیا ارزش تغییر رشته داره یا نه! یه دید کلی از این رشته میخوام. ممنون!
سلام ؛
من هوا فضا نخوندم ؛ ولی شاید بتونم کمکتون کنم .
اول یه سر به http://gozine2.ir/modules.php?name=Cont ... age&pid=54 بزن ، ببین هوافضا رو واقعاً دوست دارید یا نه .
اگه واقاً به رشته هوا فضا علاقه مندید ، خوب تغییر رشته بدید ، تا اونجایی که من میدونم فقط باید معدلتون بالای 17 باشه و تو امتحانات اون رشته جزء 10% برتر بشید (آسونه) . بعد هم چندتا (یکم بیشتر از چندتا !!) واحدی رو که اختلاف دارید رو باید پاس کنید .
آنان که محیط فضل و آداب شدند * در جمع کمال شمع اصحاب شدند
ره زین شب تاریک نبردند برون * گفتند فسانه ای و در خواب شدند

mohammadd

پست توسط mohammadd »

{نیرویی گرانشی که خورشید به ماه وارد میکند دوبرابر زمین است چرا ماه به سمت خورشید نمیرود}

نمایه کاربر
Anita!

سپاس: 50

پست توسط Anita! »

mohammadd نوشته شده:{نیرویی گرانشی که خورشید به ماه وارد میکند دوبرابر زمین است چرا ماه به سمت خورشید نمیرود}

این سوال رو نباید اینجا مطرح میکردین..حالا..
دبیرستانی هستید؟؟ طرفای دانشگاه شریف و اینا نمیرید احیانا؟ smile023
تصویر

نمایه کاربر
maryamz

نام: مریم

محل اقامت: کرمانشاه

سپاس: 21

تماس:

پست توسط maryamz »

mohammadd نوشته شده:{نیرویی گرانشی که خورشید به ماه وارد میکند دوبرابر زمین است چرا ماه به سمت خورشید نمیرود}
دوست عزیز همه ما سوال های مسابقه شریف رو میدونیم.بهتره تا بقیه کاربرها نیومدن و عصبانی نشدن پست رو برداری. در ضمن این سوال رو توی انجمن خودش بذار
زیباترین مکان برای حضور، بودن در افکار کسی ست

نمایه کاربر
Anita!

سپاس: 50

پست توسط Anita! »

حالا من میخواسم غیر مستقیم بگم ناراحت نشین که مریم جون زحمتشو کشیدن smile015
راستی مگه مسابقه دانشجویی هم هست؟؟
تصویر

nilla

پست توسط nilla »

ماکسول نوشته شده:سلام من دانشجوی مهندسی عمران سازه هستم ولی علاقه ی چندانی به این رشته ندارم. از اول دبیرستان مهندسی هوافضا مد نظرم بوده و تا الان که دانشجوی رشته ی دیگه ای هستم. احساس می کنم عشق به علمی که در من وجود داشته با خوندن رشته ای مغایر با علاقه ام داره از بین میره. گاهی به تغییر رشته و از صفر شروع کردن فکر می کنم. لطفا کسانی که مهندسی هوافضا میخونن بگن آیا ارزش تغییر رشته داره یا نه! یه دید کلی از این رشته میخوام. ممنون!
سلام اگه شما میدونید به منم بگید بعدشم من چند تا سوال دیگه هم دارم که درباره نجومه.. میتونم بپرسم!

reza best fizician 4

پست توسط reza best fizician 4 »

nilla نوشته شده:
سلام اگه شما میدونید به منم بگید بعدشم من چند تا سوال دیگه هم دارم که درباره نجومه.. میتونم بپرسم!
باید باهوش باشی مثل من؟ smile021 smile021 smile022 smile006

نمایه کاربر
omid h

محل اقامت: كرج

سپاس: 4

تماس:

پست توسط omid h »

منم اطلاع چندانی ندارم
اما می دونم که در هر دو رشته در ارشد گرایش مهندسی سازه به هم می رسن

راستی یه سوالی دارم که شما به مهندسی هوافضا علاقمندید یا علم اون؟
چون عملا علم هر دو یکیه و در ارشد بحث می شه (صد البته علم نیمی از مهندسی ها مکانیکه اما منظورم از علم در اینجا به طور اخص علم سازه است)
اما مهندسیش در کارشناسی تدریس میشه

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

پست توسط اماتور »

اگر تغییر رشته بدی بیشتر این چند سالی که این رشته خوندی بیشتر عمرت فنا میره
رشته هوافضا هم رتبش یه ذره دو ذره نیست خوب فکراتو بکن

masoudmlx

نام: مسعود لشکری

پست توسط masoudmlx »

من هوافضا میخونم و ورودی 91 هستم....از نظر کلی هوافضا درمورد طراحی و ساخت وسایل پرنده (هواپیما،موشک،ماهواره.....)هستش.در عوض رشته ی شما در مورد طراحی و ساخت سازه های ثابته!تفاوت اصلی هم در همینجاست.هوافضا در مورد سازه ها با شرایط متغیر بحث میکنه ولی در عمران شرایط ثابته.مثل ساختمون.
کسی که میاد هوافضا باید واقعا عاشق این رشته باشه و از ترم اول شروع به کار عملی بکنه.چون با(فقط)درس خوندن به جایی نمیرسید.نسبتا گرون هم هست.مثلا برای ساخت یه وسیله ی پرنده موتور دار(آماتور)حد اقل یک تا دو میلیون تومان باید هزینه کنید.تازه درصورتی که خیلی از وسایل مورد نیاز رو بتونید تهییه کنید!!!!!تا جایی هم که من میدونم دانشگاه ها از نظر مالی کمک نمیکنن.بازار کارش هم از عمران خیلی کمتره....!
اما بازم اگه علاقه داشته باشید همین الان اقدام کنید مطمئن باشید که ضرر نمیکنید

نمایه کاربر
yahda

پست توسط yahda »

masoudmlx نوشته شده:من هوافضا میخونم و ورودی 91 هستم....از نظر کلی هوافضا درمورد طراحی و ساخت وسایل پرنده (هواپیما،موشک،ماهواره.....)هستش.در عوض رشته ی شما در مورد طراحی و ساخت سازه های ثابته!تفاوت اصلی هم در همینجاست.هوافضا در مورد سازه ها با شرایط متغیر بحث میکنه ولی در عمران شرایط ثابته.مثل ساختمون.
کسی که میاد هوافضا باید واقعا عاشق این رشته باشه و از ترم اول شروع به کار عملی بکنه.چون با(فقط)درس خوندن به جایی نمیرسید.نسبتا گرون هم هست.مثلا برای ساخت یه وسیله ی پرنده موتور دار(آماتور)حد اقل یک تا دو میلیون تومان باید هزینه کنید.تازه درصورتی که خیلی از وسایل مورد نیاز رو بتونید تهییه کنید!!!!!تا جایی هم که من میدونم دانشگاه ها از نظر مالی کمک نمیکنن.بازار کارش هم از عمران خیلی کمتره....!
اما بازم اگه علاقه داشته باشید همین الان اقدام کنید مطمئن باشید که ضرر نمیکنید
می شه چند تا از بازار کاراشو معرفی کنید؟
می خوام ببینم رشته هوافضا رفتن داره یا نه.

نمایه کاربر
نوآور

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 1323

پست توسط نوآور »

yahda نوشته شده:می شه چند تا از بازار کاراشو معرفی کنید؟ می خوام ببینم رشته هوافضا رفتن داره یا نه.
حالا اگر بازار کارش کم باشه، علاقتون رو رها می کنید؟ بالاخره نتونستم متوجه بشوم که شما به بازار علاقه دارید یا به دانش و فن؟ smile072
ایران تبدیل شده به واحه ای دانشگاهی در میان یک برهوت صنعتی

نمایه کاربر
yahda

پست توسط yahda »

نوآور نوشته شده:
yahda نوشته شده:می شه چند تا از بازار کاراشو معرفی کنید؟ می خوام ببینم رشته هوافضا رفتن داره یا نه.
حالا اگر بازار کارش کم باشه، علاقتون رو رها می کنید؟ بالاخره نتونستم متوجه بشوم که شما به بازار علاقه دارید یا به دانش و فن؟ smile072
هر دو!
می ترسم اگر این رشته رو انتخاب کنم و کار براش پیدا نشه بعدا خودم رو سرزنش می کنم که چرا دنبال این رشته رفتم.از طرفی اگر هم شغلی رو انتخاب کنم که بازار کار خوبی داشته باشه و علاقه ای به اون نداشته باشم در آینده توی اون کار سرخورده می شم.
میگم که موندم سر دو راهی.دلم یه چیز میگه عقلم یه چیز دیگه.

ارسال پست