زمان

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ehmed

سپاس: 6

Re: زمان

پست توسط ehmed »

حال جالب است که اگر این نظره خودم را با نسبیت مطابقت دادم جواب بسیار جالبی درآمد و آن اینکه دو بعد زمان باهم موازی میشدند و با انحنای بسیار متفاوت این موازات اتفاق می افتاد بطوری که هر دو انحنا در یک نقطه به هم میرسند و این نقطه دوران زمان بود نه مکان

نمایه کاربر
Sinasuperman

محل اقامت: تهران

سپاس: 23

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

ehmed نوشته شده:حال اگر بیگ بنگ وجود نداشته باشد یعنی چه ؟ یعنی اینکه ماده تاریک دنیا ثابت بوده و است این با توجه به آخرین تحقیقاتم و مقایسه آفرینش و تشکیل ستاره ها این معنی را خواهد داد که ستاره هایی در حال شکل گیری در کنار سیاهچاله ها هستند و هر موقعیت از آفرینش دارای بیگ بنگی برای تشکیل است البته اگر کشف نمیشد که در مرکز کهکشانها سیاهچاله وجود دارد توسط این مدل به راحتی پیش بینی میشد و اینکه ماده تاریک رابطه بسیار عجیبی با جرم و سرعت دارد که درام روش کار میکنم و به نتایج بسیار حیرت آوری رسیدم که دیگر از گفتن آن شرمندم
ولی ehmed جان عزیز با توجه به اعتقاد به مهبانگ با تکینه بودن آن چگونه کنار می آیید! در ضمن به نظر من مدل انبساطی کاملاً با وجود دنیاهای موازی مطابقت دارد و هیچ گونه تضادی در آن وجود ندارد. شما چطور فکر می کنید؟
ارادتمند شما
سینا smile034
. معما را در اینجا اینجابیابید..
. دیدن این رو از دست ندید.
تو به مردم ایده حرکت به آینده رو خواهی داد، آنها در پشت تو برخواهند خواست، خواهند لغزید و خواهند افتاد و در آخر درخورشید به تو خواهند پیوست؛در آخر تو به اونها کمک خواهی کرد به شگفتی ها دست پیدا کنند...

تصویر

ehmed

پست توسط ehmed »

اما سوالی که فرمودی که نحوه کنار آمدن مهبانگ با تکینه بودن آن جواب من این است که وقتی دنیا را مطالعه میکنیم بسیاری از رفتارهای کوانتومی شباهت زیادی به رفتار منظومه ای و رفتار های منظومه ای شباهت زیادی به رفتارهای کهکشانی و رفتارهای کهکشانی شباهت زیادی با رفتار محله ای کهکشانها دارند ولی جرم نسبی حالتهای خاصی در این شباهتها ایجاد میکند وحالا با دانستن این مطلب این قضیه را بررسی کنیم که تکینگی بودن جهان و مهبانگ با توجه به رفتار متفاوت مقیاس جرمی مرکز کهکشان راه شیری که یک سیاه چاله عظیم است با مرکز سیاهچاله گروه محله کهکشانها رفتار متفاوتی باید داشته باشد و الی آخر و ما می دانیم با توجه به مقیاس عظیم هر کدام اگر کهکشانی گرفتار مرکز سایچاله عظیم یا به قوله خودم اعظم شود دیگر بحث یک ستاره و یک منظومه نیست کل کهکشان را در دام گرانشی خود فرو می برد مثل اینکه بگوییم وقتی زمین وارد سیاهچاله شود دیگر ساختار ملکولی وحتی اتمی به هم خواهد خورد و کاملاً تجزیه میشود حال جرم و انرژی دنیا در ابعاد مکان بایستی ثابت باشد تا قانون تعادل انرژی و ماده صدق کند تا برای وجود هر چیزی علت نیاز باشد و نگوییم که از هیچی آمد پس در هر مقیاس ساختارها با هم فرق میکنند و هر ماده ای زمانی عمرش به پایان می رسد که وارد سیاهچاله شود و دیگر تمام ساختارهایش دوباره از نو شروع به ساخته شدن میکنند و این دلیل وجود تشکیل ستارگان در کنار سیاهچاله است و تمام دنیا در مقیاس کهکشانی و دیگر بالاتر دچار تحول میشود و اگر زمان آن را از طریق رفتارهای اتمی بسنجیم زمان تشکیل و خروج از سیاهچاله را نمایش میدهد البته این خروج به صورت اسانی نخواهد بود اما در مورد دنیاهای موازی اصلاً یک مسئله مهم این است که این دنیاهای موازی چیزی فراتر از دنیای حال ما نیست بلکه در جوار و به موازات همین دنیا در حال حرکت است پس ما اگر به این صورت ببینیم یعنی نور که از خورشید خارج میشود همه دنیاها را فرا میگیرد و در همه آن دنیاهای موازی آن نور را دریافت می کنند و اگر ساده تر توضیح دهم وجود ماهیتی که در تمام دنیاها در آن واحد باشد این است که به سرعت نور برسد و باز اگر پیش بینی کنیم جرم زمین متفاوت و هزاران برابر فشرده تر از حالت الان ما در این دنیا است و اتفاقی که در سیاهچاله می افتد این است که با نزدیک شدن در دام گرانشی آن دنیاهای موازی با افزایش سرعت به هم نزدیک میشوند و زمان به صفر میل میکند ولی صفر مطلق نمیگردد و دنیاهای موازی هم صفر مطلق نمیگردد ولی چه بلایی سرش میآید جرم زمینی که در داخل سیاهچاله می افتد به شدت افزایش پیدا میکند ولی حجم آن تغییر نمیکند و این باعث بالا رفتن چگالی و کشیدگی باور نکردنی در ماده میشود و نتیجتاً ساختارهای اتمی نیز با نزدیک شدن به سیاهچاله کش پیدا کردن میکنند و از هم متلاشی می شوند و در ان لحظات دنیاهای موازی همدیگر را قطع خواهند کرد و زمان به صفر میل میکند که لحظه بسیار ناپایداری است و دوباره به سوی تشکیل ستاره ای جدید در حرکت خواهند بود و دوباره دنیاهای موازی با توجه به سرعت و جرم ستاره جدید نسبت به سیاهچاله دوباره از هم فاصله میگیرند تا مرحله تکرار دوباره

نمایه کاربر
Sinasuperman

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

ehmed نوشته شده:اما سوالی که فرمودی که نحوه کنار آمدن مهبانگ با تکینه بودن آن جواب من این است که وقتی دنیا را مطالعه میکنیم بسیاری از رفتارهای کوانتومی شباهت زیادی به رفتار منظومه ای و رفتار های منظومه ای شباهت زیادی به رفتارهای کهکشانی و رفتارهای کهکشانی شباهت زیادی با رفتار محله ای کهکشانها دارند ولی جرم نسبی حالتهای خاصی در این شباهتها ایجاد میکند وحالا با دانستن این مطلب این قضیه را بررسی کنیم که تکینگی بودن جهان و مهبانگ با توجه به رفتار متفاوت مقیاس جرمی مرکز کهکشان راه شیری که یک سیاه چاله عظیم است با مرکز سیاهچاله گروه محله کهکشانها رفتار متفاوتی باید داشته باشد و الی آخر و ما می دانیم با توجه به مقیاس عظیم هر کدام اگر کهکشانی گرفتار مرکز سایچاله عظیم یا به قوله خودم اعظم شود دیگر بحث یک ستاره و یک منظومه نیست کل کهکشان را در دام گرانشی خود فرو می برد مثل اینکه بگوییم وقتی زمین وارد سیاهچاله شود دیگر ساختار ملکولی وحتی اتمی به هم خواهد خورد و کاملاً تجزیه میشود حال جرم و انرژی دنیا در ابعاد مکان بایستی ثابت باشد تا قانون تعادل انرژی و ماده صدق کند تا برای وجود هر چیزی علت نیاز باشد و نگوییم که از هیچی آمد پس در هر مقیاس ساختارها با هم فرق میکنند و هر ماده ای زمانی عمرش به پایان می رسد که وارد سیاهچاله شود و دیگر تمام ساختارهایش دوباره از نو شروع به ساخته شدن میکنند و این دلیل وجود تشکیل ستارگان در کنار سیاهچاله است و تمام دنیا در مقیاس کهکشانی و دیگر بالاتر دچار تحول میشود و اگر زمان آن را از طریق رفتارهای اتمی بسنجیم زمان تشکیل و خروج از سیاهچاله را نمایش میدهد البته این خروج به صورت اسانی نخواهد بود اما در مورد دنیاهای موازی اصلاً یک مسئله مهم این است که این دنیاهای موازی چیزی فراتر از دنیای حال ما نیست بلکه در جوار و به موازات همین دنیا در حال حرکت است پس ما اگر به این صورت ببینیم یعنی نور که از خورشید خارج میشود همه دنیاها را فرا میگیرد و در همه آن دنیاهای موازی آن نور را دریافت می کنند و اگر ساده تر توضیح دهم وجود ماهیتی که در تمام دنیاها در آن واحد باشد این است که به سرعت نور برسد و باز اگر پیش بینی کنیم جرم زمین متفاوت و هزاران برابر فشرده تر از حالت الان ما در این دنیا است و اتفاقی که در سیاهچاله می افتد این است که با نزدیک شدن در دام گرانشی آن دنیاهای موازی با افزایش سرعت به هم نزدیک میشوند و زمان به صفر میل میکند ولی صفر مطلق نمیگردد و دنیاهای موازی هم صفر مطلق نمیگردد ولی چه بلایی سرش میآید جرم زمینی که در داخل سیاهچاله می افتد به شدت افزایش پیدا میکند ولی حجم آن تغییر نمیکند و این باعث بالا رفتن چگالی و کشیدگی باور نکردنی در ماده میشود و نتیجتاً ساختارهای اتمی نیز با نزدیک شدن به سیاهچاله کش پیدا کردن میکنند و از هم متلاشی می شوند و در ان لحظات دنیاهای موازی همدیگر را قطع خواهند کرد و زمان به صفر میل میکند که لحظه بسیار ناپایداری است و دوباره به سوی تشکیل ستاره ای جدید در حرکت خواهند بود و دوباره دنیاهای موازی با توجه به سرعت و جرم ستاره جدید نسبت به سیاهچاله دوباره از هم فاصله میگیرند تا مرحله تکرار دوباره
دوست عزیز من ehmed جان مطالب و نظریات خوبی را ارائه کردید که قابل بحث است امّا موضوعاتی را که مطرح کردید اصلاً به تکینه بودن مهبانگ به صورت خودمانی تر ربطی نداشت! لطفاً در پاسخ تجدید نظر کنید!
ارادتمند همیشگی شما
سینا smile007
تو به مردم ایده حرکت به آینده رو خواهی داد، آنها در پشت تو برخواهند خواست، خواهند لغزید و خواهند افتاد و در آخر درخورشید به تو خواهند پیوست؛در آخر تو به اونها کمک خواهی کرد به شگفتی ها دست پیدا کنند...

تصویر

ehmed

پست توسط ehmed »

خواستم مدلی از جهانهای موازی نسبی زمین دو خورشید بکشم انقدر پیچیده شد که کامپیوترم هنگ کرد بایستی تعداد دنیاهای موازی را پایین بیاورم تا کامپیوترم هنگ نکند اگر آماده شد به در همیجا برات میزارم ولی مدل سه بعدی نمی توان زمان مطلق را در نظر گرفت و بایستی از این زمان صرف نظر کرد

ehmed

پست توسط ehmed »

این هم مدل 10تایی جهان موازی حالا من نفهمیدم چه اتفاقی افتاد در مدل ولی دارم بررسی میکنم و این اتفاق این بود با چرخش 7.2 درجه زمین با نزدیکترین دنیای موازی که در سه بعد چرخش دادم خورشید به یک طرف مدار زمین نزدیک شد و تا حالا 100 بار امتحان کردم ولی جواب همان است و جالب اینکه در مدار زمین نیز همین اتفاق می افتد ولی من در مدل واقعی دوران را دایره دادم چطور شد که در یک طرف مدل خورشید به زمین از یک طرف نزدیک شد و از طرف دیگر یکم دور شد تا حالا به نظرم می رسد که به خاطر زاویه دنیاهای موازی است حالا دوباره مدل را خواهم ساخت اما مرحله به مرحله بایستی بررسی کنم حالا بگذریم میدانی میدان گرانشی اثباتی بر وجود دنیاهای موازی است و اصلاً قطبیت فضای حرکت اربیتال دنیاهای موازی است که باعث پدیده گرانش می شود و این اتفاق برای زمین هم خواهد افتاد مثل منظومه شمسی و یک پدیده جالب را میتوان پیش بینی کرد و آن هم این است که اگر دو دنیای موازی بر روی مدار حرکتی همدیگر قرار گیرند و در دو سر مدار رویداد همزمانی برای آنها رخ دهد این عامل باعث تغییر قطبی در میدان زمین خواهد شد که با فاصله ای که مدار زمین طی میکند و سرعت نور که همین سرعت باعث شکستن زمان دنیاهای موازی میشود محاسبه کردم این تغییر قطبیت بایستی هر 600000 سال در زمین رخ دهد البته این زمان دستخوش تغییر در دمای خورشید است که هر چه انرژی آن کمتر شود این قضیه نیز دیرتر روی میدهد البته با نزدیک شدن مداری دنیاهای موازی به صورت نسبی این قضیه روی گرانش زمین اثر دارد و بایستی میدان مغناطیسی زمین روز به روز کمتر شود تا وقتی که رویدادی همزمانی در دو دنیا اتفاق افتد آن موقع کره زمین یک دفعه 180 درجه دور خود خواهد چرخید و این چرخش باعث تبدیل روز به شب میشود یعنی از پدیده های بسیار نادر که باعث تغییر در قطب زمین خواهد شد یعنی در موقعیتی هستی که ساعت 8 صبح است در این عوض شدن قطبیت ها ساعت 8 عصر خواهد بود و بالعکس
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

ehmed

پست توسط ehmed »

در فرمایش شما که گفتید "دوست عزیز من ehmed جان مطالب و نظریات خوبی را ارائه کردید که قابل بحث است امّا موضوعاتی را که مطرح کردید اصلاً به تکینه بودن مهبانگ به صورت خودمانی تر ربطی نداشت! لطفاً در پاسخ تجدید نظر کنید!"
در فیزیک و اختر‌فیزیک هم به مرکز یک سیاه‌چاله که تمام جرم سیاه‌چاله آن‌جا متراکم شده و چگالی آن‌جا بی‌نهایت است تکینگی گفته می‌شود و حالا ما تصور کنیم تمام دنیا دور یک سیاهچاله عظیم می چرخد و هر کدام از گروه محله کهکشانها دور این سیاهچاله اعظم در گردش دورانی هستند و این گردش بایستی سرعت خیلی خیلی بالایی داشته باشد و یکی از گروه محله کهکشانها در حرکت زمان در دام گرانش بالای این سیاهچاله عظیم قرار میگیرد فرض بگیریم این اتفاق برای گروه محله کهکشانهایی اتفاق می افتد که راه شیری نیز در آن قرار دارد در این صورت دیگر اصلاً بحث منظومه شمسی و زمین و کهکشان راه شیری نیست همه دسته جمعی وارد میشویم و همه تجزیه خواهند شد و تبدیل به ذرات بنیادین خواهد شد تا دوباره گروه محله ای جدید از کهکشانها تشکیل شود و اگر ما از قبل بیگ بنگی که با خبر شویم حالا به هر طریقی که نمیدانم مطمئناً مقدار ذرات بنیادین به صف شده اند تا دوبار تشکیل یک گروه محله کهکشان را دهند و اینکه دنیا از یک فوتون تشکیل شود را بایستی دانشمندان به گور ببرند و بایستی گفت نقطه شروع دنیا از خروج یک فوتون تشکیل میشود نه از یک فوتون و این انفجار از دید ناظر ها تاریک است و بایستی در این زمینه گفت انفجار تاریک روی میدهد

ehmed

پست توسط ehmed »

البته عرض کردم دنیا در حال انبساط وجود ندارد چون اگر این طور باشد زمین مرکز این انبساط است چون از هر طرف که به دنیا نگاه میکنی در حال انبساط است ولی با توجه به ساختار کهکشانها و وجود سیاه چاله ها در مراکز آنها این قضیه در میگردد که زمین نمیتواند مرکز عالم باشد پس چرا وقتی که به هر طرف نگاه میکنیم همه اجرام در حال دور شدن هستند و به سوی لطیف قرمز میروند ولی در حالی که میدانیم زمین نمیتواند مرکز عالم باشد پس چرا از هر طرف دارد انبساط پیدا میکند دلیل اصلی این است که بعد از چندیدن دهه هنوز کسی پیدا نشد که حرف انیشتین را درک کند نه آزمایش و به جای انیشتین تجسم کند یادم هست انیشتین در مورد نور حرف جالبی زد و گفت وقتی میتوانی نور را بفهمی که روی نور سوار شی این که امکان ندارد و این کار فقط تصور خیلی خیلی بالایی دارد و تنها کسی میتواند که هم هنرمند باشد و فیزیک دان و هم ریاضی دان ولی کدام یک از دانشمندانمان این سه خصلت را دارند به غیر از انیشتین حالا دلیل اصلی این انبساط در مقیاس کوچک متوجه نیستیم و اصلاً در واقع اتفاق نمی افتد ولی به خاطر فاصله زیاد و تفاوت سرعت کهکشانها که هر چه از ما دورتر باشد سرعتش نیز بیشتر است انحنای زمان بیشتری داریم به نسبیت داریم و هرچه این انحنا بیشتر باشد انبساط سریعتر دیده می شود خوب تا حالا برای هیچ کس در مورد نظریه ام این قدر توضیح ندادم باز فرمایشی بود بفرمائید

نمایه کاربر
Sinasuperman

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

ببین ehmed جان بگذار من خودم را خلاص کنم و موضوع را کامل در مورد تکینه بودن مهبانگ بیان کنم! شما فقط جواب بدهید!
ببینید چه گونه ممکن است جهان تکینه(منظور بزرگی و وسعت کائنات) در یک نقطه ی تکینه (بی نهایت کوچک) با جرم تکینه(جرم بی نهایت زیاد کائنات) در زمان تکینه (بی نهایت کوچک) اتفاق بیافتد و بیگ بنگ رخ دهد؟ از نظر فیزیکی اکثر دانشمندان به همین سبب نظریه ی مهبانگ را رد می کنند! حال شما مصراً روی آن اصرار می ورزید؟
ارادتمند شما
فراموش نکنید جواب بدهید
سینا smile007

تصویر

ehmed

پست توسط ehmed »

Sinasuperman نوشته شده:ببین ehmed جان بگذار من خودم را خلاص کنم و موضوع را کامل در مورد تکینه بودن مهبانگ بیان کنم! شما فقط جواب بدهید!
ببینید چه گونه ممکن است جهان تکینه(منظور بزرگی و وسعت کائنات) در یک نقطه ی تکینه (بی نهایت کوچک) با جرم تکینه(جرم بی نهایت زیاد کائنات) در زمان تکینه (بی نهایت کوچک) اتفاق بیافتد و بیگ بنگ رخ دهد؟ از نظر فیزیکی اکثر دانشمندان به همین سبب نظریه ی مهبانگ را رد می کنند! حال شما مصراً روی آن اصرار می ورزید؟
ارادتمند شما
فراموش نکنید جواب بدهید
سینا smile007
این امکان ندارد و با توجه به بررسی انجام شده سرعت فرار از این نقطه از لحاظ فقط تئوری است و من هم که به این مهبانگ نقطه ای اعتقاد ندارم و اصلاً اصرار نکردم مثل اینکه عرایضم را متوجه نشدید مطالبی که توضیح دادم دلالت بر نبود بیگ بنگ در یک نقطه و شروع آن از یک نقطه دارد من دارم خدمتت عرض میکنم این اشتباه مکانی که در نظریه است به خاطر زمان است یعنی بیگ بنگ از بعد سه مکان و یک زمان مطلق دیده میشود و این کاملاً اشتباه است در گفتار من این قضیه استنباط میشود که ممکن است برای زمین مهبانگی رخ دهد ولی در یک کهکشان دیگر برای یکی رخ ندهد پس نمیتوان گفت کل کائنات در یک لحظه شروع به افریده شدن کرده اند و دوباره عرض میکنم مهبانگی که گفته میشود برای هر کهکشانی و برای هر ذره ای متفاوت است مثال مثلاً ستاره ای وارد سیاهچاله میشود که یک دفعه این اتفاق نمی افتد کم کم کش پیدا کرده و ذره های تشکیل دهنده سیاره با توجه به میدان گرانشی آن سرعتی بیشتر از سرعت نور پیدا کرده و به ذرات بنیادی تبدیل میشوند و این ذرات با توجه به شتابی که میگیرند دوباره از کام سیاهچاله عبور میکنند و دوباره تشکیل ستاره ای دیگر را خواهند دارد البته با زمان خیلی زیاد ولی وقتی میتوانیم آنها را روئیت کنیم که سرعت آنها کمتر از سرعت نور شوند و آن موقع ذرات بنیادین حالت پایداری خود را از دست می دهند و تبدیل به گرد و غبار و یا شبیه دود میشوند تا تحت فشار های گرانشی دوباره یک سیاره جدید را تشکیل دهند و آن زمان برای آن سیاره مهبانگ رخ داده است ولی این سیاره جدید قبلاً خود سیاره بوده و این مهبانگ برای ما که رخ نداده است و این مهبانگی که می گویند 13.5 میلیارد سال برای منظومه شمسی اتفاق افتاده ولی برای کهکشانهایی که در گروه محله ما نیستند اتفاق نیفتاده است پس من که به مهبانگ اعتقاد نداشتم و نخواهم داشت مهبانگ برای هر کهکشان بستگی به سیاهچاله ای دارد که کهکشان را خواهد ساخت و این مهبانگها مرتب در حال رخ دادن است و هم اکنون نیز دارد رخ میدهد و ستاره های قدیمی را میبلعد و ستاره های جدید را میسازد که ما مهبانگمان را 13.5 میلیارد سال قبل گذرانده ایم البته قبلاً ممکن است هر ذره بنیادی ما در سیاره ای دیگر بوده باشند و قبل مهبانگ کهکشان ما قبلاً کهکشانی دیگر بوده است ودیگر اینکه مهبانگی من اشاره کردم نمی تواند چگالیش بینهایت شود ولی به سمت بینهایت میل میکند تا حد پروتون بدونه الکترون پس من میگویم مهبانگ اصلی وجود ندارد و مهبانگها تقسیم میشوند ولی در دنیای ثابت که اشاره به قانون اول ترمودینامیک دارد و این مهبانگها نسبی هم خواهند شد بسته به بزرگی سیاهچاله این نسبیت تعیین میشود

نمایه کاربر
Sinasuperman

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

ehmed نوشته شده:این امکان ندارد و با توجه به بررسی انجام شده سرعت فرار از این نقطه از لحاظ فقط تئوری است و من هم که به این مهبانگ نقطه ای اعتقاد ندارم و اصلاً اصرار نکردم مثل اینکه عرایضم را متوجه نشدید مطالبی که توضیح دادم دلالت بر نبود بیگ بنگ در یک نقطه و شروع آن از یک نقطه دارد من دارم خدمتت عرض میکنم این اشتباه مکانی که در نظریه است به خاطر زمان است یعنی بیگ بنگ از بعد سه مکان و یک زمان مطلق دیده میشود و این کاملاً اشتباه است در گفتار من این قضیه استنباط میشود که ممکن است برای زمین مهبانگی رخ دهد ولی در یک کهکشان دیگر برای یکی رخ ندهد پس نمیتوان گفت کل کائنات در یک لحظه شروع به افریده شدن کرده اند و دوباره عرض میکنم مهبانگی که گفته میشود برای هر کهکشانی و برای هر ذره ای متفاوت است مثال مثلاً ستاره ای وارد سیاهچاله میشود که یک دفعه این اتفاق نمی افتد کم کم کش پیدا کرده و ذره های تشکیل دهنده سیاره با توجه به میدان گرانشی آن سرعتی بیشتر از سرعت نور پیدا کرده و به ذرات بنیادی تبدیل میشوند و این ذرات با توجه به شتابی که میگیرند دوباره از کام سیاهچاله عبور میکنند و دوباره تشکیل ستاره ای دیگر را خواهند دارد البته با زمان خیلی زیاد ولی وقتی میتوانیم آنها را روئیت کنیم که سرعت آنها کمتر از سرعت نور شوند و آن موقع ذرات بنیادین حالت پایداری خود را از دست می دهند و تبدیل به گرد و غبار و یا شبیه دود میشوند تا تحت فشار های گرانشی دوباره یک سیاره جدید را تشکیل دهند و آن زمان برای آن سیاره مهبانگ رخ داده است ولی این سیاره جدید قبلاً خود سیاره بوده و این مهبانگ برای ما که رخ نداده است و این مهبانگی که می گویند 13.5 میلیارد سال برای منظومه شمسی اتفاق افتاده ولی برای کهکشانهایی که در گروه محله ما نیستند اتفاق نیفتاده است پس من که به مهبانگ اعتقاد نداشتم و نخواهم داشت مهبانگ برای هر کهکشان بستگی به سیاهچاله ای دارد که کهکشان را خواهد ساخت و این مهبانگها مرتب در حال رخ دادن است و هم اکنون نیز دارد رخ میدهد و ستاره های قدیمی را میبلعد و ستاره های جدید را میسازد که ما مهبانگمان را 13.5 میلیارد سال قبل گذرانده ایم البته قبلاً ممکن است هر ذره بنیادی ما در سیاره ای دیگر بوده باشند و قبل مهبانگ کهکشان ما قبلاً کهکشانی دیگر بوده است ودیگر اینکه مهبانگی من اشاره کردم نمی تواند چگالیش بینهایت شود ولی به سمت بینهایت میل میکند تا حد پروتون بدونه الکترون پس من میگویم مهبانگ اصلی وجود ندارد و مهبانگها تقسیم میشوند ولی در دنیای ثابت که اشاره به قانون اول ترمودینامیک دارد و این مهبانگها نسبی هم خواهند شد بسته به بزرگی سیاهچاله این نسبیت تعیین میشود
ببینید عزیز من فقط فکر می کنم شما دارید برای خودتان نظریه ی مهبانگ جدید درست می کنید که البته خیلی خوب است ولی باز هم در حد نظریه است بهتر است فعلاً حق را به نظریاتی بدهیم که کاملاً اثبات شده اند و به طور ساده تر حرف و حدیثی روی آنها نیست!

تصویر

ehmed

پست توسط ehmed »

ببین سینا جان نظریه اگر اثبات میشد دیگر نظریه نبود به عنوان مثال نظریه ریسمانها که به وسیله 11 بعد نظریه M به هم جوش میخورد ریاضیات پیچیده ای را میطلبد ولی همه آنها فقط نظریه است و مثائلی را پیشبینی میکنند و در قسمتهایی می مانند من هم از خودم نظریه در نمی آورم با توجه به مسائلی حرف میزنم که برای خودم اثبات هم کرده ام ولی نمی توانم خدمتت عرض کنم تا به نتیجه مطلوبم نرسم ولی میتوانم بعضی از پیشگویی هایی را خدمتت عرض کنم که یکی از آنها رابطه تغییر ثابت عدد pi در گرانش است و نور از این متغییر تاثیر میپزیرد بگذریم من دارم میگویم در کنار سیاهچاله ها ستارهایی بایستی تشکیل شود و در فاصله ای از سیاهچاله است که سرعت آن در آنجا پایین تر از سرعت نور می رسد و این ستاره های تشکیل شده با سرعت زیاد از سیاهچاله دور خواهند شد تا بتواند تشکیل یک کهکشان یا ستاره جدیدی کند حیف که تجهیزات ندارم که ببینم و شتاب در این سرعت است که ستاره ها را به وجود میاورد چون ذرههای اولیه ماده مدام به هم برخورد کرده و از این برخورد انرژی و گرما تولید میشود و در فاصله نه چندان دور از سیاهچاله ها بایستی دیده شوند توسط تلسکوپها یا حداقل اشعه آنها قابل رویت شوند که با سرعت زیادی در حال فاصله گرفتن از سیاهچاله هستند راستی سینا جان چه مقطعی هستی و چی میخوانی؟

نمایه کاربر
Sinasuperman

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

ehmed نوشته شده:ببین سینا جان نظریه اگر اثبات میشد دیگر نظریه نبود به عنوان مثال نظریه ریسمانها که به وسیله 11 بعد نظریه M به هم جوش میخورد ریاضیات پیچیده ای را میطلبد ولی همه آنها فقط نظریه است و مثائلی را پیشبینی میکنند و در قسمتهایی می مانند من هم از خودم نظریه در نمی آورم با توجه به مسائلی حرف میزنم که برای خودم اثبات هم کرده ام ولی نمی توانم خدمتت عرض کنم تا به نتیجه مطلوبم نرسم ولی میتوانم بعضی از پیشگویی هایی را خدمتت عرض کنم که یکی از آنها رابطه تغییر ثابت عدد pi در گرانش است و نور از این متغییر تاثیر میپزیرد بگذریم من دارم میگویم در کنار سیاهچاله ها ستارهایی بایستی تشکیل شود و در فاصله ای از سیاهچاله است که سرعت آن در آنجا پایین تر از سرعت نور می رسد و این ستاره های تشکیل شده با سرعت زیاد از سیاهچاله دور خواهند شد تا بتواند تشکیل یک کهکشان یا ستاره جدیدی کند حیف که تجهیزات ندارم که ببینم و شتاب در این سرعت است که ستاره ها را به وجود میاورد چون ذرههای اولیه ماده مدام به هم برخورد کرده و از این برخورد انرژی و گرما تولید میشود و در فاصله نه چندان دور از سیاهچاله ها بایستی دیده شوند توسط تلسکوپها یا حداقل اشعه آنها قابل رویت شوند که با سرعت زیادی در حال فاصله گرفتن از سیاهچاله هستند راستی سینا جان چه مقطعی هستی و چی میخوانی؟
ehmed جان اتفاقاً حرف شما تا حدی درست و تا حدی نادرست است ، نسبیت اثبات شد امّا باز هم همه می گویند نظریه ی نسبیت. در مورد نظریه ی ریسمان(تار) هم باید گفت به نظر من این نظریه قابل قبول است امّا امکان دارد در میان جامعه ی دانشمندان و در حقیقت فیزیکی پذیرفته نشود به همین سبب هرگز روی آن اصرار نداشته ام در حالی که همواره آن را پذیرفته ام و سعی کردم به سوالهایم با آن پاسخ بدهم. برای شما آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم در تحقیقاتتان ، هم به نتیجه برسید و هم بتوانید آن را کاملاً اثبات کنید.
ehmed نوشته شده:نظریه ریسمانها که به وسیله 11 بعد نظریه M به هم جوش میخورد
تا جایی که بنده می دانم فضایی که ریسمان ها در آن هستند بیست و شش بعدی است حالا نمی دانم منظورتان از اینکه در 11 بعد نظریه ی M به هم جوش می خورند چیست! ! ! !
ehmed نوشته شده: راستی سینا جان چه مقطعی هستی و چی میخوانی؟
شما چی فکر می کنید؟
اوّل شما خودتان را معرفی کنید! ولی بدانید بنده کوچک همه ی عزیزان سایت هوپا هستم به خصوص شما ehmed جان عزیز. البته فکر می کنم شما بسیار روی مسائل تعصبی برخورد می کنید.
ارادتمند همه ی عزیزان سایت هوپا
سینا سوپرمن(س.ج)( smile027 )

تصویر

ehmed

پست توسط ehmed »

بنده احمد چورکه کارشناس ارشد معماری و هنرمند عضو هیئت علمی دانشگاه و علاقمند شدید به فیزیک مدرن و فلسفه

نمایه کاربر
Sinasuperman

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

احمد جان همانطور که پیشتر هم گفته بودم بنده واقعاً کوچک شما و تمام عزیزان گرامی سایت هوپا سینا جمیل دانش آموز سال چهارم دبیرستان (پیش دانشگاهی) که با اینکه تحصیلات داشگاهی نداشته ام امّا تعداد کتاب هایی که فقط در رشته ی فیزیک مدرن خوانده ام از دستم واقعاً در رفته است و شاید از 100 یا 200 گذشته باشد (انگلیسی ، فارسی ، فرانسوی) و با این رشته(فیزیک نسبیت) از 5ام ابتدایی آشنایی دارم. از کودکی این علم را با پدرم تحلیل کردم که دکترای مکانیک سیالات و فوق لیسانس فیزیک کوانتوم دارد و عضو هیئت علمی دانشگاه صنعت آب و برق و هیئت علمی پژوهشگاه مواد و انرژی است. خلاصه تمام عمرم را با اساتید این رشته بحث کرده ام و مطمئناً با سطح علم بنده در صحبت هایم مطرح نموده ام آشنایی دارید. امیدوارم سن کم بنده باعث تغییر نگرش شما نسبت به من نشود. امیدوارم اگر دوستان عزیز دیگر در نسبیت و درک آن مشکل دارند بتوانم به آنها کمک کنم.
ارادتمند همه ی شما عزیزان گرامی
سینا سوپرمن (س.ج)
( smile072 )( smile018 )

تصویر

ارسال پست