خيلي خيلي مهم ... شايد اكتشافي بزرگ!!!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

مكتشف

پست توسط مكتشف »

اقايون چي شد؟؟

كسي نظري نداره؟؟

محمد مهدي123

پست توسط محمد مهدي123 »

سلام
حتما بادكنك گازي ديده ايد . چرا بالا ميرود؟ چون چگالي گاز داخل بادكنك از هواي بيرون كمتر است و جرم خود بادكنك هم كم است و بهمين علت بادكنك تا حدي بالا ميرود كه فشار هوا كمتر باشد و نيروي بالا برنده با نيروي وزن متعادل شود. حالا بنظر شما ميتوان بجاي بادكنك يك محفظه سبك ولي مقاوم ساخت كه بتوان فشار هواي داخل آنرا كاهش داد؟ شايد نانو تكنولوژي بتواند در آينده به ما كمك كند. لازم بذكر است طرح ساخت پليمرهاي شناور در هوا در همين راستا در حال بررسي ميباشد.

محمد مهدي123

پست توسط محمد مهدي123 »

سلام
حتما بادكنك گازي ديده ايد . چرا بالا ميرود؟ چون چگالي گاز داخل بادكنك از هواي بيرون كمتر است و جرم خود بادكنك هم كم است و بهمين علت بادكنك تا حدي بالا ميرود كه فشار هوا كمتر باشد و نيروي بالا برنده با نيروي وزن متعادل شود. حالا بنظر شما ميتوان بجاي بادكنك يك محفظه سبك ولي مقاوم ساخت كه بتوان فشار هواي داخل آنرا كاهش داد؟ شايد نانو تكنولوژي بتواند در آينده به ما كمك كند. لازم بذكر است طرح ساخت پليمرهاي شناور در هوا در همين راستا در حال بررسي ميباشد.

مهمان

پست توسط مهمان »

براي اينكه متوجه اشباهتان بشويد بشكه را روي سطح زمين در نظر بگيريد

مهمان

پست توسط مهمان »

در ضمن نيروپي كه باعث پرتاب شدن بشكه به بالا ميشود اختلاف فشار بين سطح بالا و پاين بشكه است و فشار دانخلي بشكه تنها نشان دهنده ميزان گاز بشكه است و فقط در وزن مجموعه تاثير مي گذارد

نمایه کاربر
mj-shirzaad

محل اقامت: مشهد ايرج ميرزا 58

تماس:

پست توسط mj-shirzaad »

سايت آموزش فيزيك براي اولين بار در مشهد توسط محمد جواد شيرزاد دبير فيزيك ناحيه 2 با آدرس زيرافتتاح شد
http://www.eduphysics.com
اگر برای شام تنها یک لیوان برنج و یک قرص نان داری ،با نان شب را سر کن و لیوان برنجت را برای پیشرفت کشورت به خزانه آموزش و پرورش بریز

سينا فيزيك

پست توسط سينا فيزيك »

آيا شما به اين فكر كردهايد كه چه قدر بايد انرژي مصرف كنيم تا اين بشكه را زير دريا با اون عمق نگه داريم.خوب ما وقتي ميتونيم اين انرژي را بديم ديگه به اين شتاب بشكه شما چه نيازي است.

مكتشف

پست توسط مكتشف »

به نام او

جناب محمد مهدي ... دقيقا در واقع همان بادكنك باعث شد من به اين فكر بيفتم كه ممكن است اين را در مقياس بزرگتر نيز ازمايش كرد

اقاي مهمان ... شما نيز براي اينكه متوجه اشتباه خود شويد بشكه را روي سطح زمين اما با فشار هواي بسيار كم يا خلا تصور كنيد ... همون طور كه خودتان اشاره كرديد در اين حالت اختلاف فشار بين داخل وخارج از بشكه باعث بالا رفتن بشكه مي شود!

جناب سينا ... منظورتان رو دقيقا متوجه نشدم ... خوب اگر انچه بيان شد درست باشد ما يك منبع براي غلبه بر جاذبه زمين خواهيم داشت .. بدون صرف هر گونه انرژي! ايا اين چيز كمي ست؟
از اين شتاب مي توان در پرتاب موشك به فضا استفاده كرد ... ومواردي كه قبلا گفته شد

مكتشف

پست توسط مكتشف »

از دوستاني كه به ازمايشگاهاي فيزيكي دست رسي دارند تقاضا مي كنم با توجه به اهميت مساله .. مساله را پي گيري كنند وببينند كه ايا عملا انچه گفته شد امكان پذير است يا نه؟

با تشكر
:idea:

سينا فيزيك

پست توسط سينا فيزيك »

خوب من فكر ميكنم نيروي ارشميدس(در گازها و مايعات) باعث شتاب بشكه خواهد شد.
f=pvg
پس عامل حركت اين نيرو ميتواند باشد نه اختلاف فشار.

پويا باقري

تماس:

مكتشف عزيز!

پست توسط پويا باقري »

به نام خدا
سلام
قابل توجه مكتشف عزيز:
علاقه به اكتشاف شما قابل ستايش است.ولي فكر كنم همان انرزي كه شما مي خواهيد در اين آزمايش به دست آوريد همان مقدار يا بيشتر از آن(به علت اتلاف انرژي به وسيله هاي نيروهاي اتلافي )را بايد صرف ايجاد خلا در بشكه و فراهم كردن شرايط آزمايش كرد.
يا حق!
بيشتر روش فكر كن!
البته من هم به اين چيزها خيلي علاقه دارم و شبيه اينها رو خيلي تو ذهنم مي پرورانم.(جوونيه ديگه! :wink: )
راستي چرا كسي جواب تحقيق آنتروپي براي خداشناسي منو نداد اگه با آنتروپي آشنايي ندارين بگين؟
مثلا فكر كنم كه پيشنهاد شما شبيه اين حالت باشه كه ما در يك بشكه خلا ايجاد كنيم و سپس در آن يك سوراخ قرار دهيم و بخواهيم با قرار دادن يك توربين در مسير حركت هوا به درون خلا بشكه(از طريق آن سوراخ)به انرژي مكانيكي دست يابيم.
«كذلك انما يخشي الله من عباده العلماء»

مكتشف

پست توسط مكتشف »

قابل توجه اقا پوياي گل

با اونچه كه خدمتتون عرض شد انرژي جديدي بدست نمي ايد بلكه يك نيروي پتانسيل ضد جاذبه خواهيم داشت!

بايد دائم يك شيى سنگين(كه ميزانش بستگي به حجم محفظه وفشار هواي داخل ان دارد) به محفظه متصل باشه تا از به هوا پرتاب شدن اون جلوگيري كنه كه موراد استفاده از اين مطلب رو قبلا عرض كرديم

مثلا در مورد مركب هوايي .. كسي كه مي خات خودش شخصا پرواز كنه (نه اينكه بنشينه تو وسيله اي كه اون وسيله پرواز مي كنه!) يك محفظه رو به پشت خودش وصل مي كنه ومي ره بالا در مورد پايين اومدنش هم

يا اينكه محفظه دريچه داره كه با باز كردن اون ميزان فشار هوا درش بالا مي ره .. در نتيجه مركب هوايي پايين اومده فرود مي ايد

ويا اينكه استگاه هاي در هوا قرار داده مي شه كه در اون ها وزنه هايي وجود داره .. شخصي كه مي خواهد به زمين بر گردد يه وزنه سنگين به خودش وصل مي كنه تا بر فشار ضد جاذبه محفظه غلبه كرده پايين بياد

ويا راه هاي ديگر كه فعلا به ذهن من نرسيده

شايد خيلي ها بخندن وبگن اين بابا چقد خيال پردازه اما بايد بدونن كه در گذشته فكر پرواز هم خيالي بيش نبود وهمين طور خيلي چيزهاي ديگر كه الان خيلي عادي وابتدائي به نظر مي رسه

اين مساله تو صنعت هوايي هم خيلي خيلي كاربرد هاي قابل توجهي مي تونه داشته باشه!!

مثلا هواپيمايي كه وزنش يك تن هست رو مي توان با وصل يك محفظه فشار كم ويا خلا به 100 كيلو كاهش داد!!!!!!!

روش فكر كنيد

اميدوارم كسي پيدا بشه كه مساله رو جدي بگيره واگر امكانش رو داره پي گيري كنه!!

مكتشف

پست توسط مكتشف »

حتي مي تونيم وزن خودمون وخيلي چيزهاي ديگه مثل ماشين و... روش هر قدر بخواهيم كاهش بديم

روش فكر كنيد!

پويا باقري

تماس:

پست توسط پويا باقري »

به نام خداي مكتشفان!
شايد من هنوز منظور شما رو كاملا نفهميده ام!!
لطفا كليه مراحل تهيه دستگاهتان را از ابتدا تهيه سيستم و به دست آوردن انرزي جنبشي (چگونگي بردن بشكه زير آب،ايجاد خلاو ...) (البته اگه ممكنه) به صورت اجمالي شرح دهيد.
ضمنا من غلط كرده ام اگر بخواهم به ايده هاي نو و خلاقيت هاي ديگران بخندم!!!
موفق باشي
يا علي مدد!

پويا باقري

تماس:

پست توسط پويا باقري »

به نام خالق يكتا!
نكنه منظورت يه چيزي شبيه همون نيرويي باشه كه بالون را به بالا هدايت مي كنه؟
راستي منظورت از پتانسيل و نيروي ضدجاذبه چيه؟
يا علي مدد!

ارسال پست