مهندسی عمران چطوریه ؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
garfield

سپاس: 54

Re: مهندسی عمران چطوریه ؟

پست توسط garfield »

اون دلیلش چیز دیگه ایه. ربطی به آسونی قبول شدنش نداره ضمنا اینو خود بچه های عمران درآوردن و داستان مال درسای خود دانشگاهه و پولی که بعدن ازش درمیاد! خلاصش همینه حالشو ندارم زیاد توضیحش بدم.

نمایه کاربر
mahboobeh

محل اقامت: رامسر

سپاس: 381

تماس:

پست توسط mahboobeh »

garfield نوشته شده:اون دلیلش چیز دیگه ایه. ربطی به آسونی قبول شدنش نداره ضمنا اینو خود بچه های عمران درآوردن و داستان مال درسای خود دانشگاهه و پولی که بعدن ازش درمیاد! خلاصش همینه حالشو ندارم زیاد توضیحش بدم.
منم منظورم درساش بوده نه قبولیش( البته قبولی تو دانشگاه آزادش که کشکه خدایی قبول کنید smile072 )

نمایه کاربر
شلغم الدین

سپاس: 111

تماس:

پست توسط شلغم الدین »

garfield نوشته شده:اون دلیلش چیز دیگه ایه. ربطی به آسونی قبول شدنش نداره ضمنا اینو خود بچه های عمران درآوردن و داستان مال درسای خود دانشگاهه و پولی که بعدن ازش درمیاد! خلاصش همینه حالشو ندارم زیاد توضیحش بدم.
چرا همه از وضعیت مالی عمران حرف می زنن؟ چه ویژگی بارزی داره؟ معماری هم همینطوره ؟
«موآیِ» قبیله‌ی بغلی در تلفظ «ر» مشکل دارد
املت نامه

«صلام بر تو باد. من سه‌شنبه به رم خواهم آمد تا به حضور پاپ شرفیاب شوم...» امضاء: مسیح مصلوب
نیچه

نمایه کاربر
garfield

پست توسط garfield »

شلغم الدین نوشته شده:
چرا همه از وضعیت مالی عمران حرف می زنن؟ چه ویژگی بارزی داره؟ معماری هم همینطوره ؟
فرقش اینه که میتونی عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استانت بشی و اونوقت بهت سهمیه میدن برای طراحی و نظارت. ربطی هم به جایی که کار میکنی نداره. یه چیز شخصیه. حدودا سالی بین 3 تا 15 میلیون تومن (بسته به زرنگیت و استانت و پایه پروانت) در میاری! به همین راحتی.
تازه حقوق ماهیانه جایی هم که توش مشغول به کاری سرجاشه.

غیر از عمران که رشته اصلی نظام مهندسی ساختمونه رشته های معماری، مکانیک (سیالات)، برق (قدرت) و نقشه برداری هم میتونن عضو این سازمان بشن ولی رشته های فرعی به حساب میان و درآمد هاشون از این راه، طبیعتا کمتره. اگه میخواین خوب پول دربیارین شک نکنین: فقط عمران - عمران.

نمایه کاربر
AzadAndish

پست توسط AzadAndish »

garfield نوشته شده:
شلغم الدین نوشته شده:
garfield نوشته شده:
فرقش اینه که میتونی عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استانت بشی و اونوقت بهت سهمیه میدن برای طراحی و نظارت. ربطی هم به جایی که کار میکنی نداره. یه چیز شخصیه. حدودا سالی بین 3 تا 15 میلیون تومن (بسته به زرنگیت و استانت و پایه پروانت) در میاری! به همین راحتی.

غیر از عمران که رشته اصلی نظام مهندسی ساختمونه رشته های معماری، مکانیک (سیالات)، برق (قدرت) و نقشه برداری هم میتونن عضو این سازمان بشن ولی رشته های فرعی به حساب میان و درآمد هاشون از این راه، طبیعتا کمتره. اگه میخواین خوب پول دربیارین شک نکنین: فقط عمران - عمران.
البته یادت نره بگی که حتما" باید به یه جایی وصل باشی،تا بتونی از مزایای مدرکت فیض ببری.
یکی از دوستای خودم رو با مدرک فوق لیسانس عمران وقتی میخواستن ببرنش سربازی گفتیم با
شهرداری هماهنگ کنیم شاید بشه همونجا نگهش دارن و از کارشم بهتر استفاده بشه.
بعد از کلی صغری-کبری چیدن جوابشون به ما این بود که اگه اینجا نگهش داریم مقام شهردار زیر
سئوال میره،چرا؟؟چون خود شهردار لیسانس بوده.
آخرشم که رفت پادگان....بعدشم یه درجه ای بهش دادن و یه کار معمولی.
چشمها را باید شست،جور دیگر باید دید.پای عقل را از بند باید رهانید،چهرش را از زنگارخرافات تکانید.
کمی شجاعت روحی لازمه،تا ناگفته ها را گفت و ناشنیده ها را شنید.

نمایه کاربر
sonya

محل اقامت: ستار خان لار یورده

تماس:

پست توسط sonya »

garfieldخان میشه راجبه نظام مهندسی واسم اطلاعات بدین؟ازمون داره؟از کی میتونم عضوش بشم؟اگه ازمون داره کدوم مباحثه؟ smile124 smile124
تا هستم ای رفیق ندانی که کیستم روزی سراغ وقت من ایی که نیستم
...................................................................................................................

چهار چیز است که نمی توان آنها را برگرداند:

1- حرف پس از گفتن .

2- زمان پس از گذشتن .

3 - سنگ پس از رها شدن .

4- موقعیت پس از پایان یافتن

نمایه کاربر
garfield

پست توسط garfield »

AzadAndish نوشته شده:....
البته یادت نره بگی که حتما" باید به یه جایی وصل باشی،تا بتونی از مزایای مدرکت فیض ببری.
یکی از دوستای خودم رو با مدرک فوق لیسانس عمران وقتی میخواستن ببرنش سربازی گفتیم با
شهرداری هماهنگ کنیم شاید بشه همونجا نگهش دارن و از کارشم بهتر استفاده بشه.
بعد از کلی صغری-کبری چیدن جوابشون به ما این بود که اگه اینجا نگهش داریم مقام شهردار زیر
سئوال میره،چرا؟؟چون خود شهردار لیسانس بوده.
آخرشم که رفت پادگان....بعدشم یه درجه ای بهش دادن و یه کار معمولی.
در مورد سازمان نظام مهندسی ساختمان، پارتی زیاد تاثیر نداره سهمیه هر مهندس طبق قانون مشخص شده. ولی در مورد سربازی بله همینطوره پارتی میخواد.

نمایه کاربر
garfield

پست توسط garfield »

sonya نوشته شده:garfieldخان میشه راجبه نظام مهندسی واسم اطلاعات بدین؟ازمون داره؟از کی میتونم عضوش بشم؟اگه ازمون داره کدوم مباحثه؟ smile124 smile124
ببین، از همون اولش که مدرکتو گرفتی میتونی با پرداخت مبلغی عضو بشی ولی برای داشتن سهمیه کار، باید پروانه اشتغال بگیری تا شهرداری امضای مجاز بهت بده. این پروانه های اشتغال به کار از پایه 1 تا 3 هستن. (البته ارشد هم یه زمانی بود که از 1 بالاتره ولی الان نیست) اصولا مهندسینی که عضو این سازمان میشن حداقل باید 3.5 سال از مدرکشون گذشته باشه که بشن پایه 3، محددا 4 سال بعد از اون میشن پایه 2، به همین ترتیب 4 سال بعد از اون هم میشن پایه 1 (یعنی با 11.5 سال سابقه کار میشی پایه 1) که سهمیه هر کدوم از پایه ها متفاوته. مثلا من الان پایه 1 طراحی و اجرا هستم سالی 16000 متر یا 10 تا کار سهمیه دارم (هر کدوم که زودتر پر بشه)
این پروانه های اشتغال برای نظارت، اجرا و محاسبه (طراحی) صادر میشن که بستگی داره سابقه کاری که ارائه میکنی در کدوم زمینه باشه.

در کل قانونش هی عوض میشه ولی در حال حاضر برای گرفتن پایه 3 باید امتحان بدی که هر ساله توسط وزارت مسکن برگزار میشه ولی برای ارتقای پایه، یکسری دوره های یادآوری علمیه که اجباریه و هر کدوم امتیاز داره (مثل فولاد و بتن و ....) و باید یک امتیاز مشخصی رو کم کم جمع کنی. برای تمدیدش هم همینطور (هر 2 سال یکبار باید تمدید کنی که البته امتیاز کمتری لازمه)

بازم اگه سوال داری درخدمتم. smile072

نمایه کاربر
sonya

تماس:

پست توسط sonya »

مدرکه باید لیسانس باشه که بتونم عضو شم؟یا فوق دیپلم؟
...................................................................................................................

1- حرف پس از گفتن .

2- زمان پس از گذشتن .

3 - سنگ پس از رها شدن .

نمایه کاربر
garfield

پست توسط garfield »

sonya نوشته شده:مدرکه باید لیسانس باشه که بتونم عضو شم؟یا فوق دیپلم؟
لیسانس به بالا. (که البته خیلی با هم فرق نمیکنه. برای همینه که میگن درآمد لیسانس عمران با دکتراش خیلی فرق نمیکنه)
البته برای فوق دیپلم هم یه چیزایی هست ولی برگه نظارت و طراحی ندارن. درنتیجه درآمد آنچنانی هم توش نیست.

نمایه کاربر
sonya

تماس:

پست توسط sonya »

garfield نوشته شده:
sonya نوشته شده:مدرکه باید لیسانس باشه که بتونم عضو شم؟یا فوق دیپلم؟
لیسانس به بالا. (که البته خیلی با هم فرق نمیکنه. برای همینه که میگن درآمد لیسانس عمران با دکتراش خیلی فرق نمیکنه)
البته برای فوق دیپلم هم یه چیزایی هست ولی برگه نظارت و طراحی ندارن. درنتیجه درآمد آنچنانی هم توش نیست.
smile072 smile072 smile072 smile124

1- حرف پس از گفتن .

2- زمان پس از گذشتن .

3 - سنگ پس از رها شدن .

Ghazale Kazemi

محل اقامت: تهران

تماس:

پست توسط Ghazale Kazemi »

رشته ی عمران رشته ای هست که واقعا درامد توشه. البته به نظرمن رشته هایی که در شاخه ریاضی و ازمایشگاه هستن در دانشگاه ازاد بهتر میشه یاد گرفت.ولی باید ترمی حداقل 800هزارتومان رو بدی.ولی تازگی ها دیگه هیچ دانشگاهی در رشته عمران زن نمیگیره.اخه یعنی چی؟ smile097 smile097 جوابشو پیدا کردید به منم بگید. smile042

نمایه کاربر
آرشام

سپاس: 21

پست توسط آرشام »

garfield نوشته شده:
شلغم الدین نوشته شده:

البته یادتون نره که آرشیتکت ها هزار راه دیگه برا پول در آوردن دارن و همینطور آرشیتکت ها طراحی میکنند نه عمرانی ها . ( عمرانی ها که آخه طراحی بلد نیستن!!) و در ضمن کار نظارت برا آرشیتکت هم هست. و البته عمرانی ها باید منتظر امضای آرشیتکت ها باشند تا کارشونو تو یه پروژه ساختمونی شروع کنند. smile072
به قول حسین پناهی:
نیستیم !
به دنیا می آییم...
عکس ِ یک نفره می گیریم !
بزرگ می شویم ،
عکس ِ دو نفره می گیریم !
پیر می شویم ،
عکس ِ یک نفره می گیریم …
و بعد...
دوباره باز نیستیم ...

ali reza 1111

سپاس: 7

پست توسط ali reza 1111 »

در کل خوبه ولی یه مشکلی که داره اینه که ریاضیاتش کم سخته ولی متأسفانه در آینده از اون ریاضیات خیلی استفاده نمیکنی !!
ولی رشته خوبیه ؛ من که دوسش دارم smile019
آنان که محیط فضل و آداب شدند * در جمع کمال شمع اصحاب شدند
ره زین شب تاریک نبردند برون * گفتند فسانه ای و در خواب شدند

نمایه کاربر
safariphysic88

سپاس: 12

تماس:

پست توسط safariphysic88 »

ramsar-mahboobeh نوشته شده:
sonya نوشته شده:ولی تو ازاد واسه دخترا عمران نیس فقط تو سراسری و غیر انتفاعی واسه دخترا هستش smile072
درسته
آزاد عمران برای دخترا نداریم !
garfield نوشته شده:
ramsar-mahboobeh نوشته شده:به مهندسی عمران می گن مهندسی گلابی
اگه تو 4 سوال مدرسه هیچی بلد نیستین اما آزاد عمران چالوس شرکت کنین تضمینی قبولین
یه تی تاپ و ساندیسم جایزه یم گیرین
حتی اگه برگه سفید بدین قبولیت
بهتره بگی دانشگاه آزاد گلابیه. بنده رتبه کنکورم 693 شد صنایع شریف و مکانیک علم و صنعت هم قبول شدم ولی عمران هیچ جای تهران قبول نشدم. چی داری میگی؟!
نه بحثم سر دانشگاه آزاد نیست....کلن به رشته عمران می گن گلابی ( منم نام گذاریش نکردم همه می گن)
تو دانشگاه هر کی داره خاک بازی میکنه مطمئنا عمرانیه(گلابی). ولی در کل رشته ی جلبیه. smile021
یه خودکار خریدم با یه غلط گیر ، جالبه ،قیمت غلط گیر چند برابر خودکاره ؛ حتی یه اشتباه روی کاغذ هم گرون تموم میشه...

ارسال پست