صدا...

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
MAN222

صدا...

پست توسط MAN222 »

سلام اول عذر ميخوام شايد قبلاً اين موضوع مطرح شده بوده باشه

به نظر شما صدا كجا ميره ؟
مگه صدا هوايي نسيت كه توسط هنجره يا هر شيئي كه هوا رو به صورت موج درمياره ايجاد ميشه ؟پس سرانجامش كجاست ؟ايا تبديل به انرژي ميشه؟
اگر از کسی متنفری ،از قسمتی از خودت در او متنفری ،چیزی که از مانیست نمیتواند افکار مارا مغشوش کند(هرمان هسه)

اينم وب من: http://www.hamishenoor.blogfa.com

نمایه کاربر
MAN222

Re: صدا...

پست توسط MAN222 »

هيچكي منو ................ smile054
منم هستم
اگر از کسی متنفری ،از قسمتی از خودت در او متنفری ،چیزی که از مانیست نمیتواند افکار مارا مغشوش کند(هرمان هسه)

نمایه کاربر
New Astronomer

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 50

پست توسط New Astronomer »

سلام

دوست عزیز، تصور شما از ایجاد امواج صوتی کمی نیاز به اصلاح داره.

در پیرامون ما هوا وجود داره. هنگامی که هر جسمی در این محیط ارتعاش کند، این ارتعاش هوای اطرافش را به صورت متناوب فشرده می‌کند که در نتیجه باعث ایجاد امواج پیشرونده در محیط هوا خواهد شد.

تصویر

تصویر

هر موجی دارای مقداری انرژی است. با پیشروی یک موج در محیط هوا بدلیل اصطکاک بین ملکولهای هوا و لختی اولیه آنها، این انرژی کم کم تحلیل رفته و صرف افزایش انرژی ملکولهای هوا در مسیر پیشروی آن می‌شود. در نتیجه موج حالت میرایی پیدا می‌کند. یعنی دامنه آن بتدریج کاهش یافته تا اینکه دیگر موج انرژی لازم را برای پیشروی نخواهد داشت و دامنه آن به صفر برسد.

تصویر

/.

نمایه کاربر
MAN222

پست توسط MAN222 »

پس با وجود اين موضوعي كه مطرح كردي چه طور ميشه صدا رو دوباره بازگردوند؟

نمایه کاربر
shahab.r

سپاس: 1

پست توسط shahab.r »

MAN222 نوشته شده:پس با وجود اين موضوعي كه مطرح كردي چه طور ميشه صدا رو دوباره بازگردوند؟
منظورتون از باز گردوندنِ صدا چیه؟
منظورتون باز گشت صداست؟ (مثلا انعکاس صدا توی کوه؟)
صوت یه موج طولیه میراست (که با توجه به انرژیی که داره و همینطور با توجه به شرایط محیطی که توش منتشر میشه سرعت میرا شدنش متفاوته) ودرآخر هم انرژی و دا منش صفر میشه و موج از بین میره.
اگر قبل از میرا شدنش به چیزی برخورد کنه و اون چیز هم شرایط بازگردوندن موج رو داشته باشه و جذبش نکنه,خوب موج منعکس میشه.
ولی اگه منظورتون از بازگردوندن صوت اینه که صوت میرا شده و ازبین رفته دو باره جمع آوری بشه.... من اطلاعی ندارم ولی فکر نمیکنم علمی یا منطقی باشه. ولی بازم ....؟
اگر بوی گلی را دوست نداری, شاخه هایش را نشکن...

نمایه کاربر
MAN222

پست توسط MAN222 »

آخه من چند جا خوندم که تنستند دوبازه صدای هیتلرو تولید کنند (برگدونند) واقعاً میشه ؟اگه صدا یه موج میراست...پس نمیشه نه؟

نمایه کاربر
shahab.r

پست توسط shahab.r »

MAN222 نوشته شده:آخه من چند جا خوندم که تنستند دوبازه صدای هیتلرو تولید کنند (برگدونند) واقعاً میشه ؟اگه صدا یه موج میراست...پس نمیشه نه؟
منم خیلی وقت پیشا یه چیزایی شنیده بودم ولی راست و دروغشو نمیدونم! یه سرچ سطحیم کردم ولی چیزی پیدا نشد.

نمایه کاربر
sadeghol

سپاس: 10

پست توسط sadeghol »

MAN222 نوشته شده:آخه من چند جا خوندم که تنستند دوبازه صدای هیتلرو تولید کنند (برگدونند) واقعاً میشه ؟اگه صدا یه موج میراست...پس نمیشه نه؟
چند سالتونه smile022
مگر صدا تولید شدنیه همین مسخره بازیایی که همه جا پره خیلی هم دوست دارید

یادت اومد
تصویر
تصویر

نمایه کاربر
MAN222

پست توسط MAN222 »

sadeghol نوشته شده:
چند سالتونه smile022

یادت اومد
تصویر
یعنی چی؟؟؟

یعنی نمیشه ؟
پس صداهایی که ما تولید میکنیم تبدیل به انرژی میشند؟؟
اگه نه کجا ؟

نمایه کاربر
shahab.r

پست توسط shahab.r »

MAN222 نوشته شده:
sadeghol نوشته شده:
چند سالتونه smile022

یادت اومد
یعنی چی؟؟؟

یعنی نمیشه ؟
پس صداهایی که ما تولید میکنیم تبدیل به انرژی میشند؟؟
اگه نه کجا ؟
موج صوت اولش که تولید میشه انرژی داره ولی آخرش انرژیشو از دست میده,شاید بشه گفت انرژیش جذب محیط میشه یا یه جورایی تلف میشه مثلا.
مثل موجایی که توسط سنگی که توی آب میندازیم ایجاد میشه

ارسال پست