موتورهای موشکی در خلا چگونه کار می کنند؟

مدیران انجمن: javad123javad, parse

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamjpl

نام: roham hesami

محل اقامت: Tehran -Qeytariyeh, Ketabi Street, 8 meters from Saba

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 742

سپاس: 434

جنسیت:

تماس:

موتورهای موشکی در خلا چگونه کار می کنند؟

پست توسط rohamjpl »

موتور راکت در برابر چه فضا رانش می کند؟
لازم نیست اگزوز موشک به جز کشتی خود ، علیه هر چیزی فشار بیاورد. می بینید که وقتی احتراق سوخت در داخل موشک اتفاق می افتد (به یک سیلندر عمودی بلند با "پایین" باز فکر کنید) گازهای خروجی تولید شده به سرعت در همه جهات گسترش می یابند. مولکول ها هر کدام را در مسیر خود قرار می دهند ، هرکدام نیروی کمی وارد می کنند. بنابراین برخی از مولکول ها به سمت "راست" و برخی دیگر به سمت "چپ" فشار می آورند و همه این نیروهای جانبی یکدیگر را لغو می کنند. برخی از مولکول ها به "بالای" استوانه برخورد می کنند ، اما از آنجا که ته سیلندر وجود ندارد ، هیچ نیرویی برای لغو این کار وجود ندارد! بنابراین نیروی خالص در جهت "بالا" خواهد بود.
با همان تعریف؛ هنوز هیچ حرکتی وجود نخواهد داشت. همچنین موتورها برای سوختن به اکسیژن نیاز دارند که در یک محیط غیر موجود وجود ندارد. بالا ، چپ ، راست ، جهت نیستند.مطمئناً حرکتی رخ خواهد داد. موشک در خلاف جهت حرکت نازل اگزوز حرکت می کند.
تصور کنید به جای ذرات گاز ، توپ های کوچکی وجود دارد که به اطراف می پرند. هر بار که یکی از آنها به دیوار نزدیک به بالای موشک برخورد کند ، کمی از حرکت خود را به موشک منتقل می کند. این بدان معناست که موشک سپس در جهت جلو کمی سریعتر از قبل از برخورد حرکت می کند. در جهت دیگر دیواری وجود ندارد که توپ ها بتوانند به آن باز شوند. اگر توپی به سمت انتهای موشک در حرکت باشد ، بدون برخورد سیستم فقط از سیستم خارج می شود. این بدان معناست که حرکت موشک ثابت می ماند.
از منظر بزرگتر ، شما می توانید از حرکت شتاب استفاده کنید. حرکت هر سیستم ثابت است ، مگر اینکه نیروی خارجی بر آن وارد شود. موشکی را در نظر بگیرید که هنوز شلیک نکرده و در جایی از فضا شناور است. می توان گفت که حرکت آن در این لحظه صفر است. اکنون موتور موشک را روشن کنید - موشک (سنگین) به آرامی به جلو شتاب می گیرد ، در حالی که گازهای خروجی (سبک) (خیلی سریع) به عقب حرکت می کنند. با این حال حرکت خالص هنوز صفر است.
اگر فقط به حرکت موشک علاقه داریم ، می توانیم گازهای خروجی را پس از خروج از موشک ، نادیده بگیریم. اگر آنها به هر چیزی بپردازند یا نه ، این واقعیت را تغییر نمی دهد که آنها قبلاً حرکت خود را به موشک تحویل داده اند.
در مورد اظهار نظر در مورد اکسیژن در فضا: موشک ها سوخت و اکسید کننده را به صورت مایع حمل می کنند و به اکسیژن هوا احتیاج ندارند. این امر آنها را از موتورهای جت متمایز می کند ، موتورهایی که از اکسیژن هوا استفاده می کنند و فقط سوخت حمل می کنند. من مثال میزنم فکر کنید که روی اسکیت ایستاده اید و در یک جهت توپ تنیس را پرتاب می کنید و مطمئناً حرکت در جهت دیگر را شروع خواهید کرد و همانطور که کیسه توپ را خالی می کنید ، حتی سریعتر حرکت می کنید. اساساً قانون سوم حرکت نیوتون این استدلال را حل می کند ، اما اگر این کافی نیست ، در اینجا یک توضیح مولکولی آورده شده است که ممکن است به شما کمک کند اما کمی ضد تعارف است. همانطور که موشک مولکول های گاز را شلیک می کند ، چیزی به نام اینرسی وجود دارد که یک نیروی ظاهراً مخالف حرکت است. اینرسی تجمعی هزاران و میلیونها مولکول گاز که از نظر انرژی شتاب می گیرند ، نیروی حاصل از این موشک است. برای بهتر ترسیم این تصویر ، تصور کنید که هزاران انفجار بین هر مولکول جداگانه گاز رخ داده و موشک هر دو را در جهت مخالف هل می دهد..hope I help you I hope I help you understand the question. Roham Hesami smile072 smile261 smile260
تصویر

ارسال پست