زمان در سرعت نور بي مفهوم مي شود!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
mohsen2545

سپاس: 98

تماس:

Re: زمان در سرعت نور بي مفهوم مي شود!

پست توسط mohsen2545 »

آخرین ویرایش توسط mohsen2545 دوشنبه ۱۳۹۱/۲/۴ - ۱۶:۱۰, ویرایش شده کلا 1 بار
دلم میخواد یه روزی فارغ از غم
تبسم رویِ لبهامون بشینه
شاید اون روز دوباره جون بگیره
نهالِ آرزوهامون تو سینه

akbari

سپاس: 1

پست توسط akbari »

محسن جان ، فرمول E=hfیک فرمول کوانتومی هست و به کار بردن آن در هر جایی بی ملاحظگی است.باز هم پیشنهاد می دم نسبیت و ریاضیات مربوطه اش راخوب بفهمی (در قسمت "ایا کسی اثبات ریاضی نسبیت عام و خاص را دارد؟" فایل pdf خوبی را برای دانلود گذاشته ام) و بعد شروع به نوآوری در آن کنی. با تشکر.

نمایه کاربر
mohsen2545

تماس:

پست توسط mohsen2545 »

تبسم رویِ لبهامون بشینه
نهالِ آرزوهامون تو سینه

نمایه کاربر
Sinasuperman

محل اقامت: تهران

سپاس: 23

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

محسن جان اینقدر حدیث نوشتی و بنده اعتراف می کنم( smile025 ) وقتی برای خواندن نداشتم( smile124 ) ولی امروز که بررسی کردم دیدم اصلاً کلاً اشتباه کرده اید!( smile124 )
برادر من آخر کی به شما گفته تبدیلات مربوط به اتساع زمان [ (T^'=T.√(1-V^2/C^2 ] است؟من هم می گم شما هی با گذاشتن سرعت حدی C در این فرمول 0 بدست می آورید و بنده هی بهت زده تر می شدم که ای خدا قضیه چیه؟( smile033 )
بعداً فهمیدم اصلاً شما تبدیلات را اشتباه کردید!
تبدیلات صحیح این دو هستند:
ساده ترین شکل تبدیلات لورنتس مربوط به حالتی است که دو دستگاه S و 'S نسبت به هم فقط (boost) داشته باشند؛ یعنی دستگاه 'S با سرعت v نسبت به دستگاه S حرکت کند و سرعت v در راستای محور 'x باشد و محورهای دو دستگاه در لحظهٔ t = t' = 0 بر هم منطبق باشند:
تصویر
این هم ساده تر شده ی این تبدیلات برای اتساع زمان در نسبیت محدود:
تصویر
امیدوارم مشکل این تاپیک به کلی حل شده باشد!
ارادتمند شما محسن جان
سینا.جــــــــــــــــــ .
( smile029 )
. معما را در اینجا اینجابیابید..
. دیدن این رو از دست ندید.
تو به مردم ایده حرکت به آینده رو خواهی داد، آنها در پشت تو برخواهند خواست، خواهند لغزید و خواهند افتاد و در آخر درخورشید به تو خواهند پیوست؛در آخر تو به اونها کمک خواهی کرد به شگفتی ها دست پیدا کنند...

تصویر

نمایه کاربر
mohsen2545

تماس:

پست توسط mohsen2545 »

تبسم رویِ لبهامون بشینه
نهالِ آرزوهامون تو سینه

نمایه کاربر
gryffen

سپاس: 12

تماس:

پست توسط gryffen »

خوب این یه چیزی بدیهی که در نسبیت به اون اشاره شده زمان در سرعت نور بی مفهوم مثالش هم دو قلو های پارادوکس
اما مشکل اصلی ما در جهان حاضر تعریف واحد از زمان؟
من تو یه بار تو یه همایش در بین مدارس در رابطه با زمان صحبت کردم خیلی ساده طرف مونده بود مدیر مدرسه موقعی که اومدم پایین می گفت چی داشتی می گفتی! smile039 البته تعریف از خود نباشه
اما بر می گردیم به بحث خودمون زمان چی ؟
بیایید در مورد زمان صحبت کنیم مشکل اصلی ما دو تعریف متفاوت در باره ی زمان در فیزیک نسبیت و کوانتوم؟
زمان چیست؟
بنده یه مقاله همایشم رو در رابطه با زمان که اگه وقت کنم تا چند روز دیگه براتون روی سایت می زارم البته چکیده هاشو

پ.ن:
اقا چه طوری این این فرمول رو به صورت کامل روی سایت می زارید؟ smile044
دست نوشته های روزانه یک دانشجوی فیزیک نظری
www.physic-student92.blogfa.com

balans

سپاس: 8

پست توسط balans »

با سلام: smile072

خاصیت ذره ای وموجی نور بر کسی پوشیده نیست ...واین بدان معنا ست که بایددر کوچکترین واحد نور ...هم ذره فوتون وهم انرژی موجی موجود باشد . فرض کنید این (کوچکترین واحد نور) را در محیطی با فضای بینهایت جاری کرده و ایزوله نموده ایم ... این کوچکترین واحد تک فرکانسی نور... در کدام زمان یک تناوب...موج است ؟ ودر کدام زمان این پریود... جرم است ؟
اصولا از جایگاه ودیدگاه نور کدام زمان ...معنی دارد ؟ نور که با سرعت نور حرکت میکند وگذر زمان برایش صفر است ؟
...یعنی از دیدگاه نور ...نور همزمان هم موج است وهم ذره ؟
اما از دیدگاه ساکن فرضی :
نور در بازه ای از زمان موج ودر بخشی ازآن ذره است ! یعنی در این (واحد نور ایزوله شده)... دایم موج به فتون وذره فوتون به موج تبدیل میشود... یعنی دایم تبدیل جرم به انرژی وانرژی به جرم .
به دیگر سخن در یک پریود این تبدیل... یک کوانتوم جرم فوتون با سرعت نور به انرژی موجی تبد یل میشود واین انرژی موج الکترومغناطیس با سرعت نور... به ذره فوتون تبدیل میشود . ودایم موج به فوتون و ذره فوتون به موج تبدیل میگردد .
و هیچ تبدیلی... بدون گذر زمان ممکن نیست .
پس (واحد نور ایزوله شده فرضی فوق) بی زمان نیست . هر چند که با سرعت نور حرکت کند... وبرای اینکه زمان یک پریود آن صفر شود وگذر زمان برای سرعت نور صفر گرددباید... هم گذر زمان مثبت داشته باشد و هم گذر زمان منفی ...ومجموع برداری زمانهای مثبت ومنفی یک پریود صفر گردد .
یعنی وقتی فوتون به انرژی موج تبد یل میشود گذر زمان مثبت باشد ووقتی موج به فوتون تبد یل میشود گذر زمان منفی ...وبر آیند دو بردار زمان یک پریود صفر گردد .
در یک موج الکترومغناطیسی در لحظه ای که دامنه دو میدان با هم صفر میشوند انرژی موج به جرم فوتون تبدیل شده است ودر جرم فوتون چگال شده است .
آیا میتوان نتیجه گرفت که : در هر جایی که جر م به انرژی تبدیل میشود گذر زمان مثبت است .
در هر فضایی که انرژی به جرم تبد یل میشود گذر زمان منفی است
انبساط جهان روشن خود ادامه بیگ بنگ است وگذر زمان در آن مثبت .
فاصله زمانی بین دو مهبانگ متوالی صفر است . ! ! !
http://www.balans.blogfa.com

Seed

پست توسط Seed »

سلام به همه؛
1) مبنای تمام صحبتهای انجام شده "نظریة" نسبیت است.
2) نظریه نسبیت عام موارد اثبات داشته (((( عبور نور از کنار خورشید در زمان خسوف، وتابیدگی یا انحنای آن ))))) .
3) اخیراَ شنیدم ناسا یک آزمایشی مبنی بر نفوذ ( Penetration ) و صحت نسبیت خاص ( بحث زمان) در یکی از ماموریتهایشان (Mission ) داشته اند.
4) علی القاعده اولاً مسئلة رسیدن به سرعت نور باید حل شود، بعد زمان ناظر مطرح شود (یعنی ثانیه هایی که از نظر خودش کاملاَ معادل یک ثانیه هستند ولی از نظر مسافر در سرعت نور ( زمان طی شدة ناظر) معادل صفر است. و بعد زمان از دید مسافر بررسی شود یعنی از دید مسافر یک ثانیه دقیقاَ یک ثانیه است ولی ناظر هر چقدر صبر میکند (حتا سالها) عقربة ثانیه شمار مسافر تکان نمی خورد. (ببخشید نمیتونم جلوی خودم رو بگیرم؛ در چنین شرایطی مسافر ما میشود مثل خدا ؛ یعنی از قید و بند زمان آزاد میشود و تمام اعمال ناظر از بدو تولد تا مرگش را روی یک فریم میبیند و از آینده و گذشته اش بطور همزمان خبر خواهد داشت ! ! ! ؛-))
5) چون هر مادّه ای به اندازة محدود مقاومت مصالح دارد نمیتوان برای رسیدن به سرعت نور ممنتم بینهایت به آن وارد کرد ( یعنی تغییر اندازه حرکت آن حتماَ باید محدود به تحمل فیزیکی آن باشد و الّا میشکند )، پس مجبوراً کم کم به سرعت نور میرسیم ؛ خوب جرم هم کم کم بینهایت میشود یعنی به جایی میرسیم که تمام انرژی خورشید را هم که صرف کنیم ؛ تغییر اندازه حرکتی معادل همان اپسیلون کذایی خواهیم داشت ؛ یا فیزیکاَ و عملاَ صفر ! ! ! !. . . . . . . . . . . . پس لطفاَ صابون رسیدن به سرعت نور رو هم به دلتان نزنید.
6) کسی که به سرعت نور برسد در صورتی که هنوز جسمیت خود را حفظ کرده باشد طول و عرض و ارتفاعی معادل هستی پیدا میکند و همه را همه جای عالم میبیند ( مثل هم ایشانِ مذکور ! ! ! ؛-) ) که این هم خود یک غیر ممکن ، یا بهتر، یک پارادکس دیگر است .
7) همانطور که میدانید بر اساس تحقیق روی پدیدة دوپلر و اندازه گیری سرعت نور ناشی از سوژة رونده (دور شونده) و نور ناشی از سوژة آینده (نزدیک شونده) بوسیلة انتر فرومتر ( و جابجا نشدن طیف نسبت به مرجع) نتیجه گرفته اند که سرعت نور ثابت است. ولی سوأل اصلی این است که آیا اگر چیز دیگری در جهان باشد که سرعت آن مثلاَ چهل برابر سرعت نور باشد و در آزمایش دوپلر قرار بگیرد ؛ نمیتواند به همان نتایج برسد ؟ و اگر برسد تکلیف (((((( نظریّة )))))) آن جناب مستطاب چه میشود.
8 ) کسی در مورد تاچیون ها ( یا تاخیون ها ) چیزی شنیده است ؟ گفته اند که ده برابر نور سرعت دارند؟ جلّ الخالق ! ! ! ؛-) .
از توجهتان ممنونم.

نمایه کاربر
mohsen2545

تماس:

پست توسط mohsen2545 »

آخرین ویرایش توسط mohsen2545 دوشنبه ۱۳۹۱/۲/۴ - ۱۶:۱۱, ویرایش شده کلا 1 بار
تبسم رویِ لبهامون بشینه
نهالِ آرزوهامون تو سینه

نمایه کاربر
Hollywood Undead

سپاس: 260

تماس:

پست توسط Hollywood Undead »

اشتباه خیلی بدی کردی دوست عزیز .

ریاضی قسمت پنجم نیاز به گویا شدن نداره خیلی راحت قابل حله . دور در دور نزدیک در نزدیک

http://mf-software.persiangig.com/mohsenfazeli.jpg
نیستم ضد کسی نزن شور ِ دلتو
نشو ضد من میکنی گور ِ خودتو

darya f

پست توسط darya f »

به نظرم در رابطه باید بنویسیمt=t`(1-(v/c)^2)^1/2در اون صورت دیگه زمان مبهم نیست

darya f

پست توسط darya f »

اقای mohsen7 فکر کنم شما دقت نکردید که در e=mc^2اون mهمان mمعادل در سرعت نور یا همان m`هست

jhvh

سپاس: 284

پست توسط jhvh »

باید رفع ابهام کنی دوست عزیزم smile027 smile045
t'=t radikal 1-v^2/c^2
این دیگه مبهم نیست
البته در این حد کافیه ولی رفع ابهام اینجا تموم نمی شه چون فک کنم t بی نهایته

نمایه کاربر
nimamc2

نام: nima

سپاس: 12

تماس:

پست توسط nimamc2 »

تصویر
زمان در سرعت نور بی مفهوم نخواهد شد بلکه به بینهایت میل میکند.
احتیاجی به محاسبه نیست ولی اگه محاسباتتون درست باشه باید طبق نودار سرعت نور سیر کنه.
قوانین دیگر نیوتون پیش از مرگ=
قانون صف: اگر شما از یک صف به صف دیگری رفتید، سرعت صف قبلی بیشتر از صف فعلی خواهد شد.
قانون معذوریت: اگر بهانه تان پیش رئیس برای دیر آمدن پنچر شدن ماشینتان باشد، روز بعد واقعاً به خاطر پنچر شدن ماشینتان، دیرتان خواهد شد
www.physicist1.mihanblog.com

user30018

سپاس: 28

پست توسط user30018 »

داداش محسن داری اشتباه می کنی دیگه ، عزیزم در سرعت نور این اتفاق هم نمی افتد
مشکل شما اینه که معادلات جورواجور رو بهم وصل میکنی و خراب میشن
این اصل زیاضیات گسسته است

ارسال پست