پاد ذره

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
abdossamad2003

سپاس: 5

پاد ذره

پست توسط abdossamad2003 »

با سلام خدمت دوستان
می خواستم بدونم همانطور که ذرات زیر اتمی دارای پاد ذره هستند مانند الکترون ->‌ پوزیترون پروتون -> پادپروتون و.. آیا عناصر مانند هیدروژن هم پادهیدروژن دارند که پوزیترون در مداری به دور آنتی پروتون باشد؟

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

Re: پاد ذره

پست توسط [email protected] »

abdossamad2003 نوشته شده:
جمعه ۱۴۰۰/۹/۱۹ - ۱۹:۴۹
با سلام خدمت دوستان
می خواستم بدونم همانطور که ذرات زیر اتمی دارای پاد ذره هستند مانند الکترون ->‌ پوزیترون پروتون -> پادپروتون و.. آیا عناصر مانند هیدروژن هم پادهیدروژن دارند که پوزیترون در مداری به دور آنتی پروتون باشد؟
سلام
نمی دونم جهان هایی تماماً متشکّل از پاد-عناصر وجود دارن یا نه ولی به شکل مصنوعی فکر کنم بشه پاد-اتم های ساده مثل پاد-هیدروژن رو توی آزمایشگاه ساخت و تا الآن شاید ساخته باشنش. یکی از مشکلات ساختِ پاد-اتم ها، نگهداریشونه چون نباید به ظرف نگه دارندشون برخورد کنن که احتمالاً باید به نحوی توی مَیادینِ الکترومغناطیس و توی خلاء، معلّق نگهشون داشت.

MHSF

نام: Mahsa

سپاس: 13

پست توسط MHSF »

[email protected] نوشته شده:
جمعه ۱۴۰۰/۹/۱۹ - ۲۰:۳۲
abdossamad2003 نوشته شده:
جمعه ۱۴۰۰/۹/۱۹ - ۱۹:۴۹
با سلام خدمت دوستان
سلام
نمی دونم جهان هایی تماماً متشکّل از پاد-عناصر وجود دارن یا نه ولی به شکل مصنوعی فکر کنم بشه پاد-اتم های ساده مثل پاد-هیدروژن رو توی آزمایشگاه ساخت و تا الآن شاید ساخته باشنش. یکی از مشکلات ساختِ پاد-اتم ها، نگهداریشونه چون نباید به ظرف نگه دارندشون برخورد کنن که احتمالاً باید به نحوی توی مَیادینِ الکترومغناطیس و توی خلاء، معلّق نگهشون داشت.
سلام
اینی که گفتید همون پاد ماده میشه فکر کنم. که ساخته شده.
پارسال تو درس پژوهش داشتیم که یک روش برای تولید انرژی هست. یعنی بعد از انرژی هسته ای از پاد ماده ها استفاده می کنن. درست میگم؟

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

سپاس: 514

تماس:

پست توسط [email protected] »

MHSF نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۲۱ - ۱۹:۳۴
سلام
اینی که گفتید همون پاد ماده میشه فکر کنم. که ساخته شده.
پارسال تو درس پژوهش داشتیم که یک روش برای تولید انرژی هست. یعنی بعد از انرژی هسته ای از پاد ماده ها استفاده می کنن. درست میگم؟
سلام
والّا دقیق نمی دونم تا چه حد توی این زمینه پیشرفت حاصل شده ولی احتمالش هست که بعد از انرژی هسته ای، بشر بخواد از این روش به انرژی برسه ولی مشکلی که به نظر من وجود داره اینه که این روش می تونه پُر هزینه تر و خطرناک تر از انرژی هسته ای باشه.

ارسال پست