چگونه می توانم طول بال وتر بهینه را برای این بال پیدا کنم؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5494

تماس:

چگونه می توانم طول بال وتر بهینه را برای این بال پیدا کنم؟

پست توسط rohamavation »

من برای بهینه سازی اندازه بال هواپیمای rc خود بسیار مشکل دارم.
سوال من این است: من قبلاً یک هواپیمای rc (با دم، بدنه ...) دارم و می خواهم اندازه بال را بهینه کنم تا کارایی و زمان پرواز طولانی تر داشته باشم. من قبلاً ده‌ها هواپیمای rc ساخته‌ام، اما این بار می‌خواهم این یکی را تا حد ممکن کارآمدتر کنم.
IMHO برای طولانی‌تر شدن زمان پرواز، باید کمترین مقدار انرژی را از باتری لیپوم مصرف کنم - بنابراین باید موتور براشلس خود را در کمترین RPM ممکن کار کنم و آمپر کمتری مصرف کنم. با این حال، وزن کل هواپیمای من (البته بدون در نظر گرفتن بال) حدود 300 گرم است (وزن مجموع ESC، سرووها، موتور 1000kv، پایه 11 اینچ، بدنه، دم، گیرنده و باتری). وزن ثابت 300 گرم طول بال من هم ثابت است 90 سانتی متر. من نمی توانم بال طولانی تر از آن داشته باشم. شکل بال مستطیلی است (می دانم که بیضی شکل بهتری خواهد بود، اما بیایید شکل بال را اصلاح کنیم تا این بحث ساده شود).
اگر همه چیز "ثابت" است، پس متغیر چیست؟ خوب، من می خواهم طول بال وتر بهینه را برای این هواپیما پیدا کنم که بالاترین مدت پرواز را برای من به ارمغان می آورد.
من از ایرفویل CLARK Y استفاده می کنم اما شما می توانید هر نوع دیگری را که می خواهید انتخاب کنید. من نمی خواهم در مورد ایرفویل صحبت کنم، می خواهم در مورد اندازه آکورد و نحوه بهینه سازی آن صحبت کنم.تجربه و مطالعه زیاد من در مورد این موضوع می گوید که بال با نسبت ابعاد بالا معمولا کارآمدتر از AR کم است. طول بال من ثابت است و همه متغیرهای دیگر ثابت هستند (برای اینکه این بحث دقیق تر شود) به جز وتر.بنابراین دوستان عزیز هوپایی من برای یافتن آکورد اپتیمیوم برای رسیدن به بهترین مدت زمان پرواز بسیار تلاش می کنم. به نظر آسان است، اما من تقریباً 2 ماه است که در تلاش برای دریافت این پاسخ از منابع مختلف هستم و هنوز نمی توانم راه حل خوبی پیدا کنم.
PS: می‌دانم که می‌توانم بسیاری از پارامترهای ثابت دیگرم را بهینه کنم، اما برای جلوگیری از علامت‌گذاری این سؤال به‌عنوان بیش از حد گسترده/جهانی/عمومی، واقعاً می‌خواهم فقط آکورد بال را بهینه کنم.
ص (2): صفحه ای که می خواهم آکورد را بهینه کنم در عکسی که گذاشتمه . بالی که در تصویر نشان می دهم از قبل زمان پرواز خوبی را ارائه می دهد (حدود 22 دقیقه) اما من می خواهم آن را بهینه کنم تا زمان پرواز بهتری داشته باشم.
تصویر
شما می خواهید در نقطه قطبی با کمترین مصرف انرژی پرواز کنید. اگر درگ را با معادله سهموی معمول توصیف کنید، می توانید از نقطه بهینه بدست آمده در این پاسخ استفاده کنید. این است
$3\cdot c_{D0} = \frac{c^2_L}{\pi\cdot AR\cdot\epsilon}$کشش القایی سه برابر کشش انگلی یا با بالابر صفر است وقتی در نقطه قطبی پرواز می کنید برای حداقل اتلاف انرژی. اما حداقل کشش القا شده در یک سرعت معین نیز زمانی ثابت می‌شود که طول بال‌ها و جرم داده شود - شما فقط با ایجاد یک گردش غیر بیضوی در دهانه می‌توانید مشکل را ایجاد کنید، اما هرگز بهتر از این حد نشوید.
حالا تا جایی که می توانید، کشش صفر لیفت را به سمت پایین بگیرید (یک ایرفویل نازک و بسیار خاردار را انتخاب کنید که ضریب بالابری بالایی در عدد رینولدز داده شده ایجاد می کند، قطعاً کلارک Y وجود ندارد) و آکورد اندازه را به گونه ای که این ایرفویل در بهترین حالت کار کند. ضریب بالابر.

توجه داشته باشید که این یک فرآیند تکراری خواهد بود. انتخاب یک آکورد بر نسبت ابعاد و درگ با افزایش صفر تأثیر می گذارد، بنابراین ضریب افزایش بهینه به آکورد انتخابی بستگی دارد.
تصویر

ارسال پست