آیا جرم به انرژی تبدیل می شود؟!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
mohsen2545

سپاس: 98

تماس:

آیا جرم به انرژی تبدیل می شود؟!

پست توسط mohsen2545 »

آخرین ویرایش توسط mohsen2545 سه‌شنبه ۱۳۹۱/۲/۱۹ - ۱۰:۰۹, ویرایش شده کلا 1 بار
دلم میخواد یه روزی فارغ از غم
تبسم رویِ لبهامون بشینه
شاید اون روز دوباره جون بگیره
نهالِ آرزوهامون تو سینه

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

Re: آیا جرم به انرژی تبدیل می شود؟!

پست توسط mamy72 »

mohsen74 نوشته شده:به نظر شما دلیلش چیه آیا ممکنه که این جرم از دست رفته به ملکول های Co2 و سایر گازهای گلخانه ای تبدیل شده باشه؟
شك نكن !! ... البته نوع گازش فرقي نمي كنه ! الكه گردن گلخانه هاي ننداز !

faeze aghaei

پست توسط faeze aghaei »

mohsen74 نوشته شده:سلام یه سوال خیلی وقته که فکرمو مشغول کرده البته ممکنه واسه شما خیلی سوال ساده ای باشه اما من نمی تونم به این سوال جواب بدم لطفا منو راهنمایی کنید
با یه مثال سوالم رو مطرح می کنم: فرض کنید شما یه تکه چوب به جرم 0.5 کیلوگرم دارید و اونو آتیش می زنید بعد از این که چوب کامل سوخت خاکستر آن را وزن می کنید می بینید مثلا صد گرمه خوب این 0.4 کیلوگرم کجا رفته؟! آیا این جرم از دست رفته به انرژی تبدیل شده؟ من که فک نمی کنم که به انرژی تبدیل شده باشه چون E=mc^2 و این خیلی انرژی میشه! smile024
به نظر شما دلیلش چیه آیا ممکنه که این جرم از دست رفته به ملکول های Co2 و سایر گازهای گلخانه ای تبدیل شده باشه؟
smile124
بیشتر نظریه های اینشتین تو سرعتای بالا و در خلا صدق میکنه پس سوال شما شامل حال این قانون مشهور اینشتین نمیشه!!و در مورد از دست دادن جرم چوب همونطوری که گفتین میشه البته به علاوه H2O

نمایه کاربر
hhamid

سپاس: 48

تماس:

پست توسط hhamid »

mohsen74 نوشته شده: آیا این جرم از دست رفته به انرژی تبدیل شده؟
مقدار خيلي كمي به انرژي تبديل شده است . مابقي جرم به صورت فراورده هاي واكش موجود است.
mohsen74 نوشته شده: من که فک نمی کنم که به انرژی تبدیل شده باشه چون E=mc^2 و این خیلی انرژی میشه!
مقدار انرژي بدس آمده بر اساس فرمول بالا ، تمام انرژي منجمد است(جرم) و در واكنش هايي آزاد مي شود كه هسته ي اتم شكافته شود .واكنش هاي شميايي قادر به چنين كاري نيستند.
faeze aghaei نوشته شده:بیشتر نظریه های اینشتین تو سرعتای بالا و در خلا صدق میکنه پس سوال شما شامل حال این قانون مشهور اینشتین نمیشه
در اين فرمول c^2 ضريب تبديل جرم به انرژي است و سرعت را بيان نمي كند.
رويايي كه جزئياتش به اندازه ي بيداري باشد ... رنج و لذت را دو برابر مي كند.

زندگي يك تصادف و بي رنگ است . آنچه مي بينيم عبور اين صحنه ي بي رنگ از شيشه هاي رنگي تفكرات و عقايدماست.

نمایه کاربر
صمد123

سپاس: 3

پست توسط صمد123 »

hhamid نوشته شده:
mohsen74 نوشته شده: آیا این جرم از دست رفته به انرژی تبدیل شده؟
مقدار خيلي كمي به انرژي تبديل شده است . مابقي جرم به صورت فراورده هاي واكش موجود است.
در واکنش های شیمیایی به هیچ وجه هیچ جرمی به انرژی تبدیل نمی شود، بلکه انرژی به دست آمده حاصل از شکستن پیوند ها و تشکیل پیوند های ضعیف تر است و جرم مواد، قبل و بعد از واکنش یکسان است و هیچ ربطی به تبدیل جرم به انرژی ندارد smile026
لیس للانسان الا ما سعی

تو را بس منتظر ماندم / اوتاندی لحظه لر مندن
تو را من دوست می دارم / اینان بو یاشلی گوزلردن
سفر از تو گذر از تو / فقط یول گوزلماخ مندن
فقط با یک نگاه تو / اوچاردی غصه لر مندن

صمد امامی Samad Emami
[email protected] & [email protected]

نمایه کاربر
hhamid

تماس:

پست توسط hhamid »

صمد123 نوشته شده:در واکنش های شیمیایی به هیچ وجه هیچ جرمی به انرژی تبدیل نمی شود، بلکه انرژی به دست آمده حاصل از شکستن پیوند ها و تشکیل پیوند های ضعیف تر است و جرم مواد، قبل و بعد از واکنش یکسان است و هیچ ربطی به تبدیل جرم به انرژی ندارد
نه در ديدگاه اينشتين . انرژي پيوندي مقداري جرم است .(m=e/c^2)

زندگي يك تصادف و بي رنگ است . آنچه مي بينيم عبور اين صحنه ي بي رنگ از شيشه هاي رنگي تفكرات و عقايدماست.

نمایه کاربر
صمد123

سپاس: 3

پست توسط صمد123 »

hhamid نوشته شده:
صمد123 نوشته شده:در واکنش های شیمیایی به هیچ وجه هیچ جرمی به انرژی تبدیل نمی شود، بلکه انرژی به دست آمده حاصل از شکستن پیوند ها و تشکیل پیوند های ضعیف تر است و جرم مواد، قبل و بعد از واکنش یکسان است و هیچ ربطی به تبدیل جرم به انرژی ندارد
نه در ديدگاه اينشتين . انرژي پيوندي مقداري جرم است .(m=e/c^2)
حرف شما در مورد انرژی بستگی هسته درست است. آزمایش ها نشان داده است که جرم واقعی هسته اندکی کم تر از مجموع جرم پروتون ها و نوترون های تشکیل دهنده آن می باشد که معادل انرژی این کمبود جرم، از رابطه E=mc^2، انرژی بستگی هسته نامیده می شود. اما یک بار دیگر تاکید می کنم که:
در واکنش های شیمیایی به هیچ وجه هیچ جرمی به انرژی تبدیل نمی شود، بلکه انرژی به دست آمده حاصل از شکستن پیوند ها و تشکیل پیوند های ضعیف تر است و جرم مواد، قبل و بعد از واکنش یکسان است و هیچ ربطی به تبدیل جرم به انرژی ندارد smile031
hhamid نوشته است:
در اين فرمول c^2 ضريب تبديل جرم به انرژي است و سرعت را بيان نمي كند.
این فرمایش شما درست است اما نباید فراموش کرد که c ای که اینجا به کار می رود همان سرعت نور است.
لیس للانسان الا ما سعی

تو را بس منتظر ماندم / اوتاندی لحظه لر مندن
تو را من دوست می دارم / اینان بو یاشلی گوزلردن
سفر از تو گذر از تو / فقط یول گوزلماخ مندن
فقط با یک نگاه تو / اوچاردی غصه لر مندن

صمد امامی Samad Emami
[email protected] & [email protected]

نمایه کاربر
hhamid

تماس:

پست توسط hhamid »

صمد123 نوشته شده:حرف شما در مورد انرژی بستگی هسته درست است. آزمایش ها نشان داده است که جرم واقعی هسته اندکی کم تر از مجموع جرم پروتون ها و نوترون های تشکیل دهنده آن می باشد که معادل انرژی این کمبود جرم، از رابطه E=mc^2، انرژی بستگی هسته نامیده می شود. اما یک بار دیگر تاکید می کنم که:در واکنش های شیمیایی به هیچ وجه هیچ جرمی به انرژی تبدیل نمی شود، بلکه انرژی به دست آمده حاصل از شکستن پیوند ها و تشکیل پیوند های ضعیف تر است و جرم مواد، قبل و بعد از واکنش یکسان است و هیچ ربطی به تبدیل جرم به انرژی ندارد
اشتباهم را مي پذيرم.
پوزش smile072
صمد123 نوشته شده: اما نباید فراموش کرد که c ای که اینجا به کار می رود همان سرعت نور است.
منظور من برداشت نادرستي از اين فرمول بود كه مي گويد براي تبديل جرم به انرژي بايد آنرا به مربع سرعت نور رساند.

نمایه کاربر
tati

محل اقامت: Tehran

تماس:

پست توسط tati »

mohsen74 نوشته شده:سلام یه سوال خیلی وقته که فکرمو مشغول کرده البته ممکنه واسه شما خیلی سوال ساده ای باشه اما من نمی تونم به این سوال جواب بدم لطفا منو راهنمایی کنید
با یه مثال سوالم رو مطرح می کنم: فرض کنید شما یه تکه چوب به جرم 0.5 کیلوگرم دارید و اونو آتیش می زنید بعد از این که چوب کامل سوخت خاکستر آن را وزن می کنید می بینید مثلا صد گرمه خوب این 0.4 کیلوگرم کجا رفته؟! آیا این جرم از دست رفته به انرژی تبدیل شده؟ من که فک نمی کنم که به انرژی تبدیل شده باشه چون E=mc^2 و این خیلی انرژی میشه! [/b] smile024
به نظر شما دلیلش چیه آیا ممکنه که این جرم از دست رفته به ملکول های Co2 و سایر گازهای گلخانه ای تبدیل شده باشه؟
smile124
نه به انرژی تبدیل نشده چون چوب خودش انرژی ذخیره شده داره و گرما فقط برای شروع واکنش صرف شده اون مقدار جرم هم به گاز کربن دی اکسید تبدیل شده

babak354

سپاس: 6

پست توسط babak354 »

ان انرزی که از سوختن چوب حاصل شده انرزی شمیایی مابین ملکول های چوب است که هنگام سوختن و تجزیه ملکولها ازاد میشود ولی در تبدیل جرم به انرزی فقط در واکنشهای هستهای در هنگام شکستن اتمهای عناصر بوجود می اید که مقدار جرم عناصر جدید تشکیل شده به میزان خیلی کمی از مقدار جرم عنصر متلاشی شده کمتر است که معادل گاهش ان انرزی از واکنش ازاد شده است
البته علم جدید کتون تبدیل جرم به انرزی را زیر سئوال میبرد بلکه اعتقاد دارد که مقداری از جرم ماده میتواند در اثر واکنش اتمی به ذرات ابر کتونی فضا تبدلیل شده و یا مقداری از ذرات اتمی فضا در تشکیل اتمهای جدید شرکت کنند
البته علم کتون تمام انرزی و امواج جهان را حاصل ارتعاش شبه ذرات ارنا در ابر کتونی فضا میداند
تصویر
http://sites.google.com/site/alipourato ... on-science

ارسال پست