كاربرد رياضي در فيزيك

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
سالار خشمن

سپاس: 3

كاربرد رياضي در فيزيك

پست توسط سالار خشمن »

همه دوستاني كه در مورد تجسم فيزيكي ( واگرايي و تاو يك ميدان برداري )مطلبي ميدونند همفكري كنند
وچراشيب(گراديان)Φدر يك نقطه جهتي دارد عمود بر سطح ترازΦ كه ازآن نقطه ميگذرد
در آغاز هيچ نبود ، كلمه بود و آن كلمه خدا بود – تورات

نمایه کاربر
godfather

محل اقامت: Sudbury

سپاس: 283

تماس:

پست توسط godfather »

اين به خاطر تعريف ميدان است
كه گراديان پتانسيل عمود بر سطح ترازش است
“Science is a way of trying not to fool yourself”

نمایه کاربر
سالار خشمن

پست توسط سالار خشمن »

godfather نوشته شده:اين به خاطر تعريف ميدان است
كه گراديان پتانسيل عمود بر سطح ترازش است
بيشتر توضيح بدهيد صرف يك تعريف ثابت نميكند كه گراديان تابع در يك نقطه بر سطح تايع درآن نقطه مماس است در ضمن در مورد تجسم فيزيكي واگرايي و تاو يك ميدان نرده اي نظري نداديد

نمایه کاربر
سالار خشمن

پست توسط سالار خشمن »

دوستان گرامي ميدونيد كه كشف كدام يك از اعداد بيشترين تاثير را در كشف و توضيح پديده هاي جهان را داشته است مثلا كشف عدد 0 توسط عبري ها يا عدد e توسط نپر يا عدد موهومي i در رياضيات مختلط يا عدد پي يا هر عدد ديگه اي را كه ميدانيد .
اگر مجالي باشد ميخواهم كه بعد از امتحانات پايان ترمم يك بحث مفصلي در اين مورد داشته باشيم
در ضمن خواهشمند است در صورت امكان قبلا مطالعه داشته باشيد و از فرمول در حد امكان استفاده كنيد و اگر مثل من نتونستيد كه از فرمول نويسي داخل سايت استفاده كنيد آنرا روي كاغذ نوشته و اسكن نموده و بصورت عكس jpg بفرستيد مطمينم كه با مشاركت شما دوستان دانشمند بحث خوبي از آب در مياد
در ضمن بحثهاي من درآوردي و مثلا فلسفي و ديني و خلاصه هر چي كه بي ربط باشه و ناشي از تفكرات موهومي باشه خودداري فرماييد و از مديريت محترم سايت خواهشمندم كه بحثهاي دو سه كلمه اي و بيربط را ويرايش كنند .
من تير ماه بر ميگردم تا اون موقع خوب مطالعه كنيد و صد البته درسهاتون رو بخونيد و فارغ از امتحانات باشيد .

ارسال پست