کشفی جالب و البته عجیب درمورد انسان!

مدیران انجمن: javad123javad, parse

ارسال پست
نمایه کاربر
نرگس_23

نام: نرگس بهرامی

عضویت : چهارشنبه ۱۳۹۲/۴/۱۹ - ۱۴:۳۳


پست: 2

سپاس: 22

جنسیت:

کشفی جالب و البته عجیب درمورد انسان!

پست توسط نرگس_23 »

تصویر
انسانها نمی توانند در راه راست حرکت کنند! یعنی اگر هیچ نشانه ثابتی برای تطبیق مسیر وجود نداشته باشد همه ما در یک مسیر دایره ای حرکت خواهیم کرد و نهایتا گم میشویم. علتش هم واقعا معلوم نیست اما پژوهشگران انستیتو سایبرنتیک علوم زیستی ماکس پلانک طی آزمایشهای مختلفی بر این مساله صحه گذاشته اند.
اگر شما در شبی تاریک و بی ستاره، هوای شدیدا مه آلود یا هر شرایط با دید ضعیف راه بروید یا رانندگی و دریانوردی کنید ، امکان ندارد که بتوانید در یک مسیر مستقیم حرکت کنید، فرقی هم نمی کند که چقدر تلاش کنید، نهایتا ذات بشریتان شما را به حرکت روی یک مسیر دایره ای وادار خواهد کرد.
برخی اعتقاد دارند که این مساله بخاطر غالب بودن یکی از نیمکره های مغز است که باعث میشود نهایتا فرد به یک سمت میل کند، عده ای هم فکر میکنند دلیل این مساله این است که معمولا یکی از پاهای ما کمی از پای دیگر کوچکتر است (اما این مساله نمی تواند حرکت دایره ای در هنگام رانندگی یا قایقرانی را توجیه کند) به هر حال محققین موسسه ماکس پلانک گفته اند که هیچ کدام از این موارد دلیل این رفتار خاص نیست، حداقل می شود گفت که این نوع حرکت یک دلیل واحد ندارد و احتمالا ترکیبی از چند عامل باعث این پدیده می شوند.
شاید این مطالعه به نوعی پاسخی باشد برای بسیاری از معماهای افسانه ای تاریخ بشر، مخصوصا آن داستانهایی که به دشت های نفرین شده یا دریاهای اسرار آمیز مربوط می شوند؛ جاهایی که مسافران بدون داشتن هیچگونه راهنما اینقدر دور خودشان می چرخیدند تا نهایتا از پای می افتادند.
همین چند وقت پیش بود که شبکه 4 مستندی در مورد خلبان های گمشده در مثلث برمودا (معروف به پرواز 19) پخش کرد. در این مستند بر اساس گزارشها و مدارک بجا مانده از سال 1945 این فرضیه مطرح شده بود که با توجه به شباهت جزایر مختلف منطقه برمودا به همدیگر، در آب و هوای طوفانی و ابری (مثل زمان پرواز 19) خلبانها نمی توانند زیاد به دیده هایشان اطمینان کنند، حالا اگر اشکال کوچکی در قطب نما باشد (یا آنطور که در مستند اشاره شد در "اطمینان خلبان به قطب نما") خلبان هرگز نخواهد توانست مسیر درست را پیدا کند و آنقدر دور خودش خواهد چرخید که سوختش تمام شود.
باید خوشحال باشیم این روزها با رواج استفاده از ابزارهای جهت یابی نوین، دیگر کمتر داستان هایی از این قبیل می شنویم. راستی آیا موبایل شما مجهز به جی-پی-اس است؟

منبع

misagh110

نام: میثاق هوشیانی

عضویت : یک‌شنبه ۱۳۹۲/۴/۲۳ - ۱۷:۲۷


پست: 1

سپاس: 1

Re: کشفی جالب و البته عجیب درمورد انسان!

پست توسط misagh110 »

خیلی جالب بود.ممنون.

نمایه کاربر
Undisputed

عضویت : جمعه ۱۳۹۱/۵/۲۰ - ۲۲:۴۸


پست: 231

سپاس: 20

جنسیت:

تماس:

Re: کشفی جالب و البته عجیب درمورد انسان!

پست توسط Undisputed »

درود.

1.بن مایه ی بسیار ارزنده ای نبود که بتوان به آن گواهی کرد.

2.اگر درست باشد، شاید به دستاویز این است که راه رفتن و پویایی انسان از پایه آشوبی است. آشوبی بودن انگیزه ی دگرسانی در راه رفتن کسی با کس دیگر است. اکنون شاید بتواند پاسخی برای این نیز باشد.
_____________________________________________
پ.ن: در مکانیک شاره ها (سیالات)، آشوبی بودن راه رفتن آدمی، پایور پذیر (قابل اثبات) است.
To Forgive The Terrorists Is Up To God

But To Send Them To Him Is Up To Us

clocktheory

عضویت : یک‌شنبه ۱۳۹۱/۲/۳ - ۱۱:۴۷


پست: 5

سپاس: 3

Re: کشفی جالب و البته عجیب درمورد انسان!

پست توسط clocktheory »

انسان از اتم تشکیل شده و اتم نیز از ریسمان با ابعاد گوناگون به وجود اومده.چون محیط اتم داران توازن نیرویی است به صورت دایره در امده در هر جایی بتوان توازن نیرو را تشکیل داد دایره به وجود خواهد امد.تمام ستارگان وسیارات به صورت دایره مشاهده میشوند همگی از دایره بودن اتم دایره شده اند.مغز ادمی نیز از اتم است اگر نیرویی نباشد تا توازن نیرویی ادمی را در دست بگیرد انسان نیز دایره ای حرکت خواهد کرد چرا که مغزش تابع اتمهایش میباشد.توازن نیرو در بدن ادمی اگر برابر میبود ادمی دایره میشد.پس دوباره در محیط گشت دایره بنگریدو به ساعت نیز توجه کنید چه وجه شباهتی میبینید ساعت چگونه ساخته شد از روی درون اتمها و ابعاد یازده گانه ی قبل از بیگ بنگ.مبارک است ذات خالق جهان که بهترین افریینده هاست... smile072

نمایه کاربر
Rambod

عضویت : یک‌شنبه ۱۳۹۲/۳/۲۶ - ۱۴:۴۷


پست: 216

سپاس: 63

Re: کشفی جالب و البته عجیب درمورد انسان!

پست توسط Rambod »

هرچند این خبر جالبی است ولی هیچ منبع علمی معتبری ندارد!
معتبر ترین منبعی که برای این خبر پیدا کردم سایت خبریِ سیمرغ بود که آن هم منابعش را نگفته بود:
http://www.seemorgh.com/entertainment/2384/160954.html

بقیه ی سایت هایی که این خبر را منتشر کرده اند هم ,همین خبر را عیناً نقل کرده اند و هر کدامشان هم خبر را به اسم خودشان زده اند!بدون ذکر منبع
برده کیست؟ آنکه جوری که دیگران از او توقع دارند ,زندگی می کند.

ارسال پست